Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Mapa chip Do 159 1.9 16v 136 51812907 szukam

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm 136 km 336000km
    Postów
    5

    Domyślnie Mapa chip Do 159 1.9 16v 136 51812907 szukam

    Witam serdecznie Poszukuję mapy przeprogramowanej z seryjnych 136 na 170 lub nawet więcej jeśli ktoś ma, konkretnie plik z mapą żeby wgrać najlepiej z wyłączonym egr wierzę że zawsze można się dogadać. Jestem z okolic Siedlec więc jestem gotów także podjechać i skopiować za zgodą jak by ktoś posiadał lub wiedział że ktoś posiada lub ew gdzie szukać to był bym wdzięczny za odpowiedź

  2. #2
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Nie jestem specem, ale z tego, co się orientuję, to wgrywanie gotowej mapy zrobionej pod inny samochód może nie być najlepszym rozwiązaniem i chyba znacznie lepiej byłoby pojechać do jakiegoś dobrego tunera, który zrobiłby mapę pod samochód.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm 136 km 336000km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Nie jestem specem, ale z tego, co się orientuję, to wgrywanie gotowej mapy zrobionej pod inny samochód może nie być najlepszym rozwiązaniem i chyba znacznie lepiej byłoby pojechać do jakiegoś dobrego tunera, który zrobiłby mapę pod samochód.
    W zasadzie to myślę że krzywda mu się nie stanie jak dostanie inna mapę bo po prostu będzie sterować tak jak napisana jest, w moim mniemaniu przyznaje Ci rację gdybym chciał szukać granicy możliwości bo faktycznie wtedy niewielkie odchylenia dawek sterowania wszystkim mają spore znaczenie ale tak na logikę cykl spalania nie zmienia się w zależności od rodzaju mapy a rodzaju silnika a chce tylko podnieść trochę parametry ponad normę ale nie chce szukać granicy z litości dla sprzęgła i innych podzespołów więc chciał bym tak na 170/180 już szukać końca a potem już na spokojnie w przyszłości rozważać pisanie tak jak książka pisze bo ogólnie większość parametrów będzie pokrewna i zbliżona tak mi się wydaje (mi jako typowemu amatorowi bez wygórowanych oczekiwań)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Wątpie ze ktos ot tak udostępni ci gotowa mape. Jesli juz ktoś posiada cos takiego ,to z reguły zajmuje się chip tuningiem i zarabia na tym,a jaj wiemy to nie sa zbyt tanie rzeczy. Lepiej tak jak kolega wyzej ci napisał jedź do porządnego tunera,ktory wystroi ci auto pod dane parametry ,a z tym bywa różnie. Czasem jeden ma wiecej koni,drugi mniej. W innym turbo juz jest słabsze. Chiptuning to zawsze indywidualna sprawa. Mlze się okazać ze wgrasz gotowy soft i bedziesz za soba zostawiał zaslone dymną
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm 136 km 336000km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Wątpie ze ktos ot tak udostępni ci gotowa mape. Jesli juz ktoś posiada cos takiego ,to z reguły zajmuje się chip tuningiem i zarabia na tym,a jaj wiemy to nie sa zbyt tanie rzeczy. Lepiej tak jak kolega wyzej ci napisał jedź do porządnego tunera,ktory wystroi ci auto pod dane parametry ,a z tym bywa różnie. Czasem jeden ma wiecej koni,drugi mniej. W innym turbo juz jest słabsze. Chiptuning to zawsze indywidualna sprawa. Mlze się okazać ze wgrasz gotowy soft i bedziesz za soba zostawiał zaslone dymną
    Właśnie widzę że w Polsce nie ma bardzo chętnych do takiej pomocy na zagranicznych forach trochę lepiej z tym jest bo jakoś ludziom nie przeszkadza taka pomoc i za symboliczną nawet opłata wysylaja pliki a w Polsce trochę jak w tym kawale

    Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
    -dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
    -bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć
    Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:
    -czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?
    -tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy
    Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:
    -czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?
    -tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy
    Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:
    -dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?
    -bo w nim znajdują się Polacy
    -Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?
    -ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół.

  6. #6
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Jak ktoś nie chce jechać do tunera, tylko sobie zgrać program, to może zrobić to też zdalnie, ofert nie brakuje, także na grupach na FB: zgrywasz swój soft, wysyłasz, tuner ogarnia, odsyła i wgrywasz. Jest też znacznie taniej.

Podobne wątki

  1. chip, program, mapa, podniesienie mocy 2.4 150KM
    Utworzone przez jaco71 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 12-06-2015, 22:43
  2. mapa do 156
    Utworzone przez gelobonia w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:35
  3. 156 1.9 JTD 105KM , co to może być za Chip ?? JET-W Common Rail (Niemiecki Chip)
    Utworzone przez Tiestosclublife w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 12:23
  4. Mapa PL nav + do GT
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 21:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory