Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: [TBi] Zapach benzyny w kabinie

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Mariusz_ Zobacz post
    Witam Panów chyba temat dotknął i mojej 159. Pompa ponad 2000 zł więc prosiłbym tylko o informację czy w przypadku spawania plastiku po tych 2 latach wszystko jest ok, czy metoda spawania przetrwała próbę czasu. Plastiki są podłe w tym aucie. W 2018 podnośnik szyby, w 2021 zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego i tydzień temu zapach benzyny z tyłu pod prawą częścią kanapy. Po zdjęciach i po własnych doświadczeniach wnoszę że wszędzie to ten sam twardy, łamliwy po latach biały pastik. Prośba o odzew właścicieli pospawanych pomp. Za tydzień pewnie wymiana rozrządu u Pana Pawła PabloGarage to bym chciał i to załatwić...
    U mnie problem wrócił w znacznie mniejszym rozmiarze po ok. roku. Spawałem sam i widocznie nie za dobrze...
    Zastanawiam się czy nie kupić tego białego dekla w wersji z powrotem paliwa i jakoś zaślepić / przerobić.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    U mnie problem wrócił w znacznie mniejszym rozmiarze po ok. roku. Spawałem sam i widocznie nie za dobrze...
    Zastanawiam się czy nie kupić tego białego dekla w wersji z powrotem paliwa i jakoś zaślepić / przerobić.
    Dzięki za odpowiedź. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że tam jakieś kabelki idą z elektroniką do tego plastiku.
    U mnie auto stało całą dobę w garażu i po otwarciu obwąchaniu spodu tylnego siedziska nie czuć nic, natomiast czuć spod samochodu. Postaram się jakoś zorganizować kanał dzisiaj i po rozgrzaniu silnika podjechać. Myślałem że zapach benzyny to tylko przed spalaniem ale teraz nie wykluczam części wydechowej. Czy spaliny mogą śmierdzieć podobnie do benzyny?

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Gdy paliwo leje się na dekiel pompy to bardzo wyraźnie będzie czuć przy prawym tylnym nadkolu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    No właśnie chyba tak jest. Oglądałem samochód od spodu ale nie ma się czego czepiać. Jak się przejedzie kilka kilometrów , to wtedy zaczyna śmierdzieć ale bardziej na zewnątrz samochodu czuć właśnie przy tylnym nadkolu po prawej stronie. Dostałem odzew że po 2 latach od spawania nadal jest ok więc chyba i ja tak zrobię. Nowa pompa to koszt ponad 2k, zupełnie nie rozumiem dlaczego w przypadku gdy jest to dość powszechne w tych autach nie ma zestawu naprawczego?

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Gdy paliwo leje się na dekiel pompy to bardzo wyraźnie będzie czuć przy prawym tylnym nadkolu.
    Tak, u mnie to samo... dodatkowo im cieplej tym bardziej czuć.
    Co ciekawe, u mnie najgorzej jest po zatankowaniu do pełna i też w takich okolicznościach to zauważyłem.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Ja jutro będę próbował wyciągać tą pompę i pewnie w poniedziałek zawiozę do spawania do polecanego wcześniej człowieka. Z kanapą sobie poradzę ale nie wiem czy dalej uda mi się wymontować pompę. Ktoś pisał o dorabianiu klucza żeby wypiąć jakąś obejmę. Zobaczymy.
    ...
    Po zdjęciu siedziska:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230304_112142.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	286262
    Już wszystko jasne. Może uda mi się wybić ten pierścień a najlepiej pojadę na miejsce samochodem. Do Warszawy 50 km. To ten sam dziadowski biały twardy plastik co w pojemniczku wyrównawczym płynu chłodniczego, tam też na kolanku się skruszyło. I ten sam co w podnośniku szyby też się ułamało. Chciałbym się mylić ale ten plastik będzie twardniał i pękał z czasem więc tak czy inaczej chyba czeka mnie zbieranie hajsu i docelowo wymianana pompy jednak. Jak porównywałem przy innych opisywanych elementach to on się poprostu kruszył, jak go łapałem kombinerkami żeby sprawdzić elastyczność to on się łamał pękał jak szkło.
    ...
    Temat ogarnięty. Dostałem jeszcze instrukcję od Pana Pawła żeby poobserwować miejsce, wczoraj przejechałem około 50 km i nic nie przecieka. Dziękuję wszystkim za pomoc i polecam warsztat przy emaliowej 15 w Warszawie.
    Ostatnio edytowane przez _Mariusz_ ; 07-03-2023 o 08:54

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Dodam że po 3 tygodniach problem wrócił. Jak się okazało kolanko było klejone a nie spawane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230411_114530.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	103.0 KB
ID:	286607
    Klej oderwałem bez żadnych narzędzi, kolanko oczyściłem i wstępnie podgrzałem gorącym powietrzem ok 150 stopni c żeby zmniejszyć naprężenia. W kolanku jest metalowa rurka od czujnika ciśnienia która w mojej ocenie odpowiada za to że kolanko pęka.
    Następnie wziąłem kawałek oryginalnego plastiku z kółeczka na górze i lutownicą z szerokim grotem nałożyłem w miejsce pęknięcia i ugniotłem lekko.
    Następnie wziąłem ponownie hot air 320st c i dedykowany rodzaj spoiwa oznaczony tak jak to na pompie i wstępnie nałożyłem dbając żeby powierzchnia kolanka się świeciła a spoiwo było mocno plastyczne. Następnie podgrzewając spoinę rozprowadziłem po kolanku lekko ugniatając i starając się żeby oba plastiki się wymieszały.
    Lepiej nie potrafię tego zrobić. Po przejechaniu ok 30 km nic nie cieknie. Mam nadzieję że wytrzyma z pół roku, nazbieram przez ten czas na pompę którą można znaleźć jeszcze w angielskich sklepach. Cena ok 400 funtów, dostawa do Polski 3-4 dni robocze.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230411_114755.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	49.5 KB
ID:	286608   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230411_114708.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	41.7 KB
ID:	286609   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230411_114647.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	32.3 KB
ID:	286610   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230411_115256.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	36.9 KB
ID:	286611  
    Ostatnio edytowane przez _Mariusz_ ; 11-04-2023 o 16:47

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Mariusz_ Zobacz post
    Dodam że po 3 tygodniach problem wrócił. Jak się okazało kolanko było klejone a nie spawane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230411_114530.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	103.0 KB
ID:	286607
    Klej oderwałem bez żadnych narzędzi, kolanko oczyściłem i wstępnie podgrzałem gorącym powietrzem ok 150 stopni c żeby zmniejszyć naprężenia. W kolanku jest metalowa rurka od czujnika ciśnienia która w mojej ocenie odpowiada za to że kolanko pęka.
    Następnie wziąłem kawałek oryginalnego plastiku z kółeczka na górze i lutownicą z szerokim grotem nałożyłem w miejsce pęknięcia i ugniotłem lekko.
    Następnie wziąłem ponownie hot air 320st c i dedykowany rodzaj spoiwa oznaczony tak jak to na pompie i wstępnie nałożyłem dbając żeby powierzchnia kolanka się świeciła a spoiwo było mocno plastyczne. Następnie podgrzewając spoinę rozprowadziłem po kolanku lekko ugniatając i starając się żeby oba plastiki się wymieszały.
    Lepiej nie potrafię tego zrobić. Po przejechaniu ok 30 km nic nie cieknie. Mam nadzieję że wytrzyma z pół roku, nazbieram przez ten czas na pompę którą można znaleźć jeszcze w angielskich sklepach. Cena ok 400 funtów, dostawa do Polski 3-4 dni robocze.
    Muszę Cię zmartwić. Ja też to zrobiłem za pomocą plastiku z tego kółeczka .

    Ja kupię zwykły dekiel z MPI albo diesla, na bak będzie pasować. Bebechy dam swoje, a powrót zaślepię.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Tak jak napisałem. Będę zadowolony jak wytrzyma pół roku. Ja tak jak widać oprócz tego z kółeczka dałem jeszcze z paska spoiwo zgodne z tym na pompie. Wcześniej próbne spawy robiłem na takim samym materiale (uszkodzony podnośnik szyby) i powiem że ani śrubokrętem ani kombinerkami się nie odrywało. Tam jest prawie 4 bary ciśnienia więc pewnie po jakimś czasie benzynka utoruje sobie drogę a najprędzej pęknie w innym miejscu bo ten plastik kruszy się jak szkło po tylu latach. Mechanik powiedział że on by tu w ogóle zrobił obejście, problem stanowi czujnik ciśnienia do którego leci paliwo właśnie tym kolankiem.
    Nie jestem też pewien czy będziesz w stanie w prosty nieinwazyjny sposób oddzielić górną część kosza od reszty. Ale każdy nowy sposób jest cenny tutaj więc wpisujcie dzielcie się wiedzą. Jeszcze trochę nas zostało z tymi autami.
    Ja bardzo lubię mój samochód, ten kłopot jest najpoważniejszy jak na razie ale mam nadzieję że da mi spokój na jakiś czas. 3 mechaników mówiło mi że to się nie uda, że tego plastiku się nie spawa bo i tak popęka albo w czasie spawania będą robić się dziury. Pewnie tak będzie ale wymiana rozrządu i uszczelki pompy oleju (wymiana uszczelki nie pomogła, dalej komunikat insufficient oil pressure przez sekundę po zimnym starcie) do tego komunia u dzieciaka, więc wymianę pompy muszę to odłożyć na razie.
    Ostatnio edytowane przez _Mariusz_ ; 12-04-2023 o 08:45

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 13:21
  2. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  3. Zapach benzyny w kabinie
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 13:21
  4. [MiTo] Zapach benzyny
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:53
  5. [156] zapach benzyny w kabinie :/
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 16:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory