Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Czy warto szukac TI

  1. #11
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem, osoby która jeździła 159-mi zwykłą na 16, 17 i 18" oraz obecnie ma TI na 17,19": zwykła na 16" , 17" to wygodna wersalka. na 18" jest już nieco sztywniej, z naciskiem na nieco. TI na 17" też dobrze wybiera dziury, na 19" na mocno dziurawych drogach trzeba zwalniać, ale nie tyle ze względu na swoje 4 litery, ale czuć, że zawieszenie mocno dostaje w takich warunkach. no i jak koledzy piszą zwykła na 16 i TI na 17 - jest nisko i łatwo przodem o coś otrzeć. W każdym razie dla mnie TI z 19" na 99% dróg nie jest uciążliwe.

    Większym problemem TI są fotele. bardzo dobrze trzymają w zakrętach i trzymając prawidłową pozycję za kierownicą są bardzo wygodne (ale wciąż wąskie). Natomiast zajmując każdą inną pozycję natychmiast fotel gdzieś gniecie. Bo przecież jadąc dłuższą trasę ciężko siedzieć w jednej i tej samej pozycji. Efekt jest taki, że zawsze po dłuższej trasie (5godzin+) mam obolałe uda i już któryś raz na drugi dzień po takiej trasie sobie obiecuję, że kupię sobie fotel ze zwykłej 159-ki. na trzeci dzień z reguły mi przechodzi .

    Na pewno warto dla dużych Brembo i zajebistej kierownicy. do tego osłony progów powodują dużo mniejsze obicie tylnych drzwi i nadkoli. czy ma wpływ na korozję osłon progów - ciężko stwierdzić - w każdym razie jej nie widać .
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 28-07-2020 o 17:54

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR 159 SW TI 2.4 JTDM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Miałem dwa lata zwykle 159 na novitec'u -35 i felach 17'. Tam to bylo trzeba dopiero uważać. Każdy krawężnik, każdy 'policjant". Teraz przesiadłem się na Ti na eibachach i 19' i prawie zapomniałem że jeżdze obniżonym samochodem. Swoją byłą 159 sprzedałem koledze i jak stane obok niego to różnica w wysokości do zderzaka jest znaczna, głównie dzięki felgom 19' na korzyść Ti. Wg mnie jest przepaść między tymi autami. Seryjna alfa stoi jak koza, nie ma tego pazura. W ti są inne zegary, fotele, kierownica, progi itp. Poza tym dobrze utrzymane ti nie będzie tak tracić na wartości a podejrzewam nawet, że jest szansa za pare lat, że będzie rosnąć. Bierz ti i sie nawet nie zastanawiaj bo będziesz żałować

  3. #13
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał melelele Zobacz post
    Seryjna alfa stoi jak koza
    Jeżdżę po różnych drogach, w tym sporo po mazurskich i nie za bardzo sobie wyobrażam, żeby mogła stać niżej - co prawda mam założone nakładki na progi z TI, ale odległość między nakładką tuż za przednim kołem, a glebą to jest raptem 14 cm - felga oryginalna 17', opona 225/50 - po doświadczeniach ze 146, która jest masakrycznie niska, wolałem jednak nie decydować się na TI - ale, oczywiście, wszystko kwestia gustu.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    bierz Ti, jak bedzesz mial dosc ,latwiej sprzedac

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    do mojego budzetu czyli 20 tys bedzie ciezko... tymbardziej ze chce tylko sedan i tylko kolor bialy badz czarny

  6. #16
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Jak z kobietą:
    - która sukienka ładniejsza? czarna czy biała
    - czarna
    - ale na czarną mnie nie stać.
    kurtyna
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 28-07-2020 o 20:39

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Ja mam TI na oryginalnych felgach 19".

    Komfort znikomy. Ale jeździ się normalnie, nie trzeba jakoś specjalnie uważać na studzienki itp...

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Efekt jest taki, że zawsze po dłuższej trasie (5godzin+) mam obolałe uda i już któryś raz na drugi dzień po takiej trasie sobie obiecuję, że kupię sobie fotel ze zwykłej 159-ki. na trzeci dzień z reguły mi przechodzi
    No i to jest potwierdzenie, że dupa dupie nierówna . Wróciłem niedawno z pierwszej długiej trasy Alfą (15h samej jazdy a postoje można powiedzieć symboliczne) i fotelami jestem zachwycony - zero dyskomfortu w długiej podróży.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o fotele to te z wersji TI są fantastyczne.

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ze swojej strony dodam, że po wymianie sprężyn Eibacha i oryginalnych amortyzatorów na komplet Sachsa, komfort poprawił się znacznie. Jeżdżę obecnie na felgach 16 cali i nie widzę tutaj żadnego bujania, żadnej wersalki - to nadal dość nisko zawieszony, sztywny samochód, no chyba że inni porównują do Golfa GTI, Giulii, Stingera i innych samochodów nastawionych jednak na sport. Przez jakiś czas jeżdziłem na 18 calowych felgach i właśnie Eibachu, więc jakieś rozeznanie mam, jestem bardzo zadowolony z powrotu do serii (i to nowej). Jak zmieniałem na Eibacha i 18-stki, mówiłem że komfort ten sam, niewielka różnica, dobry kompromis itp., ale tak mówi każdy, a przy powrocie w drugą stronę różnica jest jednak ogromna - w końcu mogę przejeżdżać normalnie przez garby, podjeżdżać do krawężnika, nie wyjeżdżać z podziemnych parkingów na skos.

Podobne wątki

  1. Wymieniac przepustnice czy szukac dalej????????
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 11:51
  2. alfa code gdzie szukac?
    Utworzone przez pietroo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 20:35
  3. wypadajacy zaplon gdzie szukac
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 13:39
  4. Gdzie szukac skrzynki bezpiecznikow??
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 16:28
  5. Alfa 147 z jakim silnikiem szukac?
    Utworzone przez mariocccp w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 13:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory