Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [langtitle=pt]Alfa 159 Q-Tronic Beahviour[/langtitle]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    159
    Postów
    10

    Domyślnie Alfa 159 Q-Tronic Behaviour

    Hi,

    I just want to know if this Q-Tronic behaviour is normal, so any input is appreaciated.

    For example if I'm running 1st gear, and switches to 2nd gear, 2nd to 3rd looks like it switches to 3rd gear but rotation fluctuates seems is the engine not engaged to gear box and, it's like manual gearbox spin, and at same time it is different, speed increases.

    Then after it rotation drops and it seems the 3rd is engaged, and rotation turn up gradually normally.

    Only happens on 2nd -> 3rd.

    It should be a problem or it's a normal gearbox lockup funcion?

    Thanks.

    ----

    Cześć,

    Chcę tylko wiedzieć, czy to zachowanie Q-Tronic jest normalne, więc wszelkie uwagi są doceniane.

    Na przykład, jeśli jadę na 1. biegu i przełączam na 2. bieg, 2. na 3. wygląda na to, że przełącza się na 3. bieg, ale wydaje się, że obroty się zmieniają, czy silnik nie jest włączony do skrzyni biegów, i jest to jak ręczne obracanie skrzyni biegów, a jednocześnie jest inaczej, prędkość rośnie.

    Następnie po jego spadku obraca się i wydaje się, że trzeci jest włączony, a obroty stopniowo zwiększają się normalnie.

    Zdarza się tylko na 2. -> 3. miejscu.

    To powinien być problem, czy to normalna funkcja blokowania skrzyni biegów?

    Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez cgentil ; 18-05-2020 o 20:54

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    To normalne zachowanie. Do 50km/h skrzynia pracuje z poślizgiem. Przy 50 km/h włącza się lock-up i skrzynia spina się na stałe z silnikiem.
    Pozdrawiam - Brt

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    159
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    To normalne zachowanie. Do 50km/h skrzynia pracuje z poślizgiem. Przy 50 km/h włącza się lock-up i skrzynia spina się na stałe z silnikiem.
    Thanks. This is a normal behavior, and gearbox is fine, no need to worry with this "sleepage"? And yes it only occurs in 50km/h, so it's lockup function I guess.

    ----

    Dzięki. To normalne zachowanie, a skrzynia biegów jest w porządku, nie musisz się martwić tym „snem”? I tak, dzieje się to tylko z prędkością 50 km / h, więc myślę, że to funkcja blokowania.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    To normalne zachowanie. Do 50km/h skrzynia pracuje z poślizgiem. Przy 50 km/h włącza się lock-up i skrzynia spina się na stałe z silnikiem.
    Dodam tylko, ze u mnie spiecie i rozpiecie skrzyni nastepuje zawsze przy ~35 km/h. Podczas przyspieszania jest to okolo 2000 obrotow na drugim biegu. (2.4 jtd)

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    159
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał byczyAchim Zobacz post
    Dodam tylko, ze u mnie spiecie i rozpiecie skrzyni nastepuje zawsze przy ~35 km/h. Podczas przyspieszania jest to okolo 2000 obrotow na drugim biegu. (2.4 jtd)
    Gearbox until certain speed and 3rd gear when you release accelerator pedals it turns to NEUTRAL and drops RPM to 1000 like in N, then when you accelerate it returns to adequate rotation.

    ----

    Skrzynia biegów, aż do osiągnięcia określonej prędkości i trzeciego biegu po zwolnieniu pedałów przyspieszenia, obraca się w położenie NEUTRALNE i obniża obroty do 1000 jak w N, a następnie po przyspieszeniu wraca do odpowiedniego obrotu.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory