Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Bi-Led - Po raz kolejny

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    155 155 155
    Postów
    343

    Domyślnie Bi-Led - Po raz kolejny

    Coraz więcej słyszę o wsadzeniu bileda do 159.

    Obecnie mam w swojej 159 ori xenon - 2010 rok. Światła świecą tak sobię, więc widze 2 opcje - regeneracja tego co jest, lub.. Zmiana soczewek na biledy.
    Znalazłem soczewki, które będą pasować, ale zaczynają się schody. Jak to sensownie połączyć, żeby samochód nie widział błędu?
    Wydaje mi się że temat łatwiejszy byłby przy żarówkach halogenowych.

    Zastanawiam się też, czy wsadzać biled, do moich lamp, które wypadałoby wypolerować, czy kupić np depo ~800zł i do tego wsadzić soczewki, ale.. Czy jak wsadze zwykłe depo to zaświecą? Czy piny we wtyczce są inne?

    155

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    A dlaczego nie wymienisz odbłyśników? Ja tak w 147 zrobiłem I nowe żarówki i efekt mega. Odbłyśniki wyszły mnie 220 z odesłaniem starych. W 159 masz przecież bi-xenon więc najlepiej zrobić tak jak pisałem i polerować soczewki jeśli już zajechane są albo po prostu dobrze je wyczyścić z obu stron. Ja tak będę robił jeśli mi nowe lampy nie przyjdą z wyprzedaży [emoji6]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek Zobacz post
    Coraz więcej słyszę o wsadzeniu bileda do 159.

    Obecnie mam w swojej 159 ori xenon - 2010 rok. Światła świecą tak sobię, więc widze 2 opcje - regeneracja tego co jest, lub.. Zmiana soczewek na biledy.
    Znalazłem soczewki, które będą pasować, ale zaczynają się schody. Jak to sensownie połączyć, żeby samochód nie widział błędu?
    Wydaje mi się że temat łatwiejszy byłby przy żarówkach halogenowych.

    Zastanawiam się też, czy wsadzać biled, do moich lamp, które wypadałoby wypolerować, czy kupić np depo ~800zł i do tego wsadzić soczewki, ale.. Czy jak wsadze zwykłe depo to zaświecą? Czy piny we wtyczce są inne?
    Pogadaj z tym gościem, to Bułgar czy Serb, bez znaczenia. Jego Alfa ładnie świeci, troche ledów itd.
    On zazwyczaj odpisuje na wiadomości.
    Pozdrawiam
    https://youtu.be/xaLcjNZnI0k

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    a daj linka do tych bi ledów

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Pogadaj z tym gościem, to Bułgar czy Serb, bez znaczenia. Jego Alfa ładnie świeci, troche ledów itd.
    On zazwyczaj odpisuje na wiadomości.
    Pozdrawiam
    https://youtu.be/xaLcjNZnI0k
    Dokładnie w 42 sekundzie podlinkowanego przez Ciebie filmiku widać że świeci słabo. Xenon świeci znacznie lepiej.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Dokładnie w 42 sekundzie podlinkowanego przez Ciebie filmiku widać że świeci słabo. Xenon świeci znacznie lepiej.
    Może jedzie wtedy na xenonie, albo innych ledach. 46sek już ładnie świeci. Przeczytaj opis filmu, wymienił tam co dokładnie założył, jak komuś zależy to warto napisać do Niego co miał włączone w 42sekundzie.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Może jedzie wtedy na xenonie, albo innych ledach. 46sek już ładnie świeci. Przeczytaj opis filmu, wymienił tam co dokładnie założył, jak komuś zależy to warto napisać do Niego co miał włączone w 42sekundzie.
    Pozdrawiam
    Doczytałem, no i wszystko jasne
    Xenon 5500K z Ali (więc pewnie ponad 6000K) i kamera głupieje na balansie bieli.
    Z mojego doświadczenia, jak D2S to tylko 4300K zimniejsze może i "lepiej" wyglądają, ale świecą gorzej.
    LEDy (retrofitowe) nadają sie na DRL a nie na światła mijania/długie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Polecam wyczyszczenie lamp zarówno w środku jak i odbłyśników (pokryte były warstwą kurzu którą wystarczyło umyć, odbłyśniki nie były wypalone) + nowe markowe żarniki (osram lub philips), u mnie w zeszłym roku po 9 latach przeprowadziłem taki zabieg i lampy świecą o wiele lepiej.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Doczytałem, no i wszystko jasne
    Xenon 5500K z Ali (więc pewnie ponad 6000K) i kamera głupieje na balansie bieli.
    Z mojego doświadczenia, jak D2S to tylko 4300K zimniejsze może i "lepiej" wyglądają, ale świecą gorzej.
    LEDy (retrofitowe) nadają sie na DRL a nie na światła mijania/długie.
    Ekspertem nie jestem, ale potwierdzam , że ponad 6000K szczególnie w deszczu słabo świeci. Mnie biksenon wystarczy, nie szukałem możliwości opcji przejścia na ledy, dla mnie to kategoria zachcianki w poprzedniej miałem H7 i dopiero po regeneracji odbłyśników coś było widać na drodze, wtedy "marzyłem" o ksenonie , teraz(w obecnej) światła dają radę
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [146] Kolejny problem
    Utworzone przez ecu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 12:13
  2. Po raz kolejny obroty :(
    Utworzone przez michalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 21:36
  3. Czy to sprzęgło?? - po raz kolejny
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 08:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory