Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pompa oleju 2,4 jtdm, problem z ciśnieniem, numery katalogowe.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 jtdm 200KM 2006r
    Postów
    4

    Domyślnie Pompa oleju 2,4 jtdm, problem z ciśnieniem, numery katalogowe.

    Witajcie.

    Drugi rok śmigam alfą romeo brera 2,4 jtdm rocznik 2006 (200 KM). Wszystko fajnie i elagancko, samochód w świetnym stanie technicznym. Silnik chodzi jak pszczółka. Kolektor dolotowy, EGR i DPF wymienione przez poprzedniego właściciela.
    Od jakiekoś czasu po odpaleniu wyskakiwała mi informacja o zbyt małym ciśnieniu oleju. Jednak komunikat trwał zaledwie kilka sekund.
    Podczas wymiany rozrządu mechanik stwierdził, że prawdopodobnie odzywa się pompa oleju ale nie ma większego problemu i żebym się tym zbytnio nie przejmował (Była mowa o ewentulnej wymianie pompy ale w późniejszym czasie).
    Od kilku dni sprawa uległa pogorszeniu. W niedziele wyskoczył mi komunikat i już nie chciał zgasnać (kilka sekund trzymałem włączony silnik). Dodatkowo silnik nie brzmiał tak dobrze jak zawsze, generował metaliczne dzwięki prawdopodobnie z rozpadająca się pompy (Mechanik oczywiście twierdzi, że pompa oleju ulega powolnej destrukcji, nie dzieje się to nagle).
    Ale, że byłem na weekendowym wyjeździe nie miałem czasu na jakieś kombinacje włączylem i wyłączyłem silnik, lekko przegazowałem i pompa jakby zaczęła pracować normalnie, niepokojąca dzwięki przeminęły i przejechałem 150 km beż żadnych problemów. Silnik chodził jak zawsze, ładnie wchodził na obroty, nie było żadnych komunikatów.
    Teraz stoi i czeka na wymianę tej pompy oleju.
    Wszystko fajnie pięknie ale pojawił się nowy problem. Poszperałem po necie i co się okazało. Takich pomp na rynku już ni ma. Jak jest to za 3k (masakra) ale i tak nie wiadomo czy dostępna. Nie mogłem się dodzwonić.

    Pompa oleju do tego silnika ma numer: 55199939. Czy części o innych numerach mogą pasować do tego silnika, coś Wam wiadomo na ten temat?
    Np pompa o numerze 55199942?
    Warto szukać z rynku wtórnego? Mechanik mówi, że nie poleca takiego rozwiązania. Gorzej jak nie będzie wyjścia.
    Zamierzam jeszcze tą alfą pojeździć.
    Będę wdzięczny za każdą cenną informację.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tą pompę oleju to nie wydaje mi się żeby miała się jakoś wyeksploatować - rozpaść. Też miałem podobny problem , że po odpaleniu jak silnik nie był uruchamiany dłużej niż kilka godzin, wyskakiwał błąd niskiego ciśnienia oleju i błyskawicznie znikał. Jak był często uruchamiany to nie było tego komunikatu. Okazało się że na metalowej pokrywie były zarysowania nie wynikające z pracy pompy, wystarczyło tylko przeszlifować tą pokrywę około 0.05 mm i problem rozwiązany.
    https://1drv.ms/u/s!An6-be305XPqhPxd...6kkZA?e=fVY1gd

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 jtdm 200KM 2006r
    Postów
    4

    Domyślnie

    No tak, tylko że w moim przypadku kontrolka ciśnienia już nie znika. Znikła bo kilkukrotnym odpaleniu i lekkim przegazowaniu (ryzykowne) Do tego te niepokojące dźwięki (jakby stukanie). Sama pompa może takie generować?
    Miałeś jeszcze jakieś objawy poza komunikatem?
    Obstawiam, że to nie mogły być panewki bo udało mi się przejechać te 150 km bez żadnych niepokojących objawów.
    Znając życie jak powiem mechanikowi o przeszlifowaniu to będzie się na mnie patrzył ze zdziwioną miną
    Ale może to będzie jedyne rozwiązanie. Sama robocizna to jakieś 500/600 PLN.
    Co jak się okaże, że pompa jednak do wymiany na nową i trzeba będzie czekać ze dwa tygodnie . Okazuję się, że po dobrej cenie w PL nie kupie. Coś znalazłem za granicą, ale też nie jest to pewne.

    Może występuje problem z przytkanym smokiem olejowym? (olej był niedawno wymieniany).
    Ostatnio edytowane przez alfa8 ; 07-07-2020 o 10:34

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    19

    Domyślnie

    Też miałem podobny problem krótko po serwisie. Pomiary ciśnienia nic nie wykazały a po zdjęciu miski okazało się, że winne było rozszczelnienie połączenia pomiędzy smokiem a pompą oleju i niestety delikatnie przytarło panewki. Przygotowując się przed oddaniem do serwisu kupiłem pompę oleju która została założona do samochodu, swoją sprawną mam i jeżeli miałbyś taką potrzebę to mogę ją sprzedać.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze oring ( ten taki malutki na końcu tego jakby trzpienia) na tej plastikowej pokrywie na której montowany jest filtr oleju. Jak tam jest nieszczelność to również olej będzie spływał do miski, zanim pompa dopompuje olej to tez mija kilka chwil, ewentualnie zostaje jakaś nieszczelność miedzy smokiem a pompą - tak jak pisał scuole. Jak by pompa była uszkodzona to nie wydaje mi się że później by znowu zaczęła poprawnie działać.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Pompa może zacząć i przestać poprawnie pracować. Przeważnie w tych pompach zaciera się zawór regulujący ciśnienie lub pęka jego sprężyna. Druga ich częsta usterka to pęknięcie obudowy.

    Tu masz na przykład pompę do swojego silnika. I nie za trzy tysiące. Jak dobrze poszukasz to pompę kupisz za 1100-1300zł nawet.

    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Pomp...55199939/17104
    Ostatnio edytowane przez michal_lc4 ; 08-07-2020 o 15:46

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 jtdm 200KM 2006r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Taaa, Dostępność: Brak towaru.
    Nikt nic nie ma, rozsyłali maile po hurtowniach i nic.

Podobne wątki

  1. [164] Numery katalogowe niektórych części
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 12:06
  2. [159] Numery katalogowe hamulców ( ricambi originali )
    Utworzone przez blackrave w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 21:16
  3. [164] Przepływomierz, numery katalogowe
    Utworzone przez luked w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 20:54
  4. numery katalogowe
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 17:56
  5. [147] CZĘŚCI ? NUMERY KATALOGOWE ?
    Utworzone przez pintos w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory