Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Panowie POMOCY brak mocy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Jtdm 16V 1,9 (2006)
    Postów
    5

    Domyślnie Panowie POMOCY brak mocy

    Witam wszystkich serdecznie od kilku godzin przeglądam posty i nie znalazłem takiego problemu więc postanowiłem założyć nowy.

    Alfa 1,9 jtdm 150km 2006 automat

    Panowie mechanik stwierdził iż turbo pada po dłuższym zastanowieniu nie chciałem regenerowanej sprężarki zakupiłem nowego garett'a.
    Reszta standardowo jak u reszty czyli brak przyspieszenia. Po wymianie zbiera się jak 80 letni dziadek. Po wkręceniu się na obroty gdzieś około 2500 auto nagle ma moc i czuć, że to nowa sprężarka nie mniej jednak jest problem bo szybki wjazd na rondo nie ma miejsca. Trzeba 10 razy dobrze pomyśleć zanim człowiek włączy (wtoczy) się do ruchu bo nie ma przyspieszenia. W dodatku kopci na czarno. Bella nigdy tak nie miała. Nadmieniam, że czasem mam wrażenie iż problem znika raz na 10 może 15 przyspieszeń jak auto całkowicie jest zatrzymane. Czujniki posprawdzane, szczelności również.
    Pytanie do Was. Czy pomimo zaślepienia EGR jeśli jest uszkodzony mogą wystąpić objawy jak w moim przypadku?
    POMOCY!!!
    Liczę na jakieś sugestie.

    DPF wywalony,
    Egr zaślepiony,
    klap brak,
    programowo też wszystko tip top

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Jeżeli problem pojawił się po wymianie turbiny to szukaj w niej problemu, nowe nie znaczy ze dobre. Prawdopodobnie zabradzo zamykają się łopatki zmiennej geometrii i silnik sie dusi, jedyną przyczyną może być za bardzo wykręcony kołek, ogranicznik przy turbinie właśnie od geometrii. Efekt jest taki że jak grucha zaciagnie to łopatki sie za bardzo zamykają

    - - - Updated - - -

    Zdejmij podcisnienie sterowania turbo i zobacz czy dol bedzie lepszy, auto bedzie slabe ale w pełnym zakresie obrotów

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez grosii ; 09-08-2020 o 17:38

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Jtdm 16V 1,9 (2006)
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    Jeżeli problem pojawił się po wymianie turbiny to szukaj w niej problemu, nowe nie znaczy ze dobre. Prawdopodobnie zabradzo zamykają się łopatki zmiennej geometrii i silnik sie dusi, jedyną przyczyną może być za bardzo wykręcony kołek, ogranicznik przy turbinie właśnie od geometrii. Efekt jest taki że jak grucha zaciagnie to łopatki sie za bardzo zamykają

    - - - Updated - - -

    Zdejmij podcisnienie sterowania turbo i zobacz czy dol bedzie lepszy, auto bedzie slabe ale w pełnym zakresie obrotów

    - - - Updated - - -
    Dziękuję.
    Będę dalej kombinować może pomoże. Myślałem, że jeśli zakupię nowe turbo to ominę połowę problemów z tym związanych ale jednak się myliłem. Prawie 3k za nowe turbo wrrrr

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To turbo kto Ci montował?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    A czy sprawdzałeś wężyki od podciśnienia? Zobacz czy jak odepniesz wężyk od gruszki to cięgno się poruszy, następnie sprawdź czy, odpięty wężyk zassie Ci paca?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Jtdm 16V 1,9 (2006)
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mechanik

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    A czy sprawdzałeś wężyki od podciśnienia? Zobacz czy jak odepniesz wężyk od gruszki to cięgno się poruszy, następnie sprawdź czy, odpięty wężyk zassie Ci paca?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Przekaże mechanikowi. Dziękuję. Jeśli problem zostanie rozwiązany napiszę na forum. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie było by miło.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Smori91
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2006r 2.4 JTDM
    Postów
    104

    Domyślnie

    O ile nie ma przedmuchów i dobrze są podłączone przewody podciśnienia to wydaje mi się że jest źle wyregulowana gruszka turbiny. Podłącz pod kompa i sprawdź kiedy wstaje turbo i jakie jest ciśnienie doładowania (zmierzone i docelowe).

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Pytanie jak mechanik montował te turbo. Jak nie napełnił turbiny wcześniej olejem, obracając wirnik, to załatwił ci nową turbinę...
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Jtdm 16V 1,9 (2006)
    Postów
    5

    Domyślnie

    Panowie jutro oddaje auto. W poniedziałek przejechałem się z mechanikiem z podpiętym komputerem. Wyskoczył błąd przepustnicy. Overboost przepraszam jeśli źle napisałem mówi że jest ok dobrze zasysa ale nie podoba mu się dźwięk jaki wydaje. Ma wrażenie że się męczy. Zacznie od over.. Bo taniej jeśli nie to już przepustnica jest na zakładzie czeka na wymianę

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Jtdm 16V 1,9 (2006)
    Postów
    5

    Domyślnie

    Panowie śmiga jak szalona Powodem była przepustnica no i oczywiście brak dymienia. Dziękuję Wam za wszystkie sugestie i podpowiedzi.

Podobne wątki

  1. Brak mocy 156-pomocy
    Utworzone przez Zabrze1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 05:54
  2. Brak Mocy. Pomocy!!!
    Utworzone przez Mesiu12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2018, 07:09
  3. Brak mocy 2.4 jtd pomocy !
    Utworzone przez jojosx1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 14:25
  4. Pomocy!! Brak mocy!!
    Utworzone przez thomson w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 19:57
  5. [33] Brak mocy, panowie pomocy!
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory