Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Czy warto szukac TI

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie Czy warto szukac TI

    Witam , mam pytanie czy warto szukac wersji TI ? przyznam ze po mojej alfie GT chcialbym zaznac troche komfortu bo mam dosc dobijania auta na kazdej dziurze i modlenia sie tylko aby nawierzchnia drogi byla dobra , i pytanie dla posiadaczy warto takowej szukac czy dac spokoj i kupic seryjne zawieszenie ?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie jeździłem GT, więc nie mam porównania. Ale przy 159 nie ma tragedii. Na pewno na standardowym zawiasie i fabrycznych 17" będzie bardziej komfortowo. Przy Ti bardziej może przeszkadzać obniżenie pojazdu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Mam małe porównanie więc się wypowiem. Przez 3 lata jeździłem seryjną 159 teraz przesiadłem się na 159 TI. Jeśli chodzi o komfort jak dla mnie wersja TI jest to idealny kompromis po miedzy wygodą podróżowania a zajefajnym trzymaniem samochodu na zakrętach. Oczywiście trzeba uważać na krawężniki i wysokie garby ale tragedii nie ma.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Zależy gdzie będziesz jeździć. Ja mam zwykłą wersję na 17 calach i o ile dookoła Warszawy jest w porządku, to jazda po Mazurach już była stresująca, ciągle zawadzałem o garby. W TI myślę, że byłaby udręka.

  5. #5
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Felgi 19' z TI + Eibach w porównaniu z seryjnym zawieszeniem nie-TI i felgi 17' = znaczna różnica w wygodzie (na niekorzyść 19' + Eibach).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Jeżdżę seryjną wersją i moim zdaniem już jest dosyć twardo, zawieszenie mimo że niemal kompletnie wymienione z przodu (niedługo nowe amorki i może coś to zmieni) mocno odczuwa każde nierówności. Na co dzień poruszam się raczej dobrymi drogami ale jak udam się gdzieś w Bieszczady czy choćby Kraków to zagryzam zęby [emoji3] Na 19" i obniżonym zawieszeniu chyba byłoby mi szkoda jeździć po takich drogach.

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_17 Zobacz post
    Jeśli chodzi o komfort jak dla mnie wersja TI jest to idealny kompromis po miedzy wygodą podróżowania a zajefajnym trzymaniem samochodu na zakrętach. Oczywiście trzeba uważać na krawężniki i wysokie garby ale tragedii nie ma.
    W pelni sie z Toba zgadzam, ori sprezyny TI to swietny kompromis a przy tym auto juz ma zachowane proporcje. Nie mniej jednak, paradokslanie, tam gdzie wczesniej musialem mocno uwazac na progach czy zjezdzac z kraweznika po centymetrze tam po zmianie na eibachy problem prawie zniknal. Oczywiscie dalej uwazam ale auto obnizylo sie juz nieznacznie za to skok amorow jest duzo mniejszy i przod tak nie nurkuje w w/w sytuacjach. Zawieszenie wzgledem ori TI jeszcze sie usztywnilo ale mniejszy komfort w calosci traci na znaczeniu kiedy przycisniesz w zakrecie ;-)
    Odpowiadajac na pytanie autora watku - jesli patrzysz glownie przez pryzmat komfortu to nie warto. Jesli chcialbys sie dwa razy obracac, zamiast raz, za swoim autem kiedy idziesz do domu to warto ;-)

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    U mnie w standardowej wersji, na 18' jest dosyć twardo (i nisko) i raczej 19' + twardsze zawiszenie byłoby dla mnie za twarde i zbyt niskie.

    Cytat Napisał byczyAchim Zobacz post
    Jesli chcialbys sie dwa razy obracac, zamiast raz, za swoim autem kiedy idziesz do domu to warto ;-)
    Przecież TI z zewnątrz to 'tylko' felgi + ewentualnie nakładki na lusterka i progi (te raczej nie rzucają się w oczy). Wiele 'zwykłych' 159 ma felgi od Ti, więc można mieć standardową wersję, która z zewnątrz wygląda praktycznie jak Ti, a mimo wszystko ma nieco bardziej komfortowe zawieszenie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Przecież TI z zewnątrz to 'tylko' felgi + ewentualnie nakładki na lusterka i progi (te raczej nie rzucają się w oczy). Wiele 'zwykłych' 159 ma felgi od Ti, więc można mieć standardową wersję, która z zewnątrz wygląda praktycznie jak Ti, a mimo wszystko ma nieco bardziej komfortowe zawieszenie.
    Nie chce tu uchodzic za jakiegos wyznawce ale nawet moja zona nie majac zielonego pojecia o 159 mowila wskazujac najpierw na TI: "O ta fajna! A tej to juz cos brakuje" ;-) Jesli zalozysz 19tki ti bez zmiany chociazby sprezyn to bedzie stac smiesznie wysoko i zaburzy proporcje. Moim zdaniem progi ladnie dopelniaja calosci i w polaczeniu chociazby z fotelami jednak robia roznice, nawet ogladajac z zewnatrz. Ale niepotrzebnie zeszlismy z tematu, bo przeciez mozna takze kupic TI i wrzucic standardowe zawieszenie - co kto lubi, kwestia gustu.
    Poza tym przeciez napisalem to w zartach..
    Ostatnio edytowane przez byczyAchim ; 28-07-2020 o 14:22

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    TI to chyba nie na polskie ulice i drogi, wyłączając autostrady i drogi ekspresowe, czyli S-ki.
    Zapraszam do Wrocławia włascicieli Ti a to miasto słynie z dramatycznej jakości ulic. Wjedziesz tym niskim brzuchem na dziurawą i pozapadaną kostkę, pamiętającą hiterowców, z których wystają garby nieużywanych torów tramwajowych i mechanik zarobi i to sporo na Twojej Ti)

Podobne wątki

  1. Wymieniac przepustnice czy szukac dalej????????
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 11:51
  2. alfa code gdzie szukac?
    Utworzone przez pietroo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 20:35
  3. wypadajacy zaplon gdzie szukac
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 13:39
  4. Gdzie szukac skrzynki bezpiecznikow??
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 16:28
  5. Alfa 147 z jakim silnikiem szukac?
    Utworzone przez mariocccp w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 13:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory