Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Gdzie kupić regenerowaną turbosprężarkę?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie Gdzie kupić regenerowaną turbosprężarkę?

    Znacie jakieś dobre firmy, które możecie polecić?
    Z tego co widzę to ceny wahają się od 700 do 1200 zł. Zastanawiam się dlaczego aż tak bardzo. Nie chciałbym przepłacać jeśli nie będzie widać różnicy.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Kolego. Zdaje się jesteś z Małopolski, to tam pytaj. Coś się znajdzie dobrego. Jak napisze Tobie, że pod Rogoźnem w Wlkp., to nic nie będziesz wiedział...Popatrz w necie na opinie, poczytaj, pomyszkuj i coś znajdziesz, a nie od razu temat zakładać...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Myślałem, że może macie jakiegoś pewniaka. Nie musi być na miejscu, bo przecież mogą wysłać.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    Ja brałem od nich https://perunturbo.pl/. Wprawdzie do 1.4MA i hybrydę, ale robią też regenerację.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    Myślałem, że może macie jakiegoś pewniaka. Nie musi być na miejscu, bo przecież mogą wysłać.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
    Ok,ok. Nigdy nie wymieniałem/regenerowałem.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Dzięki glowa666, napisałem do nich. Ciekawe ile sobie zawołają.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Wkleję Ci post jednego z doświadczonych użytkowników tego forum z informacją na temat regeneracji:

    Turbiny vnt są albo źle zregenerowane albo bardzo źle zregenerowane. Dowodem na to jak problematyczne jest prawidłowe ustawienie turbiny jest broszura garretta bodajże z 2010 roku gdzie jest napisane jaka jest przyczyna zaprzestania sprzedaży zestawów naprawczych. Pisze tam wyraźnie, że nawet Garrett na własnych urządzeniach nie jest w stanie poprawnie ustawić turbiny po regeneracji.
    Natomiast u nas na forach czytam ile to milimetrów ma mieć "dobrze" ustawiona sztanga lub że problem rozwiąże podanie podciśnienia 0,6 bara i ustawienie do tego ciśnienia ( nawet to ciśnienie jest wartością błędną )
    Regenerowane turbiny padają lub działają wadliwie ( nie ma dołu lub góry, charakterystyka momentu, mocy jest niewlasciwa itd.)Jeśli padnie, to winą jest obarczany zawsze układ smarowania, zły montaż itp. tylko nie regeneracja.
    Zastanów się nad tym czy nie lepiej dopłacić do nówki, oczywiście to zależy od tego jak długo planujesz jeździć Alfą, ale mogę Ci potwierdzić z doświadczenia, że regeneracje tych turbin z reguły się nie udają.
    Firma która produkuje turbiny sama nie potrafi ich regenerować.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Koszt nowej jest zdecydowanie zbyt wysoki. To przecież koszt 1/3 samochodu...
    Poza tym nie rozumiem czym się różni regeneracja od budowy nowej turbiny. To nową się da ustawić, ale używaną na tych samych NOWYCH podzespołach już nie? A czym się to niby różni?
    Jakoś nie bardzo im wierzę. Pewno Garret wolałby sprzedawać nowe, bo cena nowych jest kosmiczna.

    Edit.
    Poczytałem trochę o tym i mam mieszane uczucia. Z jednego artykułu wynika, że problemem są turbo regenerowane na tanich podzespołach, bądź takie ze źle ustawionymi parametrami.

    Nie no, nie będę się oszukiwał, wiadomo że nowe turbo to nowe turbo i będzie lepsze od regenerowanego - tak samo jak maglownica, dwumas, czy cokolwiek innego.
    Tylko ta cena 2800 a auto za dychę już można kupić... Gdzie tu sens... gdzie logika...
    Ostatnio edytowane przez Serafiel ; 29-04-2020 o 10:34

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    Z jednego artykułu wynika, że problemem są turbo regenerowane na tanich podzespołach, bądź takie ze źle ustawionymi parametrami.
    To jakich używać do regeneracji skoro Garrett, czyli oryginały, ich nie produkuje bo nie potrafią ich sami ustawić?

    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    Nie no, nie będę się oszukiwał, wiadomo że nowe turbo to nowe turbo i będzie lepsze od regenerowanego - tak samo jak maglownica, dwumas, czy cokolwiek innego.
    Tylko ta cena 2800 a auto za dychę już można kupić... Gdzie tu sens... gdzie logika...
    Niestety, turbo kosztuje sporo. Teraz napiszę Ci moją historię.

    Regenerowałem turbo w autoryzowanym serwisie Bosch Diesel w Łodzi (którego szczerze nie polecam ). Policzyli mnie 1500 zł + 200zł za naprawę Check Engine który sami zrobili. Po pół roku turbo zaczyna świszczeć, olej się z niej leje. Pojechałem z wizytą, powiedzieli, że słabe smarowanie, nie ich działka, 1000 zł i naprawią. Oczywiście ich olałem pojechałem do innego serwisu, potwierdzili i obliczyli naprawę na 1300 zł ( w tym 200 zł za demontaż i nowe podzespoły) (w sumie już mamy 3000 zł czyli wyszło drożej niż samo turbo).

    Zregenerowałem turbo ponownie, wysłałem wszystkie grafy z wyważania do firmy ( cimat-balancing.com ) produkującej maszyny do regeneracji turbo. Kazali przysłać turbosprężarkę na wyważanie bo według nich, nadal jest niepoprawnie. Co prawda ta firma zdecydowała się zrobić to za darmo, ale nadal koszt demontażu + wysyłki + czas kiedy alfa będzie stać u mechanika to dodatkowe koszty. Póki co jeżdżę tak jak jest, wszystko jest w porządku, lekko świszczy ale zdecyduje się reklamować dopiero jak coś się rzeczywiście stanie. Liczę na uczciwość drugiego warsztatu.

    Tak wygląda z mojej strony historia turbosprężarki. Moim zdaniem, jeżeli nie masz pieniędzy na nową, to powinieneś regenerować lub kupić regenerowaną, tylko dopytaj dokładnie o gwarancję, czy montaż poza firmą ja skraca, na czym regenerowali, czy możesz dostać wykresy turbosprężarki.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 29-04-2020 o 17:44

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  3. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory