Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Temat: Podświetlanie wyświetlacza między zegarami

  1. #31
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Można zmienić czułość
    Nie można, o tym właśnie napisał FXX - jedyne, co można zmienić to intensywność podświetlenia, a nie czułość.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie mam w zwyczaju się czepiać, ale piszesz w tak cwaniacki sposób, że momentami nie da się inaczej Ciebie traktować.
    Tak i twierdzę, że wiem lepiej, jakie masz w swoim samochodzie wyposażenie?

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czujnik zmierzchu odpowiada m.in. za ogólną zmianę trybu podświetlenia zegarów
    Ale nie da się ustawić jego czułości - dokładnie o tym pisze FXX.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    A to pierwszy polift, w którym czytam że działa domykanie szyb przyciskiem na kluczyku.
    Nie "przyciskiem", tylko kluczykiem - kluczyk, to jest to coś, co wyjmujesz z pilota i wkładasz do zamka drzwi.

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Nie można, o tym właśnie napisał FXX - jedyne, co można zmienić to intensywność podświetlenia, a nie czułość.
    Czyli jednak nie łapiesz.
    Można zmienić jego czułość. Można to zmienić w menu jak i przy użyciu Multiecuscan. Można wybrać jeden z trzech stopni czułości czujnika zmierzchu (czyli to jak szybko/wolno w zależności od natężenia oświetlenia zewnętrznego system przełącza tryb z dziennego na nocny i odwrotnie).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Nie "przyciskiem", tylko kluczykiem - kluczyk, to jest to coś, co wyjmujesz z pilota i wkładasz do zamka drzwi.
    Pisz precyzyjnie. Kluczyk to urządzenie służące do sterowania zamkiem centralnym, uruchamiania silnika itd. A to o czym piszesz to GROT kluczyka.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #33
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Można wybrać jeden z trzech stopni czułości czujnika zmierzchu
    A, na co wpływa czujnik zmierzchu?


    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Pisz precyzyjnie. Kluczyk to urządzenie służące do sterowania zamkiem centralnym, uruchamiania silnika itd. A to o czym piszesz to GROT kluczyka.
    Masz rację, zapomniałem, że do Ciebie pisać jak do przedszkolaka - obiecuje poprawę.

    Tak, dla ścisłości, to co nazywasz "kluczykiem", instrukcja określa jako "kluczyk elektroniczny" - to tak, jak różnica między krzesłem, a krzesłem elektrycznym.


    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    skąd pomysł, że czujnik zmierzchu odpowiada za regulację jasności zegarów?
    Podyskutuj z kolegą, bo mnie jego argumenty przekonały.

  4. #34
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Masz rację, zapomniałem, że do Ciebie pisać jak do przedszkolaka - obiecuje poprawę.

    Tak, dla ścisłości, to co nazywasz "kluczykiem", instrukcja określa jako "kluczyk elektroniczny" - to tak, jak różnica między krzesłem, a krzesłem elektrycznym
    Nie wiem jak na to zareagować, żeby ciebie nie obrazić publicznie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200410-122506_Chrome.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	99.7 KB
ID:	267910

    Działanie czujnika opisałem w poście wyżej, w nawiasie. Ponadto odpowiada również za automatyczne uruchomienie świateł mijania pojazdu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200410-121827_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	42.6 KB
ID:	267911 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200410-122022_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	78.1 KB
ID:	267912
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #35
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie wiem jak na to zareagować, żeby ciebie nie obrazić publicznie.
    Ja tez nie wiem - kombinuj.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ponadto odpowiada również za automatyczne uruchomienie świateł mijania pojazdu.
    Kłopot tkwi w słowie "ponadto" - wiem, że dla Ciebie, to może być zbyt skomplikowane, ale "masz glowe i ...", to kombinuj

    Uważam, że do rozstrzygnięcia tego sporu, musimy wiedzieć, czy wersje bez automatycznego włączania świateł, mają te funkcję, bo instrukcja wyraźnie mówi, że jest to opcja, jesli juz się na nia powołujesz.

  6. #36
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Uważam, że do rozstrzygnięcia tego sporu, musimy wiedzieć, czy wersje bez automatycznego włączania świateł, mają te funkcję, bo instrukcja wyraźnie mówi, że jest to opcja, jesli juz się na nia powołujesz.
    Skoro masz "prawie full opcję" to powinieneś mieć funkcję automatycznego włącznika świateł - czyli masz opcję regulacji czułości tego czujnika.

    Masz jaja, żeby przyznać mi rację?

    Co do wersji bez automatycznego włącznika świateł - nie pamiętam, moja instrukcja dokładnie nie podaje. Ale z tego co pamiętam (TBi miałem w takiej trochę bieda wersji) czujnik zmierzchu - ten w zegarach - był i działał. Po włączeniu świateł mijania podświetlenie wyświetlacza między zegarami przechodziło w tryb nocny. Co do możliwości regulacji, potrzebny ktoś bez świateł "auto".
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #37
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Skoro masz "prawie full opcję" to powinieneś mieć funkcję automatycznego włącznika świateł - czyli masz opcję regulacji czułości tego czujnika.
    Powiem tak - ostudźmy trochę emocje, bo chyba niepotrzebnie wzrosły i zacznijmy czytać, to co inni piszą - tak, ja mam taką opcję, ale uważam, że służy ona do regulacji czułości czujnika zmierzchu, który odpowiada za włacząnie się świateł w wersji "automat", a nie za podświetlenie zegarów - gdybym nie miał tej opcji, to nie pytałbym, jak jest w wersji bez niej, to wydaje się być oczywiste, a więc nie za bardzo rozumiem, o co mnie pytasz i co do tego mają moje jaja.

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Panowie, na spokojnie...

    Pomiędzy czujnikiem zmierzchu, a podświetleniem nie ma żadnej bezpośredniej zależności - na schematach elektrycznych układu podświetlenia/oświetlenia wnętrza w ogóle on nie występuje, podobnie jak i w opisach funkcjonalnych do tych schematów.
    Dlatego regulacja czułości tegoż czujnika (która jest dostępna) nie ma znaczenia dla działania układu podświetlenia zegarów, wyświetlacza.

    Dla układu podświetlenia kluczowymi są dwie informacje:
    - wskazania czujnika oświetlenia umieszczonego w zegarach;
    - stan świateł pozycyjnych (niezależnie czy są włączane ręcznie na manetce, czy automatem).

    Czujnik podświetlenia dla regulacji automatycznej (dzienej/nocnej) intensywności podświetlenia zestawu wskaźników wbudowany jest w nim; ma za zadanie pomiar warunków oświetlenia otoczenia i przesłanie tej informacji (dzień lub noc) do Body Computer, który porównuje ta informację ze stanem świateł pozycyjnych, wybierając odpowiednią konfigurację oświetlenia wnętrza samochodu (tryb dzienny lub nocny).

    W oparciu o takie informacje, zachowanie zestawu jest następujące:

    - W trybie "dziennym" wyświetlacz jest regulowany w 8 poziomach, grafika jest zgaszona, wskaźniki są podświetlone w 100% i nie są regulowane

    - W trybie "nocnym" wyświetlacz, grafika i wskaźniki są regulowane w 8 poziomach, ponadto poziom ustawiony jest przekazywany do elementów, które regulują w konsekwencji ich intensywność podświetlenia (wyświetlacz klimatyzacji, wyświetlacz radia).
    Podsumowując, jedyny wpływ czujnika zmierzchu na podświetlenie wnętrza to realizacja funkcji automatycznego włączania świateł i tego, kiedy włączy światła pozycyjne, bo to stan świateł pozycyjnych determinuje działanie układu podświetlenia wnętrza.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 10-04-2020 o 12:41

  9. #39
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Pomiędzy czujnikiem zmierzchu, a podświetleniem nie ma żadnej zależności
    Dlatego przyznałem Ci rację - ten czujnik służy do ustawiania czułości włączania się świateł mijania w trybie "automat" i dlatego właśnie, w wersjach z brakiem tej opcji, prawdopodobnie regulacji czujnika zmierzchu, w ogóle nie ma, bo czemu miałby służyć?

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Dlatego przyznałem Ci rację - ten czujnik służy do ustawiania czułości włączania się świateł mijania w trybie "automat" i dlatego właśnie, w wersjach z brakiem tej opcji, prawdopodobnie regulacji czujnika zmierzchu, w ogóle nie ma, bo czemu miałby służyć?
    W wersjach bez czujnika zmierzchu tej opcji nie tyle co nie ma, co jest zdezaktywowana.

    Dlaczego zaznaczam, że jest zdezaktywowana? Wymieniając zegary w MiTo bez czujnika zmierzchu, na fabrycznie nowe wszystkie możliwe opcje były dostępne - regulacja czujnika zmierzchu, deszczu itd. Po wykonaniu osiowania opcje, opcje, które nie są zaprogramowane w Body - znikają.
    W 159/Brera wg. mojej wiedzy jest tak samo.

Podobne wątki

  1. [Brera Spider] Wyświetlacz graficzny między zegarami licznika
    Utworzone przez Diabełek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 12:45
  2. Podświetlanie wyświetlacza ICS - problem
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 07:36
  3. [159] Wskazania nawigacji między zegarami
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 16:18
  4. [159] Czarny pasek na wyświetlaczu między zegarami.
    Utworzone przez kostek27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 17:31
  5. [156] Demontaż wyświetlacza między zegarami
    Utworzone przez eis w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 19:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory