Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Czy warto szukac TI

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Jakoś przyzwyczaiłem się w mojej TI Q4 na 19" i Eibachach...
    Nie zamieniłbym na żadną inną.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Ze swojej strony dodam, że po wymianie sprężyn Eibacha i oryginalnych amortyzatorów na komplet Sachsa, .
    A co powiesz o 17' i Sachsie?

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja mam zawieszenie seryjne i porównując 16 do 18", to już nie chcę wracać do tych mniejszych, no ale niestety kupiłem nowe zimówki i trzeba będzie, to zamienić.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Zależy czy priorytetem jest wygląd czy komfort...

    159 na standardowym zawieszeniu wygląda słabo. Nic w niej sportowego, ani zadziornego... Jeśli do tego dodamy balony na 16" czy nawet 17" felgach, to mamy flaki z olejem... Mdło...

    A jak się jeszcze trafi hak z tyłu, to mamy idealny obraz sportowej maszyny ze znaczkiem Alfa Romeo...



    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Nie no Panowie i Panie (jeśli są wśród Nas) nie przesadzajmy, że zwykła 159 na 16' wygląda źle, czy żle się na tym jeździ. Oczywiście zgadzam się, że 159 w TI a zwykła 159 wygląda zdecydowanie lepiej i warunki jedne też są zdecydowanie lepsze. Felgi, progi, lusterka, wnętrze, obniżony zawias naprawdę robi robotę. Jednak trzeba również przyznać, że zwykła 159 nawet na 16 też (patrząc na to, że co jak co auto ma już 10 lat) wygląda bardzo atrakcyjnie i też fajnie się tym jeździ.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Zależy czy priorytetem jest wygląd czy komfort..
    W punkt! Pierwsze, podstawowe a zarazem ostatnie pytanie!

    Cytat Napisał Mati_17 Zobacz post
    Jednak trzeba również przyznać, że zwykła 159 nawet na 16 też (patrząc na to, że co jak co auto ma już 10 lat) wygląda bardzo atrakcyjnie i też fajnie się tym jeździ.
    159 jest juz 15 lat na rynku a projektowali ja pewnie jeszcze wczesniej. Co nie zmienia faktu, ze w tych rocznikach to starzeje sie najwolniej ;-)

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Dorzucę kilka słów od siebie.
    Jeździłem różnymi 159 na przeróżnych zawieszeniach i na przeróżnych rozmiarach kół.
    Wersja Ti zawsze była priorytetem. Po prostu Ti robi robotę i to bez dwóch zdań.
    Zawszenie Ti oprócz tego że niższe, to w kwestii komfortu niewiele różni się od serii. Tutaj duże znaczenie ma średnica kół. Dlatego szukając kompromisu można by się pokusić o pakiet Ti ale w połączeniu z 18" felgami.
    Natomiast jeśli chodzi o fotele to dla osób z widoczną nadwagą fotele Ti nie będą zbyt wygodne, bo są wąskie i w dłuższej podróży może to powodować dyskomfort.
    Mając odpowiedni budżet szukałbym Ti z fotelami skóra/alcantara bo w moim odczuciu dają lepszy komfort niż fotele Ti z pełną skórą.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_17 Zobacz post
    Nie no Panowie i Panie (jeśli są wśród Nas) nie przesadzajmy, że zwykła 159 na 16' wygląda źle, czy żle się na tym jeździ.....
    Bez urazy, ale zwykła 159 na 16" wygląda .... TRAGICZNIE...

    Takie felgi są za małe i prezentują się kiepsko. Myślę, że 17" to absolutne minimum.

    I nie twierdzę, że na 16" jeździ się źle, bo pewnie w normalnym użytkowaniu miejskim jeździ się dobrze ze względu na komfort. Moja uwaga była tylko odnośnie wyglądu

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Ti. 1.9 JTDm
    Postów
    12

    Domyślnie

    Według mojego punktu widzenia Ti jest lepsza od zwykłej Alfy, gdy rozglądałem się za swoją to brałem pod uwagę tylko wersję Ti. Jednak ja lubię ostrą jazdę w zakrętach i szybką jazdę więc dla mnie bardzo duże ma znaczenie przyczepność a w Ti wydaje mi się że auto po prostu klei się drogi. W lato używam felg 19' które może do komfortowych nie należą ale uważam że jest to auto zgrabnie wypośrodkowane jeśli chodzi o komfort + wrażenia z jazdy. W zimie na 18' też jest ok. Fotele według mnie są bardzo wygodne i po trasie 800km nie czułem w ogóle zmęczenia. Mieszkam we Wrocławiu i jeśli chodzi o progi zwalniające to nie mam problemu z pokonywaniem ich aczkolwiek wiadomo trzeba zwolnić przed pokonaniem progów. Ti to nie tylko progi i nakładki na lusterka ale również całkowicie inne fotele w środku które są super, kierownica bardziej usportowiona, czarna podsufitka, zawieszenie obniżone o 20mm w stosunku do oryginału, wszystko pasuje do siebie bardzo dobrze. Wszystko zależy od punktu widzenia według mnie Ti jest autem dla osób które uwielbiają zakręty i dobre prowadzenie + chcą połączyć to w pewnym stopniu z wygodą. Jest to moja subiektywna opinia.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Żeby poprawić prowadzenie zwykłej 159 i mieć to samo co w TI wystarczy założyć sprężyny obniżające. Normalne i tak wcześniej czy później pękną. Co do reszty galanterii można poszukać wersji sport plus, która powinna być tańsza od TI a ma czarną podsufitkę i sportową kierownicę.

    Wysłane z mojego moto g(7) przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wymieniac przepustnice czy szukac dalej????????
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 11:51
  2. alfa code gdzie szukac?
    Utworzone przez pietroo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 20:35
  3. wypadajacy zaplon gdzie szukac
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 13:39
  4. Gdzie szukac skrzynki bezpiecznikow??
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 16:28
  5. Alfa 147 z jakim silnikiem szukac?
    Utworzone przez mariocccp w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 13:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory