Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Pół litra oleju na 200km 1.9 8v JTDM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    159 1,9jtdm 8V 2007 120KM
    Postów
    25

    Domyślnie Pół litra oleju na 200km 1.9 8v JTDM

    Powitać

    Po przeczytaniu całego internetu plus zagraniczne fora dalej jestem w kropce.

    Chodzi o największą przypadłość mojej 159 którą niedawno kupiłem będąc zielony w temacie Alf - niestety

    Pół litra oleju na 200km i przy tym zero dymienia itp - silnik chodzi równo, raczej ma moc na normalnym poziomie

    Dotychczas wymieniłem turbo na regenerowane w Mielcu widocznie niepotrzebnie bo nie zmieniło się nic

    DPF i EGR są na miejscu. EGRa na jakiśczas zaślepiałem blaszką z otworami ale bez różnicy, może nawet słabiej się zbierała


    Najgorsze, że jak jestem z nią u mechanika z pytaniem np. czy zmierzą kompresję to odsyłają mnie z kwitkiem - nie mówiąc o grubszych rzeczach, niestety takich mam wymieniaczy w okolicy. Końskie - Świętokrzyskie


    Zdecydowałem się założyć temat po dzisiejszym eksperymencie, a nóż ktoś coś podpowie sensownego

    Odpięty wąż od nibyodmy dałem do butelki a króciec rury turbo zaślepiłem.



    Na takim wynalazku przejechałem niecałe 20km około i zebrało się tyle jak niżej idealnie czystego oleju - czy to dużo ? czy to tu leży problem ? Coś się zebrało, ale jak na 200km weźmie 0,5litra to tego musiałoby być dużo więcej



    Przebieg to prawdopodobnie 250tys a mówi się, że te silniki są pancerne...

    Wrzucam jeszcze filmik z korkiem i bagnetem, trzeba wejść w link.
    Wydaje mi si, że nie ma jakiejś wielkiej tragedii z tymi przedmuchami ?


    https://photos.google.com/share/AF1Q...1PRXJhNVZzY1Jn

    Co myślicie na zamontowanie tymczasowo separatora/odmy z Lublina bo jest tania w miarę i umożliwi mi pojeżdżenie jakiś czas i obserwację ile oleju się zbierze. Jeździłbym z tą butelką ale dymi się spod maski to średnio tak

    Dodam, że rury dolotowe i IC wydają się być suche nie patrząc na mgiełkę delikatną
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200804_164537.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	100.5 KB
ID:	271827  
    Ostatnio edytowane przez lukasz1988 ; 04-08-2020 o 17:09

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    To skąd wiesz, że bierze olej i te 0,5L /200km. Czy tak dolewasz olej? Jeśli tak to masz raczej na pewno pierścienie do wymiany.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    159 1,9jtdm 8V 2007 120KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Co około 200km bagnet staje się cały suchy, czy na zimno czy na gorąco nie ma znaczenia. Wskazania na wyświetlaczu losowe także nie opieram się na nim.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    No to ja miałem tak, że po 100km zwłaszcza jak obroty 2800—3200 czyli jazda na drodze ekspresowej 135km/h. Zrzuciłem glowice i okazało się, że pierścienie olejowe miałem do wymiany. Przy okazji uszczelniacze zaworów wymieniłem i dotarłem gniazda zaworowe, po remoncie zerowy ubytek oleju na 10000km.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    159 1,9jtdm 8V 2007 120KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Sam robiłeś ?

    Ile taka impreza ?

    Po czym poznać po rozłożeniu silnika, że to pierścienie ? honowałeś tuleje ?

    Samemu da radę to zrobić ? nie mam kanału nawet :/ co jest najgorsze w tej operacji, na co uważać ?

    powiedzmy, że z cięższych napraw sam zmieniłem turbo i większość rzeczy też staram się samemu robić. kiedyś jakieś sprzęgło

    U Ciebie też nie dymiło nic ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1988 Zobacz post
    Sam robiłeś ?

    Ile taka impreza ?

    Po czym poznać po rozłożeniu silnika, że to pierścienie ? honowałeś tuleje ?

    Samemu da radę to zrobić ? nie mam kanału nawet :/ co jest najgorsze w tej operacji, na co uważać ?

    powiedzmy, że z cięższych napraw sam zmieniłem turbo i większość rzeczy też staram się samemu robić. kiedyś jakieś sprzęgło

    U Ciebie też nie dymiło nic ?
    Dymiło lekko na czarno ale to wtryski były. Najpierw obstawiałem turbo ale po wymianie dalej było to samo.
    Bez kanału to lipa, chyba że masz podnosnik albo żuraw i silnik wyciągasz do remontu.
    Ustawiasz tłoki na równo i wlewasz po 100ml nafty do każdego cylindra i patrzysz gdzie znika płyn najszybciej. Najlepiej i tak wymienić komplety na wszystkich tłokach a nie tylko na jednym, to samo panewki korbowodowe bo zawsze masz robotę na raz całą zrobiona, ważne są wszystkie momenty dokręcania głowicy i stópek korbowodowych i miski.. No wszystkie [emoji23]

    Pierścienie od szlifierza polecam - 400 zł około wychodzi
    Uszczelniacze zaworów to chyba 80zl
    Uszczelka pod głowicę i pokrywę koło 200zl było
    Nowy olej, miskę zdejmowałem bo musisz odkręcić stopki żeby wyjąć tłoki (markerem opisuj która stopka do którego korbowodu pasuje bo to ważne)
    Ja robiłem wymianę przy 340000km nalotu.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    159 1,9jtdm 8V 2007 120KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki za nakreślenie jak to wygląda.
    Jednak odpuszczę samemu robotę bo u mnie w ciasnym garażu to byłaby lipa, już ciężko było wślizgiwać się jak turbo zmieniałem :/
    U mechanika to mi wygląda jednak na 3tys jak nic


    A może jednak to ta odma ? no bo coś tam niby puszcza...

    Szukałem i nie znalazłem na necie nawet żeby kupić nową pokrywę zaworów z wbudowaną odmą bo nawet jakbym kupił używkę które nie są drogie to nie wiadomo w jakim będzie stanie

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1988 Zobacz post
    Dzięki za nakreślenie jak to wygląda.
    Jednak odpuszczę samemu robotę bo u mnie w ciasnym garażu to byłaby lipa, już ciężko było wślizgiwać się jak turbo zmieniałem :/
    U mechanika to mi wygląda jednak na 3tys jak nic


    A może jednak to ta odma ? no bo coś tam niby puszcza...

    Szukałem i nie znalazłem na necie nawet żeby kupić nową pokrywę zaworów z wbudowaną odmą bo nawet jakbym kupił używkę które nie są drogie to nie wiadomo w jakim będzie stanie
    Taniej niż kupowanie pokrywy będzie uszczelka i sprawdzenie tej którą masz, bo może w 159 już odma jest rozbieralna bo ja w 147 z 2001' miałem nie rozbieralna.. A tu widzę podobnie pokrywa wygląda..

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    159 1,9jtdm 8V 2007 120KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Niestety ale to badziewie też jest nierozbieralne


    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1988 Zobacz post
    Niestety ale to badziewie też jest nierozbieralne


    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
    W takim wypadku szukałbym przyczyny dlaczego olej w odmę idzie i jaka ilość... A to najczęściej wiąże się z tłokami, cylindrami, pierścieniami, bo olej będzie pchało ciśnienie które nie idzie w napęd tylko "ucieka" bokiem

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju Giulia 2.0 200KM
    Utworzone przez darkkn1ght w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 16:09
  2. [Brera] 2.4 jtdm 210 km a 200km
    Utworzone przez karolszreder w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2019, 13:48
  3. [159] 2.4 jtdm 200KM 2 tys obrotów
    Utworzone przez sport3er w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 15:12
  4. [159] 159: 1.7 50 TBi 16v 200KM vs 2.4 JTDM 20v 200KM
    Utworzone przez sena w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 21:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory