Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Niedziałająca klimatyzacja

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie Niedziałająca klimatyzacja

    Witam
    Ostatnie cieplejsze dni niestety ale uświadomiły mi, że z moją klimatyzacją w Alfie (Alfa Romeo 159 1.9 16v)coś się dzieje niedobrego... Po obserwacjach i poszukiwaniach okazuje się, że sprężarka klimatyzacji się nie załącza. Teraz pytanie do Was droczy Alfaholicy, gdzie mogę szukać problemu? Od czego mogę zacząć moje poszukiwania? Bezpieczniki wszystkie sprawdzone wszystko jest ok. W przypadku, gdy jest zbyt mało czynnika w układzie sprężarka klimatyzacji w ogóle się nie załączy? Z klimatyzacją nie miałem nigdy do czynienia więc moja wiedza w tym temacie jest niewielka a Januszy którzy tylko czyhają by takiego jegomościa oskrobać nie brakuje.
    Pozdrawiam i wesołych zdrowych świąt tak przy okazji

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    Gdy jest mało czynnika lub mało oleju to się nie załączy więc to pierwsza rzecz do sprawdzenia. Następny krok to danie do sprawdzenia sprzęgiełko sprężarki.
    Using Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić, czy w ogóle masz czynnik w układzie naciskając krótko na zawór do napełniania. Jeśli wciska się twardo i wyleci gaz pod sporym ciśnieniem, to czynnik w układzie jest i problem jest gdzieś po stronie elektrycznej lub w samym sprzęgiełku klimy. Jeśli jednak wyleci mało gazu lub wcale to masz przyczynę niedziałającej klimy. Tyle, że gaz sam z siebie nie ucieka i pewnie jest gdzieś nieszczelność. U mnie był to skraplacz (chłodnica) Wymienione, napełnione i działa. Za klikadziesiąt PLN można kupić latarkę UV i samemu po nabiciu sprawdzać układ. Do czynnika jest dodawany barwnik UV, który pozwala wykryć nieszczelność. Jeśli nie masz doświadczenia to poszukaj jakiegoś zakładu od klim w okolicy z dobrymi opiniami i niech oni szukają przyczyny. Możesz nabić tylko układ, ale jeśli masz nieszczelność, to wyrzucona kasa. A jak oddasz do zakładu, to ich problem w znalezieniu nieszczelności i jeśli nie będzie działać, to reklamacja usługi.
    Pozdrawiam - Brt

Podobne wątki

  1. Niedziałająca regulacje lusterek
    Utworzone przez Miloszu w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2017, 13:25
  2. Niedziałająca regulacja swiateł.
    Utworzone przez Rahemos w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 12:33
  3. [164] Niedziałająca klimatyzacja
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 18:16
  4. 156 SW - Niedziałająca tylna wycieraczka.
    Utworzone przez sn00p w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 15:43
  5. [146] 1.9TD niedziałająca kontrolka aku
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 14:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory