Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: Podświetlanie wyświetlacza między zegarami

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Mam co prawda tą ostatnią dostępną nawigację i jedynie SPEED LIMIT jest zarówno w navi jak i w zegarach. Ewentualnie czułość czujnika zmierzchu. Reszta jest przeniesiona do Navi.
    To co ma być na zegarach ustawia się to w MES, w zależności co masz na konsoli środkowej.

    U mnie są tylko dwie opcje:
    Załącznik 267857
    Dziękuję za foto. Najwyraźniej u mnie ktoś powłączał te opcje.

  2. #22
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    U mnie są tylko dwie opcje:
    [MENTION=64256]Klonek[/MENTION], a nie masz takiego przycisku z czoła manetki kierunków, którym ustawia się intensywność podświetlenia zegarów?

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Ja też mam bardzo okrojone menu (więcej jest do ustawienia z poziomu nawigacji), ale mam możliwość zmiany intensywności oświetlenia w kabinie z poziomu manetki (bodajże 5 poziomów intensywności do wyboru)

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adnotacja 2020-04-09 143350.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	29.0 KB
ID:	267874

    bez wchodzenia w menu, po przyciśnięciu przycisku + lub - na manetce kierunkowskazów (ten do poruszania się po menu, ale bez wchodzenia w menu), powinna być regulacja jasności podświetlenia. I to bez względu na to, czy masz okrojone menu (bo funkcje przeniesione do NAVI), czy pełne menu.
    Po prostu nie wciskaj menu, tylko sam + lub -

    Tymi samymi przyciskami aktywuje i dezaktywuje się tryb Night Panel (podświetlenie tylko prędkościomierza).

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    [MENTION=64256]Klonek[/MENTION], a nie masz takiego przycisku z czoła manetki kierunków, którym ustawia się intensywność podświetlenia zegarów?
    Oczywiście, że mam.
    Ja pisałem tylko o tym, co jest u mnie w Menu i co z niego zabrano do Navi.
    Resztę rzeczy z manetki uznałem za oczywistość, że zostały - przyciski z boku do podświetlenia, pokrętło do świateł i kierunki.

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Czytając ten wątek zastanawiam się nad jedną kwestią - skąd pomysł, że czujnik zmierzchu odpowiada za regulację jasności zegarów?

    Przejrzałem pod tym kątem eLearna do 159 i nie znalazłem ani słowa o jakimkolwiek powiązaniu pomiędzy tymi układami.

    Jasność zegarów owszem jest regulowana na dwa sposoby - manualnie przyciskami na manetce i automatycznie z wykorzystaniem czujnika, który znajduje się w prędkościomierzu - ta kropka nad napisem "km/h" i czujnik ten nie posiada możliwości regulacji jego czułości. Natomiast na tą automatyczną regulację nie ma wpływu czujnik zmierzchu.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jasność zegarów owszem jest regulowana na dwa sposoby - manualnie przyciskami na manetce i automatycznie z wykorzystaniem czujnika, który znajduje się w prędkościomierzu - ta kropka nad napisem "km/h" i czujnik ten nie posiada możliwości regulacji jego czułości. Natomiast na tą automatyczną regulację nie ma wpływu czujnik zmierzchu.
    No i pozamiatał
    Zastanawiałem się kiedyś co to jest ta kropka. A nie pomyślałem, bo czujnik zmierzchu mam deaktywowany, a intensywność podświetlenia zegarów mi się mimo to zmieniała.
    Człowiek się cały czas czegoś nowego dowiaduje o tym aucie Ostatnio się np. dowiedziałem, że były wersje, gdzie można przesunąć podłokietnik

    No nic. Dzięki za info i grzebanie w Elearn; dobrze wiedzieć coś nowego

  8. #28
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Faktycznie, FXX ma rację, ustawienia czułości sensora światła, dotyczą chyba jedynie automatycznego włączania się świateł, w wersjach które posiadają tę opcję, bo nie da się za pomocą jednego sensora, rozgraniczyć tych dwóch funkcji - wprawdzie, po włączeniu świateł, podświetlenie automatycznie przygasa, ale chyba nie tę funkcję chodziło.


    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    że były wersje, gdzie można przesunąć podłokietnik
    Żeby było jasne, jest to zwyczajne pytanie, a więc proszę nie traktuj go z pozycji "oblężonej twierdzy" - nie chce się bawić podobnie jak jeden z kolegów, w sugestie, że nie znasz wyposażenia swojego samochodu, ale czy jesteś pewny, że tej opcji nie masz? - już uzasadniam swoje pytanie - jak przeczytałem kiedyś o tej funkcji, to poszedłem do swojego, żeby sprawdzić - na pierwszy rzut oka, nic nie wskazywało na to, że ją mam, ba długo się nakombinowałem, zanim udało mi się ten podłokietnik przesunąć - prawdopodobnie, nikt od nowości tego nie robił i dlatego, też byłem bliski stwierdzenia, że nie ma u mnie tej funkcji.

    Jeszcze pytanko do właścicieli poliftów - czy w instrukcji obsługi, jest opisana opcja zamykania kluczykiem, wszystkich otwartych okien i szyberdachu, jeśli występuje?

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Jeszcze pytanko do właścicieli poliftów - czy w instrukcji obsługi, jest opisana opcja zamykania kluczykiem, wszystkich otwartych okien i szyberdachu, jeśli występuje?
    Tak, jest - dłuższe przytrzymanie: przy otwieraniu otwiera szyby i szyber, przy zamykaniu zamyka wszystko.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Faktycznie, FXX ma rację, ustawienia czułości sensora światła, dotyczą chyba jedynie automatycznego włączania się świateł, w wersjach które posiadają tę opcję, bo nie da się za pomocą jednego sensora, rozgraniczyć tych dwóch funkcji - wprawdzie, po włączeniu świateł, podświetlenie automatycznie przygasa, ale chyba nie tę funkcję chodziło.
    Dlatego wcześniej zapytałem.
    Nie mam w zwyczaju się czepiać, ale piszesz w tak cwaniacki sposób, że momentami nie da się inaczej Ciebie traktować.
    Czujnik zmierzchu odpowiada m.in. za ogólną zmianę trybu podświetlenia zegarów (auto ma dwa tryby: dzienny i nocny). Przy czym dla każdego z osobna możesz zmieniać natężenie podświetlenia przy użyciu przycisków z boku manetki. W trybie dziennym podświetlenie jest mocniejsze, w trybie nocnym słabsze - wiadomo po co.

    - - - Updated - - -

    Co do podłokietnika - te bez możliwości rozsuwania widywałem tylko w poliftach. Może oszczędności.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał aras-rat Zobacz post
    Tak, jest - dłuższe przytrzymanie: przy otwieraniu otwiera szyby i szyber, przy zamykaniu zamyka wszystko.
    A to pierwszy polift, w którym czytam że działa domykanie szyb przyciskiem na kluczyku. Ciekawe od czego to zależało, może obecność szyberdachu to determinuje. Nie wymieniałeś modułu komfortu może?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Brera Spider] Wyświetlacz graficzny między zegarami licznika
    Utworzone przez Diabełek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 12:45
  2. Podświetlanie wyświetlacza ICS - problem
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 07:36
  3. [159] Wskazania nawigacji między zegarami
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 16:18
  4. [159] Czarny pasek na wyświetlaczu między zegarami.
    Utworzone przez kostek27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 17:31
  5. [156] Demontaż wyświetlacza między zegarami
    Utworzone przez eis w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 19:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory