Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Panowie POMOCY brak mocy

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matej Zobacz post
    Panowie śmiga jak szalona Powodem była przepustnica no i oczywiście brak dymienia. Dziękuję Wam za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
    Hmm... Ale jtd I jtdm czy diesel nie ma przepustnicy bo to silnik wysokoprężny a nie o zapłonie iskrowym gdzie przepustnica steruję ilością powietrza w mieszańce paliwowej dostarczanej do komór spalania w cylindrach... [emoji848]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    Hmm... Ale jtd I jtdm czy diesel nie ma przepustnicy bo to silnik wysokoprężny a nie o zapłonie iskrowym gdzie przepustnica steruję ilością powietrza w mieszańce paliwowej dostarczanej do komór spalania w cylindrach... [emoji848]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Jest przepustnica ale ma inne zastosowanie niż w silniku benzynowym.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Jest przepustnica ale ma inne zastosowanie niż w silniku benzynowym.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Tak. Jest to klapa gaszenia, służy to zatrzymania silnika, obroty są sterowane elektronicznie przez zwiększanie m.in. ilości paliwa podawanego przez wtryski.
    To wychodziło by, że miałeś nagar i klapa była prawie przymknięta przez co dostawała się mała ilość powietrza do kolektora, podobnie jak zacięte łopatki turbiny, lub gruszka nimi sterującą albo wąż w układzie dolotowym który by spadł z mocowania i powietrze tłoczone przez turbo trafiało by wkoło silnika zamiast w kolektor dolotowy. [emoji57]
    Fajnie że auto Ci działa ale nie lubię lakonicznych odpowiedzi mechaników. Jak by rozwiązanie było elementem wiedzy tajemnej dostępnej tylko nielicznym i klient nie należy do nich..

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    Tak. Jest to klapa gaszenia, służy to zatrzymania silnika, obroty są sterowane elektronicznie przez zwiększanie m.in. ilości paliwa podawanego przez wtryski.
    Tak, ale nie tylko. Ta klapa gasząca pracuje cały czas, steruje ciśnieniem, umożliwiając spalinom wlot do kolektora. I uszkodzona mogła się przymykać w czasie jazdy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alfa 159 sedan, 1.9 150KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Warto sprawdzić wtyczkę idącą do klapy gaszenia od dołu bo bardzo często przewody przy niej lubią skorodować. U mnie wszystkie przewody przy wtyczce nie miały izolacji i powodowały zwarcie

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tak, ale nie tylko. Ta klapa gasząca pracuje cały czas, steruje ciśnieniem, umożliwiając spalinom wlot do kolektora. I uszkodzona mogła się przymykać w czasie jazdy.
    dokładnie , to już nie jest zwykła klapa gasząca jak było w euro 3 , to juz przepustnica powietrza, np po puszczeniu pedału gazu ona się przymyka aby egr zwiększył efektywność , podczas wypalania dpf też sie przymyka , jak kolega wspomniał ona cały czas pracuje ,
    dodam że często ludzie z niewiedzy ja wymieniają gdy zaczyna szwankować i otwierać i zamykać się losowo , a często wystarczy ją rozebrac i przemyć potencjometr który się brudzi z czasem . i po problemie
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Brak mocy 156-pomocy
    Utworzone przez Zabrze1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 05:54
  2. Brak Mocy. Pomocy!!!
    Utworzone przez Mesiu12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2018, 07:09
  3. Brak mocy 2.4 jtd pomocy !
    Utworzone przez jojosx1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 14:25
  4. Pomocy!! Brak mocy!!
    Utworzone przez thomson w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 19:57
  5. [33] Brak mocy, panowie pomocy!
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory