Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Jaki dławik na wężu wspomagania?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie Jaki dławik na wężu wspomagania?

    Rozszczelnił mi się wąż idący od pompy do magla. Ten długi z tyłu przy komorze silnika. aniołem do zakucia do domeny zajmującej się hydrauliką wysokociśnieniową. Zrobili mi ale po założeniu na auto słychać dziwne dźwięki podczas kręcenia kierownicą na postoju.
    Mam wrażenie że może dali mniejsze dławiki, bo dźwięk mi się kojarzy z tym jakby wąż był nie drożny.
    Ktoś ma może dokładne wymiary tych dławików? Zaniosę go jeszcze raz do nich i powiem jakie konkretnie chcę żeby założyli.
    Kupno nowego to niezły wydatek więc nie ma takiej opcji. A kupno używki... Loteria.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Kolego w zeszlym tygodniu robilem ta sama opercje.Objawy mam te same co ty takie jakby "mrowienie".Dlawiki mam zalozone z orginalnego weza.Mi sie wydaje ze na loczeniu starej czesci z nowa jest zbyt maly przeplyw oleju.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar robbie77
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200 KM r. 2009
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ja mam podobnie. Miałem nieszczelność na tym wężu i wymieniłem go na zwykły ciśnieniowy przewód ale właśnie na postoju lub przy małej prędkości czuć, że wspomaganie nie działa płynnie a kierownica "mrowi". Podobny problem miałem w Peugeocie 407 i tam okazało się, że trzeba wymienić przewód bo fabrycznie wkładali jakiś bez dławika a potem zaczęli wkładać z dławikiem - nie chciało mi się wierzyc, że jakiś parę centymetrów dławika ma jakiś wpływ tym bardziej, że nowy przewód kosztował 700 zł ale... ostatecznie go wymieniłem i objawy minęły jak ręką odjął (do momentu gdy ten przewód się rozszczelnił). Tak więc chyba jedynym wyjściem jest wymiana tego przewodu na oryginalny... Chociaż... jak już wymieniłem ten przewód w Peugeocie to okazało się, że przewod do modelu 5008 pasuje idealnie do 407 i również rozwiązuje problem a kosztuje 3 razy mniej... Może w przypadku Alfy jest podobnie tzn. w jakimś innym modelu jest identyczny przewód tylko tańszy niż magiczne 600 zł w przypadku Alfy? Jeśli nie to trzeba chyba odżałować bo to trochę wkurzające jak ta kierownica tak drży...

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Z Anglika da radę przerobić

    Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Jaki płyn do wspomagania?
    Utworzone przez liked w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 22-03-2020, 00:13
  2. Olej silnikowy w wężu przepływomierza
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 18:33
  3. Dziwna maź na wężu od przepustnicy + zalane 3 świece
    Utworzone przez direct w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 11:03
  4. Jaki olej do wspomagania?
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 10:42
  5. Zawór rozprężny klimatyzacji (dławik)
    Utworzone przez raf_RZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 07:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory