Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brera, temperatura

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Brera 2,4 JTDM 250km
    Postów
    4

    Domyślnie Brera, temperatura

    Witam panowie.... Mam następujące problem, otoz tydzien temu, zakupilem alfe romeo brera 2,4 jtdm, w zasadzie dostalem ja w rozliczeniu, za wykonana prace, takze nie bardzo interesowalem sie wczesniej, wadami, zaletami i tym podobne, samochod jest z 2007 roku, obywtel, ktory mi go dal wlozyl chipa i wymienil rozrzad "rzekomo" i moc wzrosla z 210 do 250 km, moment obrotowy jezeli wierzyc na kartce 520 nnm. Silnik nie pracuje tak jak powienien... Kopci a to na niebiesko, a to przy przyspieszaniu na czarno, gdy odpale go i temperatura wynosi 50 C do 89 wszystlo jest ok w silniku nic sie nie dzieje nie ma stukow itp, lecz wystepuje dymienie, nawet na biegu jalowym ustaje i znow dymi, przy pprzyspieszaniu czy wiekszym depnieciu sie pojawia raz wiekszy raz mniejszy , w momencie uzyskania temperatury 90 samochod jakby sie zmienial na biegu jalowym gdy stane obroty skacza podnosza sie o 100 i spadaja o 100 i tak lawiruje sobie, skacze wskaznik, zaczyna dziwnie stukac w silniku, wzmozone jest dymienie, i wydaje dzwiek z rury typu pyr pyr pyr pyr tak jakby plul, dymem, spaliny maja dziwny zapach, ppodczas jazdy pprzy 90 stopniach samochod szarpie, traci moc, czesto gasnie na swiatlach, w dodatku gdy wlacze ogrzewanie czy ogl nawiewy, mam uczucie zapachowe jakby spaliny wciagalo do srodka...., nie mam ppojecia co to moze byc..... Jednak z ciekawosci wymienilem wtryski, bo podejrzewalem ze podlewało je, przy sprawdzaniu kompresji na dwoch pokazywalo odppowiednio ednio +3,17 i na kolejny +5,17 co mnie niepokoi.... Co najlepsze oleju nie bierze, plynu chlodniczego rowniez jako ciekawostke dodam, ze samochod przy przyspieszaniu faluje obrotami, daje mu do spodu na 3 biegu i ma problemy zeby podniesc obroty i nagle przyspiesza lecz w trakcie przyspieszania jakby tracil moc i znow zysliwal .. Mam nadzieje ze w miare obrazowo wytlumaczylem moj problem.. Juz nie chce sie zaglebiac... W brak regulacji swiatel, w zepsute lub zacinajace sie podnoszenia szyb.... Jezeli chodzi o zawieszenie wszystko oki... Jedynie simmerblock wymiana lewy przod... Pozdrawiam serdecznie, nowy na forum Rafal, lat 24, malopolska, bochnia.... Ps jezeli ktos z was jest z malopolski, bardzo pprosil bym przy okazji o namiary na dobrych fachowcow.... Ktorzy z pasji, zaangazowania i milosci do marki, nie beda chcieli zarobic na kims kto nie zna sie... Bo gdzie nie pojde slysze uszczelka pod glowica, boli mnie zab mowie do goscia a on uszczelka pod glowica
    Licze na pomoc..... Zalezy mi na ttm samochodzie... Bo wystarczyl tydz a je pokochalem..... Ps przebieg 250 km, dpfa wyciety, klapy prawdoppodobnie, i egr zaslepiony.... Ale wiadomo, musze sprawdzic.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie tyle uszczelka, co sama głowica prędzej.
    Zacznij od pomiaru kompresji oraz zawartości CO2 w płynie chłodniczym. Jeśli wyjdzie OK, co o tak nie da 100% pewności, wgraj oryginalną mapę silnika.
    Co do zapachu spalin, trzeba poszukać nieszczelności. W przypadku 2.4 pękają szpilki kolektora wydechowego.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Brera 2,4 JTDM 250km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ktos cos jeszcze, jakies spostrzezenia koledzy? Kolega na gorze przedstawil mi najgorsza wersje jaka mialem w glowie....

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    wgraj oryginalną mapę silnika
    Od tego bym zaczął bo nie wiadomo co kto tam kombinował i z samym programem i z tablicą błędów.
    Albo ogarnij sam albo podjedź do jakiegoś tunera, zgra Ci obecny program i wgra fabryczny tylko z modyfikacją usunięcia DPFa i EGRu (o ile faktycznie usunięte/zaślepione)
    Dopiero później można brać się za diagnostykę.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    W jakim stanie są klapy w kolektorze ssącym i zawór egr? Zanim bedziesz wymyślał kwadratowe jaja z autem zainteresuj sie tylko klapami- do usunięcia i egr do czyszczenia

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Brera 2,4 JTDM 250km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Panowie , dzis był u mnie mechanik ,zajmuje sie swapami i tuningiem BMW lecz jest wszechstronny , mówi ,ze egr mam nie zaslepiony a tylko czyszczony pare razy z tego ci wynika , klapy są dalej jak były .... Czyli jednyym slowem , moja alfa dostała chipa zaraz po kupnie , a nie zaslepiono egr'u i klapy jak były od nowosci tak są ... lub jak okreslił , mogly sie juz dawno urwać .. i to moze byc powodem tego wszystkiego .... , na dwóch cylindrach brak kompresji ... jutro mam umowione sciaganie chipa , i wgranie orginalnej mapy , sprawdzimy ecu ... no i sie okaże , co i jak mam nadzieje ,ze głowica cała .... ,szpilki , ale śmiem wątpic , ze moge sie mocno zdziwić ... zastanawia ,mnie tylko jedno ,znalazlem zdjecia od 1 wlasciciela z ffrancji zdjęcie "100 procent pewniaczek " gdzie moja alfa z tylu ma wysuniete koncowki wydechu poza tylni zderzak , u mnie przed domem caly wydech jakby schowany bardziej do srodka .... obstawiacie jakis wypadek "uderzenie w tyl " i remont tyłu "na chu* mac " ? Szkoda samochodu bo jest potencjał ... Pozdrawiam panowie.. i nie wiecie nawet jak mi pomogliście ,wszystkiego dobrego ...

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W 2.4 klapy nie urywają się. Nie było na forum ani jednego przypadku. Łożyskowanie się rozszczelnia i tworzy się dziura w dolocie. Za to brak kompresji na sąsiadujących cylindrach to już powód do zmartwień. Mapę oczywiście możesz wgrać oryginalną, jednak to nic do sprawy w tej chwili nie wniesie. Trzeba ściągać głowicę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Brera] Brera 2,4 jtdm - Warszawa (info jakby ktoś chciał oglądać)
    Utworzone przez lukaszsz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 19:16
  2. [Brera] Brera 3,2 Radom - czy ktoś widział???
    Utworzone przez lukaszsz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-12-2017, 18:52
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory