Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Temat: Co to za ikona ( instrukcja milczy)

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Nie jeździłem z podpiętym komputerem, jutro mogę przetestować to.
    Przy ostatnim śniegu wszystko śmigało super, alfa bez problemu korygowała sobie hamulcami tor jazdy. ABS też działał, nie miałem problemu ze skręcaniem przy mocnym hamowaniu na śniegu.

    Jutro postaram się dokładnie przeanalizować co tam komputer powie.

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Komputer nie pokazał żadnych błędów, jedynie znalazłem coś z TEG ale ten problem jak sam się pojawił tak sam się rozwiązał.

    Postaram się pojeździć w najbliższym czasie z podpiętym komputerem i analizować informacje z czujników ABS.

  3. #53
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kilka razy zdarzyło mi się to w szwagrowej Octavii z haldexem. Co prawda nie ma tam VDC, ale inny symbol systemu antypoślizgowego. Nie analizowałem tego żadnym komputerem, ale najwyraźniej pomogło oczyszczenie electronic cleanerem wtyczek do czujników ABS. VAGowe fora naprowadzały na problem z czujnikami właśnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Tak, też mi się wydaje, że to któryś czujnik lub może zabrudzone koło foniczne ABS-u.
    Będę z tym walczyć pewnie początkiem następnego tygodnia. Bałem się, że ktoś już miał takie przygody i to nie był ABS.

    Dzięki za info.

  5. #55
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    AR Brera 1.75 TBi, 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Sam jestem ciekawy czy problem został rozwiązany? I co to było. Któryś z przedmówców wspomniał o akumulatorze. Mi na pierwszym jeszcze fabrycznym akumulatorze zimą zaczelo sypać błedami i to w bardzo dziwnych momentach a na końcu był ASR. Aku był badany miernikiem po obciązniem i wszystko było z nim OK. Wtedy chyba Tomek z Autek.pl albo ktoś na formum wspomniał by wymienić i tak na próbę bo może jakas płyta jest uszkodzona i coś zwiera. Po wymianie akumulatora od razu błędy ustały.

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Nie zabierałem się jeszcze za rozwiązanie tego problemu. Czekam aż dostane informację kiedy będę mógł wjechać na podnośnik i sam pogrzebać przy tym, ale prawdopodobnie jedyne co zrobię to postaram się wyczyścić czujniki ABS-u i koła foniczne, dodatkowo tak jak Magil napisał postaram się zajrzeć i podczyścić wtyczki czujników. Alfą za dużo nie jeżdżę dlatego nie mam wielkiego ciśnienia na naprawę tego problemu ale jest to dość niebezpieczne zjawisko ze względu na wyłączającą się przepustnicę.

    Akumulator mam nowy, założyłem go początkiem grudnia. Gdy nie pomoże to o czym napisałem skieruję moją uwagę na niego.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Aktualizacja tematu wygląda tak, że auto postało tydzień nie ruszane, w sobotę wziąłem się za sprzątanie, trochę mi zeszło (z 4h) z włączonym radiem bez zapłonu i wygaszonym monitorem nawigacji.
    Mam DPF Monitor na którym na koniec sprawdziłem napięcie akumulatora i było około 11,7V.
    W niedzielę miałem do zrobienia trasę około 200 kilometrów, auto odpaliło normalnie bez problemu i jeszcze przed domem po mini slalomie między autami wyskoczyły kontrolki toru jazdy i hill holder... mimo to postanowiłem jechać dalej. Na całej trasie takie kontrolki wyskakiwały bez żadnej reguły, nie ważne czy na drodze ekspresowej czy na drodze między wioskami jadąc po dołach, co chwilę pojawiały się te same komunikaty czasem tylko o kontroli toru jazdy a czasami też i hill holder.

    Dzisiaj sprawdziłem całe auto komputerem, poza problemem z światłami stopu z którymi walczę tydzień ale chyba contact spray załatwił sprawę (psiknąłem na styki w lampach i na kostkę przy czujniku hamulca), znalazłem w ABS błąd "C1800 - zasilanie jednostki sterującej" Po zasięgnięciu informacji w Internecie podłączyłem auto do ładowania i wieczorem spróbuję się przejechać, ewentualnie jeszcze wezmę komputer i na bieżąco będę patrzeć co się dzieje. Nie wiem gdzie szukać przyczyny pojawienia się takiego błędu w komputerze, tym bardziej nie rozumiem dlaczego przez 200 kilometrów te błędy pojawiały się i znikały.

    Jutro postaram się zasięgnąć informacji na ten temat w ASO i ewentualnie gdy błędy nadal będą się pojawiać wrócę do starego akumulatora na test, nowy akumulator mam jakoś od grudnia.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3339.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	68.4 KB
ID:	277487

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Wg mnie temat jest prosty...Akumulator jak i czujnik pedału hamulca do wymiany.

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Tak jak napisałem, po ładowaniu pół dnia akumulatora zrobiłem trasę około 15 kilometrów (tak, akumulator ma ładowanie w trakcie jazdy, około 14,09V)
    Już cieszyłem się, że problem zniknął, zaraz pod domem to samo i to dwa razy pod rząd hill holder oraz kontrola toru jazdy te dwa błędy po dwa razy, pojawiły się i cisza. Jutro jeszcze raz sprawdzę komputerem ABS.


    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    Wg mnie temat jest prosty...Akumulator
    Tak, też tak uważam. Jutro postaram się włożyć na próbę stary akumulator, który miałem do tej pory. Nie było z nim problemów zmieniłem go ponieważ miałem okazję zakupu nowego...



    Aktualizacja.

    Sprawdziłem dzisiaj ABS komputerem i pojawił się jedynie błąd "C1161 - Czujnik pedału hamulca" Czujnik już zamówiłem, aż jestem ciekawy czy to on stworzył mi tyle problemów.


    Aktualizacja.

    Po wymianie czujnika cisza i spokój, żadnego błędu nie ma, postaram się to potwierdzić po zrobieniu większej ilości kilometrów.
    Ostatnio edytowane przez Warwickk ; 15-04-2021 o 12:59

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zdarzający się brak wspomagania po odpaleniu, ikona akumulatora
    Utworzone przez Zefir w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2017, 21:16
  2. [159] Alfa 159 Polaczenie telefonu, przycisk z ikona telefonu na kierownicy.
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 20:13
  3. Telefon ICS - ikona słuchawki
    Utworzone przez sqniasty w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 17:17
  4. Milczy, rozrusznik nie startuje, świeci się CODE.
    Utworzone przez sarinus w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory