Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zderzak - Otwory spryskiwacza/PDC

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    155 155 155
    Postów
    343

    Domyślnie Zderzak - Otwory spryskiwacza/PDC

    Cześć.

    Muszę kupić zderzak do mojej 159. Mam w niej xenon + pdc - czyli najcięższy zderzak do kupienia.
    Ciężko o sensowną używkę, więc.. Pomyślałem o nowym.

    W dobrej cenie moge kupić zderzak z pdc bez sprysków, lub zderzak ze spryskami bez pdc.

    Która opcja lepsza? Jak z 'nawierceniem' otworów? Czy nie ma to sensu i trzeba kupić poprawny zderzak?

    155

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek Zobacz post
    Cześć.

    Muszę kupić zderzak do mojej 159. Mam w niej xenon + pdc - czyli najcięższy zderzak do kupienia.
    Ciężko o sensowną używkę, więc.. Pomyślałem o nowym.

    W dobrej cenie moge kupić zderzak z pdc bez sprysków, lub zderzak ze spryskami bez pdc.

    Która opcja lepsza? Jak z 'nawierceniem' otworów? Czy nie ma to sensu i trzeba kupić poprawny zderzak?
    Ostatnio taki zderzak mialem w okolicach 1200 pln nowy orginal

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Na logikę lepiej kupić ze spryskami, mniej otworów będzie do wiercenia a później klejenia zaczepów czujników. Chyba że byś tylko dawał spryski na mijania to wtedy lepiej kupić z pdc.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Na logikę lepiej kupić ze spryskami, mniej otworów będzie do wiercenia a później klejenia zaczepów czujników. Chyba że byś tylko dawał spryski na mijania to wtedy lepiej kupić z pdc.
    Tym bardziej, że miejsce wiercenia pod PDC jest zaznaczone na wewnętrznej stronie zderzaka.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Chwila - nikt nie rozbierał zderzaka. Przecież pod pdc są specjalne gniazda pod oryginalne czujniki - raczej ciężkie do wykonania w porównaniu do otworów pod spryskiwacze. Kupuj z pdc a spryski dorobisz

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Chwila - nikt nie rozbierał zderzaka. Przecież pod pdc są specjalne gniazda pod oryginalne czujniki - raczej ciężkie do wykonania w porównaniu do otworów pod spryskiwacze. Kupuj z pdc a spryski dorobisz
    Hmm raczej nie wiesz co piszesz. Spryskiwacze to nie tylko 6 otworów w zderzaku do wywiercenia. Mają jeszcze gniazda gdzie sie osadza spryskiwacz. Są do kupienia tylko w aso prawa i lewa strona koszt około 180zł za sztukę I to trzeba pod te wywiercone otwory jeszcze przyspawać !!!
    Co do czujników to również można wywiercić otwory i też są do wklejenia/przyspawania specjalne gniazda/uchwyty blokujące czujnik. Też są do dokupienia i pasują nawet od VW lub Audi lub BMW koszt za sztukę około 40zł

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Hmm raczej nie wiesz co piszesz. Spryskiwacze to nie tylko 6 otworów w zderzaku do wywiercenia. Mają jeszcze gniazda gdzie sie osadza spryskiwacz. Są do kupienia tylko w aso prawa i lewa strona koszt około 180zł za sztukę I to trzeba pod te wywiercone otwory jeszcze przyspawać !!!
    Co do czujników to również można wywiercić otwory i też są do wklejenia/przyspawania specjalne gniazda/uchwyty blokujące czujnik. Też są do dokupienia i pasują nawet od VW lub Audi lub BMW koszt za sztukę około 40zł
    Widzę za to że kolega wszystko wie i wręcz zjadł zęby ma spryskiwaczach w zderzaku Alfy 159.
    W załączeniu zdjęcia spryskiwaczy pod które wywierciłem otwory i przełożyłem z mojego starego zderzaka. (I po co te wykrzykniki)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0607.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	271074Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0607.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	271074

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Widzę za to że kolega wszystko wie i wręcz zjadł zęby ma spryskiwaczach w zderzaku Alfy 159.
    W załączeniu zdjęcia spryskiwaczy pod które wywierciłem otwory i przełożyłem z mojego starego zderzaka. (I po co te wykrzykniki)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0607.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	271074Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0607.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	271074
    to sa oryginały ? moje sa o plowe mniejsze

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Widzę za to że kolega wszystko wie i wręcz zjadł zęby ma spryskiwaczach w zderzaku Alfy 159.
    W załączeniu zdjęcia spryskiwaczy pod które wywierciłem otwory i przełożyłem z mojego starego zderzaka. (I po co te wykrzykniki)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0607.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	271074Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0607.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	85.1 KB
ID:	271074
    Jeśli ci to się udało i wszystko się trzyma, to super. Ja napisałem jak jest i co trzeba tam zrobić aby to zadziałało jak trzeba i sie trzymało.
    Jeśli ty tylko wywierciłeś otwory i przełożyłeś to, co jest od środka zderzaka (bo było całe a niepołamane, i to wspawałeś do swojego nowego zderzaka, to jest ok) Ale jeśli ktoś ma to uszkodzone, to trzeba zakupić uchwyty pod spryskiwacze i je wspawać aby się to trzymało.
    Skoro to zrobiłeś, to dlaczego nie umieściłeś tego w dziale Zrób to sam ??? Opis + zdjęcia i inni mogliby z tego skorzystać ??? Trochę szkoda.
    Nie miałem zamiaru cię krytykować czy obrażać . Napisałem tylko w tej sposób.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Nie wygląda mi to na oryginały ale jak działa
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

Podobne wątki

  1. [Giulietta] do czego te otwory?
    Utworzone przez perlim121 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2019, 17:26
  2. Otwory w dzwiach przód 147 polift
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 20:40
  3. Korodują otwory w podłodze
    Utworzone przez Greg_79 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 14:26
  4. [Giulietta] Otwory w kolumnie kierownicy
    Utworzone przez YouogY w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 23:51
  5. Czy w tym miejscu mogę wywiercić otwory?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 18:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory