Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Stuki przy dodawaniu, puszczaniu gazu, zmienianiu biegów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v 2009
    Postów
    24

    Domyślnie Stuki przy dodawaniu, puszczaniu gazu, zmienianiu biegów

    Witajcie, mam problem ze stukami jak w temacie. W chłodniejsze dni stuki prawie że ustępują, dzisiaj jak było 4* były ledwo wyczuwalne. Gdy samochód się nagrzeje czasami podczas odjęcia gazu mam wrażenie, że aż cała skrzynia się rusza. Mocny pojedynczy stuk pojawia się jedynie przy maksymalnym wciśnięciu gazu na biegu, podczas normalnej jazdy jest wyczuwalny tylko ogromny luz na przeniesieniu napędu. Nie wiem czy ma to ze sobą coś wspólnego, ale podczas dynamicznego przyspieszania samochód czasami szarpie, nie jakoś ogromnie, ale dla mnie jest to wyczuwalne. Myślałem, że to przeguby wewnętrzne, więc sprawdziłem jakie mają luzy i wydaje mi się że jest w porządku. Jedyne co mnie zaskoczyło to kielich, który rusza się góra-dół w obudowie mechanizmu różnicowego, czy tam ma być jakikolwiek luz? Poduszki też są mniej więcej sprawdzone i nie widać żeby były porwane.
    Skrzynia niedawno przeszła regenerację więc myślę że odpada jeśli chodzi o luzy w środku.
    Koło dwumasowe jeszcze oryginalne, powoli zaczyna klekotać przy gaszeniu.
    Mechanik zasugerował, że wszystkie luzy znikną po wymianie koła, bo jak stwierdził "jtdm tak ma, można jeździć" Czy ma rację?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 JTDM 115 2007
    Postów
    19

    Domyślnie

    Mam identyczny zestaw objawów. Z tym ze stukniecia raczej tylko drugim biegu i to na pewno kwestia skrzyni bo drążek skacze do przodu przy tym. Czasami wypada bieg. Często na różnych biegach występuje dźwięk cięcia blachy piarką kontową. Na to pomaga radio.
    Szarpanie przy przyspieszeniu miałem też. Wymiana półosi rozwiązała problem.
    Problem mega luzu na napędzie też jest mi znany. Nie wiem dlaczego tak jest, czy to skrzynia czy dwumas postanowiłem nie ruszać tego draństwa dopóki nie da o sobie mocniej znać.
    Zapytam tylko gdzie regenerowales tę wspaniałą skrzynię biegów i ile się płaci za taka usługę.

    Z góry dzięki,
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Też mam coś takiego, że jak dodaję / puszczam gaz to mam takie stuknięcie.
    Ale stawiam na przeguby. Dwumas wymieniałem jakiś czas temu, więc jego wykluczam.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150km
    Postów
    5

    Domyślnie Stuki przy puszczaniu sprzegla

    Witam. Mam pytanie z nietypowym zjawiskiem z Alfa 159 1.9 JTD. To już moja 5 Alfa zazwyczaj przeglądałem forum bez rejestracji bo też nie miałem żadnych problemów z alfami lecz z tą już tak nie jest. Kupiłem Alfę 159 z uszkodzonym sprzęgłem oraz kołem dwumasowym, auto jeździło ale były problemy ze wrzuceniem biegu. Więc auto do mechanika nowe sprzęgło nowy dwumas nowy wysprzęglik wymienione ale teraz przy puszczaniu sprzegla nie zawsze jest takie stukotanie szybkie jakby trtytytyry jak puszczę sprzęgło powoli jest cisza jak szybko to to raz to jest raz nie ma. Dodam, że mam do wymiany jeszcze dwie poduszki pod skrzynią bo na chwile wymiany sprzęgła nie było ich dostępnych więc kazałem składać auto żeby nie naliczał mi kolejnych kosztów i zamówiłem już poduszki i czekam aż dojada. Pytanie moje czym to jest spowodowane bo nie brzmi to jak wadliwy dwumas nie telepie przy gaszeniu ani odpalaniu normalnie przyspiesza nie szarpie. Proszę o pomoc

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Też mam coś takiego, że jak dodaję / puszczam gaz to mam takie stuknięcie.
    Ale stawiam na przeguby. Dwumas wymieniałem jakiś czas temu, więc jego wykluczam.
    Temat opisywany na forum wielokrotnie. Poszukajcie, a nie zakładajcie nowe tematy...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v 2009
    Postów
    24

    Domyślnie

    Przyglądam się tematom na forum od dłuższego czasu i zdecydowana większość kończy się na tym, że albo autor nie odpowiada i temat umiera śmiercią naturalną albo wymienił nagle kilka rzeczy na raz i nikt nie wie do końca co załatwiło problem (nie znalazłem jeszcze konkretnej odpowiedzi na mój problem). A po drugie nie spotkałem się jeszcze z tematem, gdzie autor pisał, że na zimnym silniku stuków praktycznie nie ma.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Poczytajcie temat o slrzyni m32..
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v 2009
    Postów
    24

    Domyślnie

    Skrzynia jest po regeneracji, komplet nowych łożysk, olej fuchs sintofluid. Mechanik naprawiając skrzynię stwierdził że w mechanizmie różnicowym nie ma luzów, więc wyklucza go ze stuków. Robiona była może 2 miesiące temu, przed regeneracją luz na napędzie też występował, a po regeneracji nic nie nie zmieniło w tym temacie, ustał jedynie szum, wycie i skakanie drążka.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Luz który opisujecie na wejsciu półosi do skrzyni jest wynikiem luźnych satelit w samym mechanizmie różnicowym .
    Tak na prawdę jedyny sposób żeby się tego stukania pozbyć to nowy mechanizm różnicowy.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v 2009
    Postów
    24

    Domyślnie

    Pampik, dzięki za konkretną odpowiedź. Gdzieś tutaj na forum widziałem, że ktoś opisywał właśnie podobny luz i poradzili mu aby nabył w ASO podkładki regulacyjne do mechanizmu, dokładnie na łożysko bezpośrednio za kielichem. Bawić się w to, czy tak jak mówisz pomyśleć jakimś mechanizmie, bo ten luz jest nie do wytrzymania i całkowicie psuje radość z jazdy?
    Ostatnio edytowane przez kjiunk213 ; 13-05-2020 o 12:54

Podobne wątki

  1. Stuki na luzie/przy wciskaniu/puszczaniu gazu
    Utworzone przez luki041 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-07-2017, 01:12
  2. [159] Dziwne stuki, dziwny dźwięk-reakcja przy dodawaniu gazu.
    Utworzone przez muha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 21:59
  3. Stuki przy puszczaniu gazu 2.4 175KM
    Utworzone przez Piotrekx w dziale 166
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 11:03
  4. [159] Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. FILM.
    Utworzone przez kejml90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-03-2016, 21:16
  5. Szarpanie i stuki w zawieszeniu przy dodawaniu gazu 156 2.0
    Utworzone przez maciej88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory