Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: szkoda całkowita

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie szkoda całkowita

    Witam
    Niestety ale moja Alfa miała bliskie spotkanie z ciężarówką... wiadomo na miejsce zdarzenia policja... później wezwanie rzeczoznawcy... oczekiwanie na wycenę...
    Na chwilę obecną sytuacja ma się tak, że dostałem wycenę i wygląda to tak:
    - wartość auta przed zdarzeniem 16 100 zł,
    - wartość wraku 3 600 zł,
    - kwota odszkodowania 12 500 zł.

    Wartość ewentualnej naprawy została oszacowana na kwotę 38 000 zł.

    Teraz pojawia się pytanie co dalej z tym zrobić? Jak można walczyć o większe odszkodowanie? Moja Alfa była doinwestowana tylko niestety nie zbierałem paragonów a jeśli jakieś są udokumentowane to są to naprawy, które były robione dawniej niż 12 miesięcy...

    Przesyłam zdjęcia poglądowe uszkodzeń.

    Dziękuję za każdą radę podpowiedź a każda na pewno będzie na wagę złota.

    PS.
    Następna pewnie też będzie Alfa ale wiadomo na początku trzeba walczyć o swoje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0265.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	109.7 KB
ID:	269466
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0284.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	125.6 KB
ID:	269467
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0294.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	72.5 KB
ID:	269468

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Wartość bazową auta (przed szkodą) można podnieść jedynie poprzez udokumentowanie nakładów poniesionych na doposażenie pojazdu, tuning, lub wymianę całych podzespołów (silnik, skrzynia biegów, kompletne zawieszenie np. sportowe). Bieżące naprawy oraz okresowe wymiany płynów, klocków, filtrów, nie są brane pod uwagę w szacowaniu wartości auta. Do udokumentowania nakładów wcale nie potrzeba faktur i rachunków. Skoro samochód można kupić zarejestrować i ubezpieczyć, na podstawie odręcznie sporządzonej umowy kupna, to w ten sam sposób można dokumentować zakup części, czy usług. O wyższe odszkodowanie możesz powalczyć zgłaszając szkodę osobową. Jeśli coś Cie boli, to idź do lekarza, opisz sytuację i problemy zdrowotne, a uzyskana dokumentacja medyczna pozwoli wyegzekwować odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Współczuję.
    Przy takim wypadku to nigdy nie wysiadasz z auta tylko czekasz na przyjazd karetki i od razu mówisz że szyja, kark boli, dostajesz kołnierz, marudzisz 2-3 miesiące że Cie boli i w najlepszym wypadku dostajesz 12-15 tysięcy (tylko za kark). Urazy szyji są przewlekłe i brane szczególnie pod uwagę zwłaszcza gdy w grę wchodzi szkoda całkowita samochodu.
    Wiem to na swoim przykładzie. Pozdrawiam.

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał leod Zobacz post
    Współczuję.
    Przy takim wypadku to nigdy nie wysiadasz z auta tylko czekasz na przyjazd karetki i od razu mówisz że szyja, kark boli, dostajesz kołnierz, marudzisz 2-3 miesiące że Cie boli i w najlepszym wypadku dostajesz 12-15 tysięcy (tylko za kark). Urazy szyji są przewlekłe i brane szczególnie pod uwagę zwłaszcza gdy w grę wchodzi szkoda całkowita samochodu.
    Wiem to na swoim przykładzie. Pozdrawiam.
    a potem lament, ze OC coraz droższe....

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał leod Zobacz post
    Współczuję.
    Przy takim wypadku to nigdy nie wysiadasz z auta tylko czekasz na przyjazd karetki i od razu mówisz że szyja, kark boli, dostajesz kołnierz, marudzisz 2-3 miesiące że Cie boli i w najlepszym wypadku dostajesz 12-15 tysięcy (tylko za kark). Urazy szyji są przewlekłe i brane szczególnie pod uwagę zwłaszcza gdy w grę wchodzi szkoda całkowita samochodu.
    Wiem to na swoim przykładzie. Pozdrawiam.
    Gratuluję chwalenia się publicznie swoją głupota...
    Nie pomyślałeś że tym sposobem angażujesz sztab ludzi, zajmujesz kolejki u lekarzy osobom które mogą tego naprawdę potrzebować?
    Fakt że takie działanie to nic innego jak wyłudzenie odszkodowania pomijam.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Taaa, uczciwi się odezwali.
    Kolega pytał jak zawyżyć odszkodowanie więc opisałem jeden z przykładów.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Nie chce być niemiły ale rozmowa idzie w zupełnie złym kierunku... nie chce zawyżać odszkodowania czy zarobić na tym... po prostu chce walczyć o swoje ponieważ nie z mojej winy zostałem poszkodowany i chce otrzymać to co uważam,że powinienem... oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to auto nowe, że z każdym kilometrem traci na wartości z każdym rokiem traci itp itd(patrząc od strony rynku)... ale wiem ile czasu oraz funduszy na to autko poświęciłem i po prostu chce uczciwie odzyskać swoje... by następnie kupić (wiadomo że będzie trzeba dołożyć to oczywiste) nową wymarzoną alfę... pozdrawiam i mam nadzieję, że jeśli temat dalej będzie szedł to już będą to odpowiedzi pomocne dla mnie jak i dla innych, którzy będą w podobnej sytuacji...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_17 Zobacz post
    Nie chce być niemiły ale rozmowa idzie w zupełnie złym kierunku... nie chce zawyżać odszkodowania czy zarobić na tym... po prostu chce walczyć o swoje ponieważ nie z mojej winy zostałem poszkodowany i chce otrzymać to co uważam,że powinienem... oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to auto nowe, że z każdym kilometrem traci na wartości z każdym rokiem traci itp itd(patrząc od strony rynku)... ale wiem ile czasu oraz funduszy na to autko poświęciłem i po prostu chce uczciwie odzyskać swoje... by następnie kupić (wiadomo że będzie trzeba dołożyć to oczywiste) nową wymarzoną alfę... pozdrawiam i mam nadzieję, że jeśli temat dalej będzie szedł to już będą to odpowiedzi pomocne dla mnie jak i dla innych, którzy będą w podobnej sytuacji...
    Na ile sam wyceniasz swoje auto? To jest 1.9 JTDm 16v? Która wersja, automatyczna skrzynia? Moim zdaniem 16 100zł jest dobrą ceną za 159, chociaż nie wiem co Ty tam rzeczywiście miałeś, co masz na myśli w doinwestowana Alfa? To, że wymieniałeś opony, klocki, tarcze itd nic nie znaczy. Kolega hak64 opisał co wchodzi w skład "doinwestowania", reszta rzeczy jest tak jakby Twoją własną inwencją i ubezpieczyciel nie będzie się z tego rozliczał.

    PS.
    Ja wiem, że 159 jest bardzo fajnym samochodem, ale niestety rynek weryfikuje nasze oczekiwania. Popatrz na różnych serwisach aukcyjnych ile kosztują AR i możesz uwzględnić zdjęcia w prośbie o ponowną wycenę. Jednak na otomoto AR w cenie 16 000 pojawiają się często jako "powyżej średniej". (oczywiście zależy od wyposażenie i przebiegu).
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 19-05-2020 o 08:09

Podobne wątki

  1. Szkoda całkowita w Alfie 147
    Utworzone przez Kamil_alfa_147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 21:31
  2. Szkoda całkowita
    Utworzone przez milkyyyy w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 22:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory