Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wycie / jęki z okolicy nóg pasażera

  1. #1
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159 2.0JTDm/170KM
    Postów
    8

    Domyślnie Wycie / jęki z okolicy nóg pasażera

    Cześć, mam problem z wozem.
    Jest to dźwięk podobny do wycia (link niżej). Pojawił się nagle po odpaleniu samochodu po postoju, wcześniej żadnych niepokojących rzeczy. Oprócz dźwięku nic się nie dzieje, zero jakichkolwiek objawów, zero wycieków, turbina sprawdzona, ciśnienie doładowania trzyma, oleje i płyny pozmieniane, moc i dynamikę ma normalnie, wspomaganie działa prawidłowo, dźwięk nie zmienia się przy ruszaniu kierownicą ani przy skręcaniu, przy maksymalnym wychyleniu kierownicy i dodaniu gazu też nic się nie dzieje, nie ma problemu z odpalaniem, niezależne od nawiewu. Generalnie oprócz tego zdrowy samochód.
    Co do samego przydźwięku - pojawia się jedynie przy wolnych obrotach, przykładowo przy wrzucaniu na luz przy zatrzymaniu, jest wyraźniejszy przy lekkim dodaniu i odpuszczeniu gazu na luzie. Przy większych prędkościach obrotowych niesłyszalne, im wyższe obroty tym dźwięk też robi się wyższy i zanika przy ok. 1200-1300. Bardzo wyraźnie nasila się przy hamowaniu silnikiem na niskich prędkościach (powiedzmy zjazd z górki na 1 biegu) oraz przy ruszaniu z wrzuconym wstecznym - wtedy dźwięk jest najwyraźniejszy. Po przejechaniu trasy znika/jest ledwo słyszalny, ale po odpaleniu na zimno znowu się nasila, raz mniej raz bardziej. Akurat podczas wizyty u mechaniora znikł.
    Dobiega wg mnie z miejsca, które zaznaczam na zdjęciu tak jakby z głębi komory, nie wydaje się żeby to było coś przy rozrządzie. Przy otwartej masce prawie go nie słychać, najwyraźniej słyszalny jest przy nogach pasażera. Silnik pracuje równo i nie zmieniło się nic w jego kulturze pracy.
    AR159, 2.0 jtdm/170km, 2010r.


    Ktoś cokolwiek?

    - - - Updated - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=FtPv...ature=youtu.be
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4d56895f448e9f1a96ccdabd11cb.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	94.4 KB
ID:	270177  
    Ostatnio edytowane przez felo0000 ; 06-06-2020 o 22:03

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Trzeba zrzucić pasek osprzętu i wtedy zobaczyć. Może to być alternator, sprężarka klimatyzacji albo koło pasowe

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159 2.0JTDm/170KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Trzeba zrzucić pasek osprzętu i wtedy zobaczyć. Może to być alternator, sprężarka klimatyzacji albo koło pasowe

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
    Rozumiem, że chodzi o ręczne kręcenie tymi rzeczami po zrzuceniu? Co powinno być słychać przy tym strzelonym? I czy wchodzi w grę wymiana samego łożyska(bo domyślam się że o to chodzi) przy sprzęcie czy trzeba wymienić np. całą sprężarkę klimy?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Jeśli dźwięk słychać przy włączonej klimatyzacji a zanika po jej wyłączeniu to masz winowajcę. Sprężarkę można oddać do regeneracji

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159 2.0JTDm/170KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Jeśli dźwięk słychać przy włączonej klimatyzacji a zanika po jej wyłączeniu to masz winowajcę. Sprężarkę można oddać do regeneracji

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
    Jak pisałem, dźwięk jest niezależny od układów, występuje nawet kiedy nawiew jest wyłączony całkowicie, przy włączonym jest tak samo z klimą i bez

Podobne wątki

  1. [159] Drzwi pasażera przednie - padnięta elektryka/błą centralki drzwi pasażera
    Utworzone przez kizior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2022, 12:39
  2. [166 FL] Dziwne jęki
    Utworzone przez Piotrekx w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 10:01
  3. [159] wycie z okolic schowka pasażera
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory