Witam wszystkich,

miesiąc temu prowadziłem w mojej Alfie długą rozmowę telefoniczną przy wyłączonym silniku ale telefon był cały czas w ładowaniu. po jakiejś 1,5 godziny stacyjka się wyłączyła, ale nie dało się odpalić samochodu. wiem że Alfa 159 ma zabezpieczenie chroniące komputer w takiej sytuacji, podładowałem akumulator na 6 godzin jednak co dziwne prostownik po naładowaniu pokazywał prawie 0 ale auto normalnie odpaliło. gdzieś po dwóch tygodniach radio zaczęło się dziwnie zachowywać - normalnie odtwarzało płytę CD po czym nagle przeskoczyło na odtwarzanie radia FM. od tej pory kilka razy to się powtórzyło, czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? dodam, że akumulator był nowy, a auto było w ciągłym użyciu.

mam też jeszcze jeden problem, który mnie nurtuje - przy skręcie kierownicą strasznie skrzypi, a przy dużym skręcie całkowicie przerywa muzykę z radia - czy to z płyty, czy z CD. nie wiem czy te dwie sprawy mogą mieć ze sobą jakiś związek, może ktoś ma jakiś pomysł? będę wdzięczny za podpowiedzi

pozdrawiam,

Robert