Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Problem z półosiami

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie Problem z półosiami

    Tydzień temu zakupiłem nowe półosie ( nie wiem czy mogę podawać nazwę firmy, więc na tą chwilę się wstrzymam). Moja alfa 159 2.4 ma już nalatane 310 000 km wiec zbytnio mnie to nie zdziwiło że przeguby się poddają, a zwłaszcza że nie miały lekko... Oczywiście wcześniej sprawdziłem i upewniłem się czy będą pasować . Procedura była taka : spuściłem olej ze skrzyni, wyciągnąłem stare półosie, przy okazji wymieniłem uszczelniacz półosi z lewej strony, wsadziłem nowe półosie, wlałem nowy olej do skrzyni i złożyłem wszystko do kupy tak jak ma być. Pierwsze wrażenie bardzo przyjemne, nie było już opóźnienia przy przełożeniach , nie pukał zewnętrzny przy ruszaniu i ogólnie na plus. Wyjechałem na drogę szybkiego ruchu i nagle czuję wibracje i drgania na kierownicy a pasażer czuł duże wibracje pod stopami . Zjechaliśmy na drogę z ograniczeniem do 70ciu km/h po wyjściu z ronda na prostą docisnąłem dobrze na drugim biegu i nagle strzał, tyle, w wersji polskiej udział wzięli... Biegi wchodzą, napędu nie ma i na szczęście tyle co się rozpędziłem na styk wystarczyło by zjechać na parking. Mechanizm różnicowy na szczęście cały i ogólnie skrzynia też w porządku. Podniosłem auto do góry na kobyłki, wrzuciłem bieg i półosie ani drgną, nie kręcą się. Wyciągnąłem je, wsadziłem stare , wrzucam bieg pierwszy, drugi trzeci i napęd jest więc odetchnąłem spokojnie bo skrzynia cała . Rozebrałem stare i te "nowe" na części pierwsze i widać zasadniczą różnicę w konstrukcji jeśli chodzi o kielichy i krzyżaki. Co do starych półosi to po zdjęciu opasek i odsunięciu osłon gumowych dosłownie "WYLAŁ SIĘ" smar czyli od wyjazdu z fabryki nie były zmieniane aż do tego momentu i teraz pytanie czy może lepiej oczyścić dokładnie przeguby ze smaru te stare oczywiście i nałożyć nowego . Co o tym sądzicie ? . Regeneracja to koszt ok 2500 zł . Jak się okazało smar zmienił się w olej bo czas zrobił swoje i dlatego przeguby tak pracowały. Mniejszy krzyżak jest od tego zamiennika a większy od oryginału dla jasności.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200826_171916.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	94.2 KB
ID:	272252   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200826_172047.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	51.5 KB
ID:	272253  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    W przegubach wewnętrznych (w kielichach) jest właśnie smar półpłynny Tutela Star 700 i taki ma być. Włożenie standardowego smaru do przegubów zewnętrznych spowoduje szybkie zużycie tych przegubów. Można spróbować wymienić same krzyżaki na oryginalne, bo sama wymiana smaru po wymyciu starego raczej nie pomoże, ale możesz spróbować. Sprawdź też czy w kielichach nie ma śladów wyrobienia w miejscach pracy krzyżaków. Zależy też co ci poszło w starych półosiach, bo jeśli tylko zewnętrzny przegub można go wymienić.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie

    Czy to normalne że stary krzyżak wychodził z oporem z kielicha i wchodzi również na ciasno ? . Nowy krzyżak wychdzi i wchodzi w kielich swobodnie. Do tej pory też nie wiem co było powodem tego strzału i utraty napędu, ponieważ przeguby są całe , klina też nie ścięło ...

    Smar w tym nowym nieszczęsnym przegubie wewnętrznym ma strukturę całkowicie inną niż ten smar ze starego przegubu wewnętrznego
    Ostatnio edytowane przez krzys1ek ; 26-08-2020 o 20:47

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Napisz co to za producent. Widać, że ten zamiennik znacząco odbiega od oryginału. Szkoda żeby więcej osób się nacięło.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie

    Producent to GSP . Zamawiałem ze sklepu który specjalizuje się w sprzedaży części głównie do włoskich samochodów. Rozebrałem wszystko na części pierwsze, wyczyściłem i na pierwszy rzut oka widać że w porównaniu do oryginału jakość wykonania jest fatalna... Znalazłem też różnicę w konstrukcji wieńca przegubu zewnętrznego, a mianowicie stary wieniec ma jednakowe średnice otworów na kulki a ten nowy nieszczęsny ma pięć otworów takich samych i nagle jest szósty otwór w kształcie prostokąta co jest bardzo zastanawiające co najmniej... Załączam zdjęcia
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200827_114627.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	65.4 KB
ID:	272269   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200827_114552.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	53.0 KB
ID:	272270  

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Markeczek84
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 147 1.9JTDM 2006 & AR 159 2.4JTDM TI 2009
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam Panów - półoś prawa marki GSP do 159 2.4 manual TI tO s h i t !!!
    od wymiany ok 6 miesięcy ( wymiana na wszelki wypadek bo ta krótka od kierowcy padła ) borykałem się z wibracjami... dwumas, komplet - sprzęgło, zawieszenie przód ( bez amorów ), łożyska przód, wyważanie ponad 2x kół, prostowanie felg... Założyłem starą 10 letnią po regeneracji w Toruniu, gdzie się okazało, że jest prawie idealna i koszt wyniósł ok 200zł z transportem i jest wybornie w końcu w samochodzie... Półoś GSP kupiłem w motodelta / Lublin. W półosi GSP wymieniłem dodatkowo przegub zewnętrzny na Lobro za 300zł i pewnie straciłem gwarancje ( przy cenie całęj półosi GSP z dwoma przegubami - 450 ) p.s. sklep nie odpowiada na reklamacje przez maila od miesiąca

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie

    Koniec końców jestem 7 stów w plecy, ale jak widać nie tylko ja przejechałem się na tych półosiach i jest przestroga dla innych. Zgadzam się w zupełności z kolegą wyżej że sklep nie odpowiada na maile od swoich kupujących. Ostatni raz zamawiałem tam cokolwiek.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Markeczek84 Zobacz post
    Założyłem starą 10 letnią po regeneracji w Toruniu, gdzie się okazało, że jest prawie idealna i koszt wyniósł ok 200zł z transportem i jest wybornie w końcu w samochodzie.
    Podasz namiary na ten zakład?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Moto-max na bank.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Tak też myślałem ale zaskoczyła mnie kwota 200 zł jak ludzie pisali, że cena za jedną połos to raczej z 700 zł.

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory