Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Zaniżone odszkodowanie Alfy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie Zaniżone odszkodowanie Alfy

    Witam , ostatnio miałem kolizję . Ubezpieczenie z polisy OC sprawcy , uszkodzeniu uległa maska, zderzak oraz lampa prawa przednia . Dostałem kosztorys na kwotę 3880 w którym ZU wyliczył to na podstawie części zamiennych P. Po moim odwołaniu otrzymałem wiadomość zwrotną, że ich wycena jest ostateczna ze względu na"porównywalną jakość zamienników". Absurdem jest też to , że wyliczyli tam swoje zniżki i tak np policzono za zderzak 267 zł netto , dodatkowo ceny robocizny oraz materiałów również ucięli . Pytanie do Was , przerabiał ktoś już taki temat ? Walczyć z nimi dalej ? Sprawa do sądu bądź też rzecznik finansowy ? Jak to działa ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar robbie77
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200 KM r. 2009
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ze swojego doświadczenia wiem, że najlepiej takie naprawy zlecić warsztatowi, który będzie się w upominał o swoje niejako poza Tobą. Ja tak miałem z Zafira - podobne uszkodzenia, wycena ubezpieczyciela na 2400, warsztatu na 6200 plus koszt samochodu zastępczego i okazało się, że warsztat postawił na swoim. Ja nie zapłaciłem ani złotówki.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Też bym tak zrobił. Jeśli miałeś założone części oryginalne to takie też powinny być zamontowane.
    Użytkownik [MENTION=66892]hak64[/MENTION] często udziela porad w takich tematach - napisz do niego.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Oddaj do serwisu Alfy/Fiata, robisz cesję roszczeń, oni dają ci auto zastępcze i twoje naprawiają oryginalnymi częściami. Rozliczają się z ubezpieczycielem, a ty masz bezgotówkowe rozliczenie pomiędzy serwisem, ubezpieczycielem a tobą. G...cię interesuje to. Odbierasz auto naprawione i ciao!
    Miałem tak w Seacie - wymiana zderzaka po jego pęknięciu(5-8 cm) wskutek minimalnego uderzenia przez auto za mną. Oferowano mi bodaj ok. 800-1000 zł. No to wkurzyłem się oddałem do serwisu, dali auto zastępcze (hybrydę Toyoty z firmy zewnętrznej) i okazało się, że zderzak wymieniony w całości i dodatkowo doszła wymiana tylnej lampy, bo była pęknięta obudowa klosza, gdy zderzak naprężył się po uderzeniu. Z lampą był problem, bo nie było ani w PL, ani w magazynie centralnym w DE, więc sprowadzali z ESP. 2 tygodnie jazdy autem zastępczym. Ostateczny rachunek coś około 7 koła. Chytry dwa razy traci...

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Ja mialem podobnie. Taksiarz przy cofaniu wjechal mi w blotnik. Do wymiany blotnik i chlapacz czyli prosta sprawa na max 3 dni. W miedzyczasie na kosztorys czekalem 5 dni, potem nastepne poltora tygodnia sie ze mna przebijali czy zalozyc orginalny blotnik czy zamiennik placac za auto zastepcze klasy D.

    Inna sprawa jakis czas temu rozwalilimi auto a partacz blacharz rozwalil silnik wiec zmuszony bylem walczyc o kazdy grosz. Wzialem rzeczoznawce z dekry policzyl szkode na nowo. Auto warte 25500 a do reki dostalem 19 tys.

    Co do szkod z OC wyrok sadu najwyzszego dopuszcza uzycie zamiennikow ale musza to byc zamienniki Q a nie P czy PJ. Jak chcesz odezwij sie na priv. Za flaszke moge ci pomoc

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 TI 2.4 210KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Słyszałem również o czymś takim jak "helpfind". Może warto się zainteresować tym tematem ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprajt Zobacz post
    Witam , ostatnio miałem kolizję . Ubezpieczenie z polisy OC sprawcy , uszkodzeniu uległa maska, zderzak oraz lampa prawa przednia . Dostałem kosztorys na kwotę 3880 w którym ZU wyliczył to na podstawie części zamiennych P. Po moim odwołaniu otrzymałem wiadomość zwrotną, że ich wycena jest ostateczna ze względu na"porównywalną jakość zamienników". Absurdem jest też to , że wyliczyli tam swoje zniżki i tak np policzono za zderzak 267 zł netto , dodatkowo ceny robocizny oraz materiałów również ucięli . Pytanie do Was , przerabiał ktoś już taki temat ? Walczyć z nimi dalej ? Sprawa do sądu bądź też rzecznik finansowy ? Jak to działa ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    To ja ci odpowiem jak to było u mnie:

    Szkoda w alfie 159, uszkodzony zderzak, błotnik lewy, lampa xenon, drzwi kierowcy i drzwi lewe tył, plus otarcie na feldze.

    Sprawca miał ubezpieczenie w PZU. wymienię w punktach jak to się odbywało

    Przyjazd rzeczoznawcy i wycena na zamiennikach 3800.

    Śmiech

    Odwołanie, wskazałem że wymieniony cennik części zamiennych i sklep który rzekomo miał je mieć nie istnieje, chodziło o zderzak pod lampy xenon i czujniki przód.

    Odpowiedź i wycena o 200 zł więcej

    Śmiech

    Pojechałem do warsztatu lakierniczego i ci wyliczyli szkodę na 8500 według programu Eurotax. Za wycenę zapłaciłem 100 zł. Wycenę lakiernik zrobił według uszkodzeń jakie wypunktował PZU. Lakiernik auta widzieć nie musiał

    Odpowiedź od PZU że zgadzają się na wycenę tylko wypłaca kasę jeśli przedstawię rachunki. Czyli oczekiwali że auto naprawie i podniose koszt który udokumentuje na papierze

    Moja odpowiedź że mnie to nie interesuje i proszę o wypłatę powyższej kasy.

    Odpowiedź odmowna

    udałem się do prawnika, ten napisał pozew o wypłatę odszkodowania na kwotę którą PZU się zgodziło tylko warunek jaki podali jest bezprawny. (Odszkodowanie się należy i to nie ma znaczenia czy naprawie czy wydadzą na panienki) taka stratę poniosłeś i tyle ci się należy

    Odpowiedź PZU przed sprawą, że chcą iść na ugodę. Zaoferowali polowe mojej docelowej kwoty. Ja się nie zgodziłem

    Sprawa w sądzie. Z uwagi że mój prawnik w dniu rozprawy nie mógł być miałem do wyboru albo przesuwamy datę albo idę sam.

    Idę sam

    W sądzie byłem tylko ja sędzia i proktokolantka

    Pytania proste prawnika nie potrzeba, jednak sędzia kilka razy pytała się czy napewno nie chcę powołać rzeczoznawcy. Ja na to że sprawa jest prosta PZU się zgodziło na kwotę ja też tylko warunek okazania kwitów już nie więc proszę o wypłatę.

    Na pierwszym spotkaniu sedzia się pyta czy ma zamykać sprawę i czy jestem pewien co robię. Poprosiłem o zamkniecie. Sądzia zamyka sprawę na pierwszym posiedzeniu

    Wyrok za 2 tygodnie

    Wyrok odrzucenie mojego wniosku w całości. Sądzia argumentowala że nie może sprawiedliwego wydać wyroku nie posiadając wyceny biegłego ( mimo że okazalem wycene z eurotaxu)

    Odwołanie do apelacyjnego

    Na apelacyjny mój prawnik był na sali może 7 min. Wniosek przyjęty w całości i zwrot wszystkich kosztów

    Cala Sprawa trwała ok 8 miesięcy

    Reasumując: czy zrobiłbym to drugi raz. Tak tylko powołał bym na pierwszej sprawie sprawie biegłego ( było by szybciej) koszta wniesienia sprawy niewielkie łącznie jak pamiętam ok 200 zł przy pierwszej sprawie + prawnik

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Witam
    Będąc na Twoim miejscu zrobiłbym tak jak napisał kolega Yarek. Oddaj auto do naprawy bezgotówkowej do wybranego ASO Alfa Romeo. Oni już sobie z tym poradzą a auto będziesz miał zrobione na oryginalnych częściach i będziesz miał całą naprawę udokumentowaną.
    Kiedyś miałem podobną sytuację i rzeczoznawca wycenił mi szkodę na szalone 150 zł (szkody były co prawda małe zdarzenie parkingowe, delikatnie uszkodzone scudetto oraz coś było z błotnikiem bo nie był spasowany z maską). Oddałem auto do ASO po 3 tygodniach oddali mi samochód a szkody wycenili na bagatela 6100 zł.
    Niestety ubezpieczenia strasznie jadą na poszkodowanych... Zamiast zrobić wycenić szkodę porządnie aby poszkodowany mógł w jak najszybszym czasie pozbyć się uszkodzeń ewentualnie przy szkodzie całkowitej zakupić nowe auto to niestety wypadek to dopiero początek problemów...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Naprawili wam na częściach oryginalnych? Wow. Teraz czuje się oszukany przez swojego przedstawiciela ubezpieczeniowego, gdzie wybrałem droższy wariant naprawy tylko na oryginałach...

    Zawsze to jakaś nauka na przyszłość.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_17 Zobacz post
    Witam
    Będąc na Twoim miejscu zrobiłbym tak jak napisał kolega Yarek. Oddaj auto do naprawy bezgotówkowej do wybranego ASO Alfa Romeo. Oni już sobie z tym poradzą a auto będziesz miał zrobione na oryginalnych częściach i będziesz miał całą naprawę udokumentowaną.
    Kiedyś miałem podobną sytuację i rzeczoznawca wycenił mi szkodę na szalone 150 zł (szkody były co prawda małe zdarzenie parkingowe, delikatnie uszkodzone scudetto oraz coś było z błotnikiem bo nie był spasowany z maską). Oddałem auto do ASO po 3 tygodniach oddali mi samochód a szkody wycenili na bagatela 6100 zł.
    Niestety ubezpieczenia strasznie jadą na poszkodowanych... Zamiast zrobić wycenić szkodę porządnie aby poszkodowany mógł w jak najszybszym czasie pozbyć się uszkodzeń ewentualnie przy szkodzie całkowitej zakupić nowe auto to niestety wypadek to dopiero początek problemów...
    Wiele osób wspomina o naprawie bez gotówkowej ale przy starym aucie nie jest to takie proste. Ja ze swoją szkoda tez byłem w ASO i ci zastanawiali się czy w kwocie 14,500 ( bo tyle PZU wycenilo) auto da się naprawić. Ale że chciałem robić bezgotowkowo to przystąpiłem do dalszych rozmów. Rozmowa w Rzgowie bo tam znajduje się salon była mega nie przyjemna. Gość oblecial auto z miernikiem i swoim dociekliwym wzrokiem zaczął się krzywic. Wytykał że przy blotniku, masce i lampie były już wcześniej naprawy lub posiadały mniejsze uszkodzenia nie wynikajace z kosztorysu więc część kwoty będę musiał pokryć z własnej kieszeni (tłumacząc to amortyzacja auta). Oraz że w kosztorysie są wyszczególnione naprawy a nie wymiany więc naprawy będą w zakresie pewnych procentów. Lampe kupią ale tani zamiennik bo według ich cennika i całej szkody się nie zmieszczą. Poza tym na moją prośbę że przy okazji naprawy błotnika, mogli by podleczyc próg (nalot korozj) odpowiedzieli że tylko za dopłatą. Podsumowując wszysto zalezy co jest podane w kosztorysie od ubezpieczyciela, oraz czy to naprawa czy wymiana. Oczywiście jeszcze wszysto zalezy od salonu i checi wziecia roboty. Najwidoczniej w Rzgowie nie chcieli. Ostatecznie moja naprawę wycenili na 14 tysięcy plus 2,500 ~3000 dopłaty z mojej strony. Według eurotaxu przypomnę naprawa całościowo zamykała się w kwocie 8,500.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory