Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Problem z 1.9 16V 150KM. Pomocy.

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To separator par oleju... Ale fakt, może powodować dziurę w "dolocie".
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dziękuję kolego za pomoc ale wyjąłem odmę i nie mogę tego akumulatora namierzyć odmę wyjąłem bo łatwiej dojść do rozrusznika którego też wymieniam na nowy. Gdzie dokładnie znajduję się ten akumulator? Macam wszędzie pod kolektorem i na kolektorze nie wiem gdzie go szukać :/. Za pomoc z góry dziękuje do gróchy i do zaworu na pasie przednim wszystko jest ok. Pozdrawiam.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Tam nie ma żadnego akumulatora podciśnienia wymontowałem odmę czyli wszystkie węże wraz z separatorem odmy tym co trzyma się całej tej blachy okrągłą puszkę z wężami wymontowałem i akumulatora podciśnienia nie ma. Nie wiem co to się stało że po czyszczeniu odmy odcina moment obrotowy. Może oblać benzyną podszybie i rzucić zapałkę? Kupić inne badziewie typu BMW czy Audi. Nie sądziłem że Alfy w dieslu też są tak dowalone. A tyle kasy wsadziłem w dziadostwo że głowa mała. Pozdrawiam.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Musi być akumulator podciśnienia jeśli nie z tyłu to może z przodu - sprawdź gdzie idzie przewód od gruszki przy turbinie, dochodzi do pierburga czyli zaworu overboost i dalej gdzie idzie musisz prześledzić drogę Czarnego sztywnego wężyka 4-5mm średnicy, podążaj za nim a po nitce dojdziesz do przysłowiowego kłębka i to będzie tzw. akumulator

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To separator par oleju... Ale fakt, może powodować dziurę w "dolocie".
    Jest z lewej strony separatora taka czarna kwadratowa skrzynka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adriano94 Zobacz post
    Tam nie ma żadnego akumulatora podciśnienia wymontowałem odmę czyli wszystkie węże wraz z separatorem odmy tym co trzyma się całej tej blachy okrągłą puszkę z wężami wymontowałem i akumulatora podciśnienia nie ma. Nie wiem co to się stało że po czyszczeniu odmy odcina moment obrotowy. Może oblać benzyną podszybie i rzucić zapałkę? Kupić inne badziewie typu BMW czy Audi. Nie sądziłem że Alfy w dieslu też są tak dowalone. A tyle kasy wsadziłem w dziadostwo że głowa mała. Pozdrawiam.
    Co ty taki nerwowy jesteś zaraz byś podpalał po lewej stronie od separatora pod kolektorem ssącym jest czarna skrzynka w kształcie kwadratu to z niej wychodzą przewody do sterowania zaworem turbiny.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Z gruszki turbiny idzie z 5cm wężyka do metalowej rurki która idzie razem z rurką bagnetu i dalej od tej rurki idzie do zaworu z wtyczką na pasie przednim i z tego zaworu idzie drugi przewód do Vacum pompki i z Vacumpompki idzie grubszy przewód do serwa i tylr z tego podciśnienia. W tym czasie wymieniłem rozrusznik i alternator i na prawdę nie widzę tego akumulatora podciśnienia. Jakby mógł ktoś zdjęcie puścić o co chodzi jak to dokładnie wygląda to byłbym wdzięczny. Dzięki i pozdrawiam.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że zgaszę auto. Odpalę i przez dosłownie max 1min wkręca się na obroty normalnie. Po minucie znów tylko 2tyś obrotów. Żadnych innych wężyków podciśnienia ani akumulatora nie namierzyłem. Między separatorem a pompą CR i alternatorem jest tylko blaszka pusta. Czy możliwe że ktoś to wywalił? Tylko po co i dlaczego? Czy ten czujnik Bosha na środku kolektora może robić takie akcje? Bo widzę że z zewnątrz troszkę go podrapałem blachą od separatora. Za odpowiedzi z góry dziękuję. I sorry że tak odpowiedź pod odpowiedzią ale zależy mi na szybkiej naprawie bo kawałek mam do pracy. Podaje nr. tel. 883325889 jakby ktoś chciał pomóc szybciej smsami czy może telefonicznie. Lub może przez mesangera to i fotki łatwiej wysłać itd. Pozdrawiam Adrian Szostak

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Akumulator podciśnienia znajduje się w dolocie, tuż przed przepływomierzem. Nie ma żadnego innego.

    Może uszkodziles wiązkę do tego czujnika? Samo zadrapanie nic mu nie zrobi. Sprawdzałeś wiązkę do EGR? Przy okazji tej zabawy też mogła się uszkodzić.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    EGR jest zaślepiony i dezaktywowany kompem DPF również wycięty i dezaktywowany, cały czas pokazuje że czysty 100%. Akumulatora podciśnienia nigdzie nie mam może jest przed przepływomierzem, ale wątpie żeby tam się coś samo nagle zepsuło. Czujnik doładowania wyciągnąłem z kolektora oring cały ale zawalony był nagarem wypryskałem go brakecleanerem jest czysty ale zero różnicy. 120zł dać na nowy czujnik i nie wiadomo czy pomoże to troszkę lipa. Jeszcze raz podłącze się FESem i może coś nowego doszło bo tydzień temu nic nie pokazałp. Jeśli możecie to powiedzcie jakie parametry sprawdzić i jakie powinny być. Dzięki Panowie za dobre chęci. Pozdrawiam

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Masa powietrza, mierzona i oczekiwana.
    Wtyczka EGR podpięta?
    Klapy wirowe też masz usunięte? Wtyczka do nastawnika również podpięta?

    - - - Updated - - -

    A czy majstrowałeś przy przewodach podciśnienia przy zaworze overboost? Zobacz czy są prawidłowo podłączone przy zaworze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 16v 150km brak mocy po wymianie paru rzeczy w warsztacie. POMOCY!
    Utworzone przez D4aff w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-06-2019, 11:04
  2. Olej 1.9 jtd 150km POMOCY!!!!!!!
    Utworzone przez mkolson w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 22:15
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 00:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory