Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Temat: 2.0 JTDM przegrzewanie

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Będzie 159!
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żaba Zobacz post
    Tyle że nieotwierający się termostat powodowałby by problemy także bez włączonej klimatyzacji. A bez włączonej klimatyzacji nic się nie dzieje. Można i 3 dni stać w korku i wskazówka od temperatury płynu nawet nie drgnie. Natomiast trop z niedrożną chłodnicą klimatyzacji może być trafiony. Gdzieś czytałem że wzrost ciśnienia w układzie (a co za tym idzie znaczący wzrost temperatury chłodnicy klimy która nam podgrzewa chłodnicę wody) może też być spowodowany przez zabity osuszacz. U nas jest on zintegrowany z chłodnicą klimatyzacji.
    No nic - ja też będę musiał się ustawić z jakimś specem od klimy. [MENTION=81425]Pan_Wojciech[/MENTION] - jak będziesz po diagnozie to napisz co było przyczyną.

    Edit:
    Sprawdziłem wczoraj w MES jak to wygląda u mnie.
    Temperatura zewnętrzna - ok. 25 C.

    Klimatyzacja wyłączona - brak problemu. Temperatura silnika utrzymuje się cały czas w okolicy 100 C (wskazówka od temperatury płynu sztywno na 90 C). Wentylator pracuje, ale nie na maxa. Ciśnienie w układzie klimatyzacji wg MES ok. 10 bar

    Klimatyzacja włączona - i zaczynają się jaja. Wentylator idzie na maxa. Ciśnienie w układzie klimatyzacji wg MES bardzo szybko rośnie do około 25-26 bar. Temperatura silnika zaczyna wzrastać przekraczając 100 C i dalej idzie w górę. Po osiągnięciu 25-26 bar ciśnienie w układzie idzie dalej w górę, ale jakby ciut wolniej. Po dobiciu do 29 bar, zabezpieczenie rozłącza na chwilę sprężarkę. Ciśnienie spada do około 20 bar, sprężarka znowu się załącza i ciśnienie znowu szybko idzie w górę. Dobija do 29 bar i znowu na chwilę rozłącza sprężarkę. Im niższą ustawimy temperaturę nawiewu lub im większy nadmuch - tym szybciej dobija ciśnienie do 29 bar. Temperatura płynu chłodniczego w tym czasie idzie cały czas w górę. Po osiągnięciu 114 - 115 C wskazówka na desce idzie jedną kreskę ponad 90 C. Dalej już nie sprawdzałem żeby nie przegrzewać bezsensownie silnika i wyłączyłem klimatyzację. Po wyłączeniu klimatyzacji temperatura jeszcze przez jakiś czas utrzymuje się na tym poziomie (jakieś 2-3 minuty) a później zaczyna powoli spadać.

    Ewidentnie problem jest gdzieś po stronie układu klimatyzacji. Albo, jak koledzy pisali wcześniej, coś nie halo z chłodnicą klimatyzacji (zabita chłodnica, albo osuszacz), albo zdycha sprężarka. Chyba, że gdzieś jeszcze coś może powodować taki wzrost ciśnienia w układzie... Tak czy inaczej muszę znaleźć trochę czasu i się ustawić z jakimś specem od klimatyzacji.

    U mnie wygląda to bardzo podobnie, identycznie bym powiedział

    Po wstępnej diagnozie: presostat i sprężarka jest ok problem najprawdopodobniej leży po stronie chłodnic. W poniedziałek umówiłem się na wymianę całość ma się zamknąć w 600zł.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Skończy się pewnie na wymianie "chłodnicy" klimy. Moja, co prawda, miała nieszczelność i dlatego ją wymieniałem, ale wyglądała bardzo kiepsko po wyjęciu (pogięte i wypadające blaszki i dużo insektów wszelakich) . Jest jako pierwsza z kompletu i jest najbardziej narażona na wszelkie czynniki zewnętrzne. Po wymianie wyraźnie lepsza wydajność klimatyzacji i rzadziej włączający się wentylator na postoju. W poprzedniej alfie przy kłopotach z chłodzeniem wyszły dwie sprawy - termostat do wymiany oraz brak blaszek na chłodnicy silnika na 3 rzędach od dołu (chłodnica miedziana o ile pamiętam) Po wymianie termostatu i chłodnicy na aluminiową, problem się rozwiązał i przez ponad 200kkm nie wrócił.
    Pozdrawiam - Brt

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan_Wojciech Zobacz post
    U mnie wygląda to bardzo podobnie, identycznie bym powiedział

    Po wstępnej diagnozie: presostat i sprężarka jest ok problem najprawdopodobniej leży po stronie chłodnic. W poniedziałek umówiłem się na wymianę całość ma się zamknąć w 600zł.
    Dzięki za info. Ja jestem na diagnozę umówiony na przyszły czwartek. Ciekaw jestem czy u mnie będzie to samo

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Będzie 159!
    Postów
    26

    Domyślnie

    Auto ma swoje lata już dodatkowo chłodnica nie jest za dobrze osłonięta. Po zrzuceniu zderzaka dokładnie widać gdzie gdzie jest najpoważniej uszkodzona. Dam znać we wtorek czy sytuacja po wymianie się poprawiła.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    To jeszcze sprawdź czy "kierownice powietrza" są na swoim miejscu - mają znaczny wpływ na zwiększenie ilości powietrza pchanego przez chłodnice podczas jazdy.


  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Będzie 159!
    Postów
    26

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedź, sprawdze jutro. Da sie to osobno dokupić?

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Będzie 159!
    Postów
    26

    Domyślnie

    To plastiki są na swoim miejscu
    Po wymianie wygląda, że sytuacja się poprawiła. Zjazd z drogi szybkiego ruchu, przejazd przez miasto (klima włączona na LO) max temperatura według MES 102,6. Ciśnienie dalej jest duże ale klima się nie wyłącza. Dzisiaj było tylko 19 stopni dworze ale auto stało 10 minut i temperatura nie szła w górę.

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Za byt duże ciśnienie w układzie klimatyzacji może odpowiadać zawór rozprężny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Będzie 159!
    Postów
    26

    Domyślnie

    Własnie mechanik twierdzi, że w 2.0 jest inne ciśnienie robocze niż w 1.9. Niestety nie mogę znaleźć elearna do 2.0 żeby to zweryfikować.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to Elearn do 2.0 nie jest dostępny poza ASO. Coś mi się o uszy albo oczy obiło że oni to mają na swoich serwerach...

    PS. U mnie też wyszło że chłodnica klimy do wymiany. Jestem na poniedziałek umówiony na wymianę. Jak będę po wymianie to spróbuję znaleźć trochę czasu żeby sprawdzić jak na postoju wygląda ciśnienie klimatyzacji i temperatura silnika.

Podobne wątki

  1. Przegrzewanie silnika 2.0 TS
    Utworzone przez Danielos w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 13:53
  2. [145] Przegrzewanie się silnika 1.6 T.S
    Utworzone przez pwwkla w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 23:03
  3. [164] przegrzewanie w V6
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 14:08
  4. Przegrzewanie silnika 2,5
    Utworzone przez yaro38 w dziale 166
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 21:07
  5. [145] Przegrzewanie Alfa 145
    Utworzone przez filonq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory