Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Auto z Francji , czy mozna wracac na kolach ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie Auto sprowadzone z Francji w Polsce / czy mozna wracac na kolach ?

    Witam jade niedlugo ogladnac dwie alfy (w Polsce) ktore sa sprowadzone z Francji i na takich blachach stoja , i pytanie brzmi czy gdybym kupil to takim autem moge wracac na kolach ? Jestem zielony w tym temacie stad tez moje pytanie , a jesli nie to co musze zrobic
    Ostatnio edytowane przez misiek15 ; 17-08-2020 o 17:26

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Jak jest sprawne, to zawsze można wracać na kołach, aczkolwiek należy mieć świadomość konsekwencji jazdy autem bez ważnego ubezpieczenia/badania technicznego/braku rejestracji w PL*
    * niepotrzebne skreślić

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    Napewno nic z tych rzeczy nie ma , jak to zwykle bywa. Pytanie jesli chcialbym wracac to mozna wykupic jakies ubezpieczenie na szybko ? napewno tez nie jest zarejestrowany

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Ryzykiem jest już wyjazd za bramę komisu na jazdę testową. o ile zatrzymanie przez policję skończy się zakazem dalszej jazdy + mandat, to kolizja/wypadek z twojej winy ..... Jak myślisz OC działa na auto bez ważnego badania technicznego? brak zarejestrowania w PL może też być złamaniem ogólnych warunków ubezpieczenia - należałoby dokładnie przeczytać konkretną umowę łącznie z tym co jest drobnym druczkiem .

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Ja powiem tak
    ostatnio swoja sprzedałem i pojechałem ponad 500km do Kielc z Gdańska po alfe na NL blachach.
    Wracałem na kołach,dostałem OC miesieczne ale kazdy wie ze to kit.
    Ryzykujesz
    ale podobno policja przemyka oko na takie akcje poniewaz kazdy ma prawo kupic samochód ale wiadome w teorii powinna byc Laweta do urzedu tam zarejestrowac potem dostać tymczasowe blachy albo od razu PL tu *nigdy nie wiem czym sie roznia czerwone od normalnych* i jechac robic przeglad.
    Aktualnie ja wrócilem do Gdańska pojechałem do takiej osoby co za ciebie wszystko robi za 150zl i dalej jezdze na NL i czekam na sms ze blachy do odbioru

  6. #6
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał vudka123 Zobacz post
    Ja powiem tak
    ostatnio swoja sprzedałem i pojechałem ponad 500km do Kielc z Gdańska po alfe na NL blachach.
    Wracałem na kołach,dostałem OC miesieczne ale kazdy wie ze to kit.
    Ryzykujesz
    ale podobno policja przemyka oko na takie akcje poniewaz kazdy ma prawo kupic samochód ale wiadome w teorii powinna byc Laweta do urzedu tam zarejestrowac potem dostać tymczasowe blachy albo od razu PL tu *nigdy nie wiem czym sie roznia czerwone od normalnych* i jechac robic przeglad.
    Aktualnie ja wrócilem do Gdańska pojechałem do takiej osoby co za ciebie wszystko robi za 150zl i dalej jezdze na NL i czekam na sms ze blachy do odbioru
    Gratuluję. tylko nie wiem czego. szczęścia, odwagi, czy głupoty. wszytko fajnie, dopóki coś się nie przydarzy -coś jak z jazdą po 2 piwach. człowiek niby nie czuje że coś wypił, wie, że ma za dużo, ale dopóki nie złapią to jeździ - żeby nie było ja tak nie jeżdżę . pomyśl, że jak spowodujesz wypadek, w konsekwencji może to się skończyć nawet zasądzoną rentą do końca życia.

    w praktyce to powinno wyglądać tak, że jedziesz oglądasz auto ( jazda testowa - prowadzi sprzedający). auto odbierasz lawetą, najlepiej ze zrobionym przez sprzedającego badaniem technicznym. ewentualnie jedziesz z papierami do miejsca zamieszkania, dostajesz blachy, miękki dowód, ubezpieczasz auto. twa to max 2-3 dni. i jedziesz z kompletem papierów po auto. wiadomo więcej zachodu, ale zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. a nie z partyzanta, autem w niewiadomym stanie technicznym tak naprawdę bez żadnych papierów. do kompletu prowizorki brakuje tylko "umowy na niemca".
    jest jeszcze wariant 3 - komisant rejestruje auto w PL, no ale przy większości Mirków handlarzy pewnie będzie płacz, że koszty będą i "po co panu dodatkowy właściciel w karcie pojazdu".

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Powiem ci tak, nie wiem skad jestes ale to po 1
    po 2
    byłem o 2 w nocy na komisie jako ze jest to MM motors z fb import włoskich aut to zgodzil sie o 2 w nocy sprawdzimy samochód.
    zapada decyzja o zakupie o 2 w nocy i mam 2 samochody. Laweta nie wchodzi do gry za duzy koszt przewozu.
    A w Gdańsku moge ci pokazac zdjecie zarejestrowania w samym urzedzie
    na kolejny miesiac nie ma miejsc i żeby nie było że kłamie.
    http://prntscr.com/u16nt6
    http://prntscr.com/u16o9j

    Nie porównywałbym tego do prowadzenia nawet po 1 piwie poniewaz kazdy wie jak jest teraz trudno zarejestrowac samochod. a przypominam iz resjetracja samochodu z innymi blachami niz PL wymaga od razu OC w dniu zarejestrowania samochodu.
    Nie moge sobie pozowolic na nie jeżdżenie tym samochodem ponad 2 msc bo w urzędzie nie ma miejsc...
    Taki jest Gdańsk
    Pozdrawiam


    PS mały edit > przed rejestracja musisz iść na przegląd na TZW "bez blach" bo inaczej nie zarejestrujesz samochodu wiec w praktyce ma przeglad juz w PL
    Ostatnio edytowane przez vudka123 ; 17-08-2020 o 20:36

  8. #8
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    na początku czerwca rejestrowałem auto we Wrocławiu (przez leasing). tablice i miękki dowód były na drugi dzień. jesteś dorosły, każdy sam kalkuluje ryzyko.
    ps. podziwiam twoją skłonność do ryzyka. zarówno w temacie powrotu przez pół Polski "na krzywy ryj", jak i zakupu auta od handlarza, który ma co najmniej wątpliwą opinię o 2 w nocy. mimo wszystko trzymam kciuki za "happy end" i żeby nowy nabytek dobrze się sprawował.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 17-08-2020 o 21:07

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Jedno mogę potwierdzić - denne miasto Gdańsk nie potrafi sobie poradzić od 20 lat z rejestracją pojazdów. Albo planujesz z miesięcznym wyprzedzeniem zakup bolidu, albo idziesz w kolejkę o 3 w nocy, żeby dorwać numerek. Względnie kupujesz go od konika. Zresztą podobnie jest z komunikacją miejską, wywozem śmieci, remontami dróg, przepompownią ścieków i wysypiskiem śmieci.
    Reszty chyba nie trzeba komentować.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    No niestety Gdańsk jest jaki jest. A tak pozatym szerszen, znasz kogoś kto ogarnia 9tki? Mierniczak tak se a moj mechanik ma prace w polu i kaput.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Piski w kolach
    Utworzone przez Leniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:42
  2. Cisnienie w kolach.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory