Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: [TBi] Zapach benzyny w kabinie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie [TBi] Zapach benzyny w kabinie

    Cześć alfaholicy, miło wrócić na forum po dłuższej przerwie. Jako, że przy ostatniej awarii kolega [MENTION=59606]quba[/MENTION] potrafił zdiagnozować mój samochód lepiej na odległość niż mechanik carserwisu na żywo, wracam z kolejnym problemem bezpośrednio tutaj Wtopiłem wtedy kasę na regenerację pompy wspomagania, podczas gdy do wymiany była rolka napinacza

    Przechodząc do sedna - w mojej alfie 159 TBi od jakiegoś czasu czuć zapach paliwa. Problem chyba się nasila. Dzisiaj samochód przeszedł przegląd bez problemów, ale zacząłem dociekać o co chodzi w tym zapachem. Obchodząc samochód dookoła, najbardziej czuć ten zapach w okolicy nadkola przy zbiorniku paliwa, oraz w okolicy tylnego nadkola po drugiej stronie. Zapach na zewnątrz jest mocny, aż mnie głowa rozbolała po tych poszukiwaniach. Najwyraźniej jest jakiś wyciek w okolicy zbiornika. Moglibyście poradzić na co zwrócić uwagę? Jak najłatwiej dostać się do zbiornika i pompy? Bez tunelu coś ogarnę?

    Z góry dzięki za pomoc!

    EDIT/ Pomyślałem właśnie, że może być to przyczyną trudniejszego odpalania po dłuższym postoju. Od jakiegoś czasu alfa musi kilka razy przekręcić żeby zaskoczyć, wcześniej paliła od strzała. Zaczekam 2-3h i spróbuję odpalić po kilkukrotnym włożeniu/wyjęciu kluczyka, zobaczymy czy to pomoże.

    EDIT2/ Po kilkukrotnym włożeniu kluczyka auto odpala od strzała, czyli wygląda to na problem z pompa paliwa przy baku lub nieszczelność. Byłbym wdzięczny jakby ktoś potwierdził czy moje przypuszczenia maja sens oraz w skrócie opisał jak najłatwiej dostać się do pompy
    Ostatnio edytowane przez sixsix ; 27-07-2020 o 20:20

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Mam takie nudne zadanie w pracy, że aż zabrałem się za samodzielną naprawę i wynik jest diagnostyki jest obiecujący! Wyszedł z tego monolog, ale piszę jaka jest przyczyna problemu gdyby ktoś w przyszłości miał to samo.

    Okazało się, że mam małe pękniecie na pompie paliwa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2798.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	38.9 KB
ID:	271564

    Teraz kolejne pytanie, mam nadzieję że ostanie i tym razem z odpowiedzią. Kleić to czymś? Trochę obawiam się, że benzyna rozpuści klej i z małego pęknięcia będę miał silnik do remontu. Co sądzicie? Jeśli pytania są głupie to sorki, jestem totalnym laikiem.

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Tylko wymiana.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Serio? Z powodu ryzyka rozpuszczenia kleju przez benzynę czy inny powód? Czy może klej będzie wypychany i nie wytrzyma to za długo?

    Nową pompę nie jest łatwo znaleźć i kosztuje conajmniej 1.5k PLN, dlatego jestem skłonny do rzeźby jeśli jest taka możliwość...

    Tutaj ktoś skleił podobny przypadek i wytrzymało to rok. Są jakieś przeciwskazania żeby nie spróbować? https://www.youtube.com/watch?v=2UJYCfGPdeg
    Ostatnio edytowane przez sixsix ; 27-07-2020 o 23:22

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Tak pożar.
    Poszukaj używki
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    [MENTION=6]Piotriix[/MENTION], dziękuję za pomoc.
    Udało mi się znaleźć używkę za 400zł. Dostałem informację, że jest możliwość wymiany samego plastiku od góry. Może ktoś zna miejsce gdzie mógłbym kupić sam plastik? Szansa raczej nikła, ale może ktoś ma dostęp do takich części.
    Jak nic innego nie znajdę, to jutro zamawiam kompletną używkę za 400zł.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Kolejne pytanie - pompa która siedzi w samochodzie to siemens VDO. Używka, którą znalazłem to Continental. Mechanik twierdzi, że może być problem (producent pompy powinien być taki jak producent układu wtryskowego). Ma ktoś doświadczenia z taką zamianą?

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sixsix Zobacz post
    Kolejne pytanie - pompa która siedzi w samochodzie to siemens VDO. Używka, którą znalazłem to Continental. Mechanik twierdzi, że może być problem (producent pompy powinien być taki jak producent układu wtryskowego). Ma ktoś doświadczenia z taką zamianą?
    Tak, nie ma problemu z taką wymianą. Śmiało zakładaj.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Kolego już ktoś miał ten problem opisywany był na forum, w tym ja, dokładnie takie samo pęknięcie, kupiłem używkę i na niej było to samo, więc się wkurzyłem i pojechałem do gościa który spawa plastiki i za 30 zł skutecznie mi to naprawił.Kleje odpadaja, Bena rozpuści wszystko wkoncu.Teraz mam drugą jakby ta co zamontowana padła.To chyba jakaś wada materiału bo to aż dziwne żeby wszystkie pękały tak samo.Sprobuj najpierw po spawać zanim wydasz 400 zł na używkę.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    [MENTION=81940]filipczasz[/MENTION], dzięki za informację. na forum szukałem tylko w tematach nt. TBi ale widzę że to występuje też w innych modelach. mógłbyś napisać jak długo jeździsz z pospawaną pompą? u mnie niestety ta "dziura" już jest całkiem spora...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 13:21
  2. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  3. Zapach benzyny w kabinie
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 13:21
  4. [MiTo] Zapach benzyny
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:53
  5. [156] zapach benzyny w kabinie :/
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 16:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory