Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm 136 km 336000km

Domyślnie Mapa chip Do 159 1.9 16v 136 51812907 szukam

Witam serdecznie Poszukuję mapy przeprogramowanej z seryjnych 136 na 170 lub nawet więcej jeśli ktoś ma, konkretnie plik z mapą żeby wgrać najlepiej z wyłączonym egr wierzę że zawsze można się dogadać. Jestem z okolic Siedlec więc jestem gotów także podjechać i skopiować za zgodą jak by ktoś posiadał lub wiedział że ktoś posiada lub ew gdzie szukać to był bym wdzięczny za odpowiedź

› Więcej...: Mapa chip Do 159 1.9 16v 136 51812907 szukam

Użytkownik Świeżak Avatar Annatar
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v 2007 berlina

Domyślnie

Nie jestem specem, ale z tego, co się orientuję, to wgrywanie gotowej mapy zrobionej pod inny samochód może nie być najlepszym rozwiązaniem i chyba znacznie lepiej byłoby pojechać do jakiegoś dobrego tunera, który zrobiłby mapę pod samochód.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 2007 r.:

:: FB :: IG :: YT :: MK ::

# seria: 150km :: 320nm
    # program 1: 180km :: 407nm
    # program 2: 202km :: 424nm :: popcorn limiter
    # program 3: 213.6km :: 441.1nm :: eko off

Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Nie jestem specem, ale z tego, co się orientuję, to wgrywanie gotowej mapy zrobionej pod inny samochód może nie być najlepszym rozwiązaniem i chyba znacznie lepiej byłoby pojechać do jakiegoś dobrego tunera, który zrobiłby mapę pod samochód.
    W zasadzie to myślę że krzywda mu się nie stanie jak dostanie inna mapę bo po prostu będzie sterować tak jak napisana jest, w moim mniemaniu przyznaje Ci rację gdybym chciał szukać granicy możliwości bo faktycznie wtedy niewielkie odchylenia dawek sterowania wszystkim mają spore znaczenie ale tak na logikę cykl spalania nie zmienia się w zależności od rodzaju mapy a rodzaju silnika a chce tylko podnieść trochę parametry ponad normę ale nie chce szukać granicy z litości dla sprzęgła i innych podzespołów więc chciał bym tak na 170/180 już szukać końca a potem już na spokojnie w przyszłości rozważać pisanie tak jak książka pisze bo ogólnie większość parametrów będzie pokrewna i zbliżona tak mi się wydaje (mi jako typowemu amatorowi bez wygórowanych oczekiwań)

Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 Berlina, 2.4 JTDm 221 KM 2006r., Citroen C4 VTS 2.0 16V 177 KM

Domyślnie

Wątpie ze ktos ot tak udostępni ci gotowa mape. Jesli juz ktoś posiada cos takiego ,to z reguły zajmuje się chip tuningiem i zarabia na tym,a jaj wiemy to nie sa zbyt tanie rzeczy. Lepiej tak jak kolega wyzej ci napisał jedź do porządnego tunera,ktory wystroi ci auto pod dane parametry ,a z tym bywa różnie. Czasem jeden ma wiecej koni,drugi mniej. W innym turbo juz jest słabsze. Chiptuning to zawsze indywidualna sprawa. Mlze się okazać ze wgrasz gotowy soft i bedziesz za soba zostawiał zaslone dymną
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 221 KM, 456 Nm by @cinek_ 2006r. NERO OCEANO - DPF OFF, EGR OFF, KLAPY OFF http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtdm_mike.html
    Citroen C4 2.0 VTS 177 PS, 2007r.

Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

Auto

Domyślnie

Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Wątpie ze ktos ot tak udostępni ci gotowa mape. Jesli juz ktoś posiada cos takiego ,to z reguły zajmuje się chip tuningiem i zarabia na tym,a jaj wiemy to nie sa zbyt tanie rzeczy. Lepiej tak jak kolega wyzej ci napisał jedź do porządnego tunera,ktory wystroi ci auto pod dane parametry ,a z tym bywa różnie. Czasem jeden ma wiecej koni,drugi mniej. W innym turbo juz jest słabsze. Chiptuning to zawsze indywidualna sprawa. Mlze się okazać ze wgrasz gotowy soft i bedziesz za soba zostawiał zaslone dymną
    Właśnie widzę że w Polsce nie ma bardzo chętnych do takiej pomocy na zagranicznych forach trochę lepiej z tym jest bo jakoś ludziom nie przeszkadza taka pomoc i za symboliczną nawet opłata wysylaja pliki a w Polsce trochę jak w tym kawale

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
    -dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
    -bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć
    Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:
    -czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?
    -tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy
    Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:
    -czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?
    -tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy
    Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:
    -dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?
    -bo w nim znajdują się Polacy
    -Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?
    -ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół.

Użytkownik Świeżak Avatar Annatar
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v 2007 berlina

Domyślnie

Jak ktoś nie chce jechać do tunera, tylko sobie zgrać program, to może zrobić to też zdalnie, ofert nie brakuje, także na grupach na FB: zgrywasz swój soft, wysyłasz, tuner ogarnia, odsyła i wgrywasz. Jest też znacznie taniej.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 2007 r.:

:: FB :: IG :: YT :: MK ::

# seria: 150km :: 320nm
    # program 1: 180km :: 407nm
    # program 2: 202km :: 424nm :: popcorn limiter
    # program 3: 213.6km :: 441.1nm :: eko off