Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Prawe lusterko się nie składa elektrycznie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pawelcz
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Brera 2.4 JTDm 2009
    Postów
    4

    Domyślnie Prawe lusterko nie składa się elektrycznie

    Witam
    Jestem nowy na forum także witam wszystkich i od razu mam pytanie techniczne.
    Od niedawna jestem posiadaczem Brery 2.4 JTDm z 2009 roku i mam problem z tym że nie składa mi się prawe lusterko elektrycznie zarówno po wciśnięciu przycisku jak i po zamknięciu z kluczyka. Lewe działa bez zarzutu. Zauważyłem że lewe lusterko ma pod spodem taki czarny przycisk, który, jak się domyślam służy do tego żeby złożyć lusterko ręcznie (jeśli się mylę to mnie poprawcie). Prawe lusterko natomiast nie posiada takiego przycisku. Czy jest możliwe zatem że prawe lusterko było wymieniane i pochodzi od wersji, która nie miała elektrycznie składanych lusterek? Była w ogóle taka wersja?
    Ostatnio edytowane przez pawelcz ; 05-09-2020 o 20:15

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelcz Zobacz post
    Witam
    Jestem nowy na forum także witam wszystkich i od razu mam pytanie techniczne.
    Od niedawna jestem posiadaczem Brery 2.4 JTDm z 2009 roku i mam problem z tym że nie składa mi się prawe lusterko elektrycznie zarówno po wciśnięciu przycisku jak i po zamknięciu z kluczyka. Lewe działa bez zarzutu. Zauważyłem że lewe lusterko ma pod spodem taki czarny przycisk, który, jak się domyślam służy do tego żeby złożyć lusterko ręcznie (jeśli się mylę to mnie poprawcie). Prawe lusterko natomiast nie posiada takiego przycisku. Czy jest możliwe zatem że prawe lusterko było wymieniane i pochodzi od wersji, która nie miała elektrycznie składanych lusterek? Była w ogóle taka wersja?
    Ten przycisk to termometr zewnętrzny

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pawelcz
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Brera 2.4 JTDm 2009
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Ten przycisk to termometr zewnętrzny

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Na to bym nie wpadł. W takim razie będę musiał zdjąć wkład lusterka i zobaczyć co jest grane że się nie składa.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pawelcz
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Brera 2.4 JTDm 2009
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wyjąłem wkład lusterka oraz odkręciłem boczek drzwi żeby wyciągnąć wtyczkę lusterka i zobaczyć ile ma pinów. Okazuje się że do lusterka biegnie tylko 5 kabelków z czego 2 idą do podgrzewania a 3 do sterowania (jeśli dobrze widzę, zrobiłem zdjęcia dla potwierdzenia ale nie mogę ich tu jeszcze wstawić).
    Gdzieś w innym temacie tutaj na forum przeczytałem że ktoś sprawdzał ile kabelków ma lusterko podgrzewane, nieskładane elektrycznie (co prawda do 159 ale zakładam że mechanizm jest ten sam) i też było tam napisane że 5. Nie sprawdzałem już drugiej strony bo stwierdzam po tym że to lusterko po prostu się nie składa elektrycznie. Sprawdzałem też na ucho czy podczas składania coś słychać w lusterku ale nic nie słychać.

    Poszukałem jeszcze na aukcjach w internecie lusterek i przeważnie mają więcej pinów (9, 11) także już wiem że czeka mnie szukanie lusterka składanego.
    Ostatnio edytowane przez pawelcz ; 06-09-2020 o 14:35

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pawelcz
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Brera 2.4 JTDm 2009
    Postów
    4

    Domyślnie

    Kupiłem prawe lusterko, niestety chyba zostałem oszukany (świadomie, bądź nie) i dostałem lusterko z UK, ponieważ ma czujnik temperatury z dołu a w wersji EU chyba tylko lewe powinno mieć, prawda?
    Zastanawiam się czy jest możliwość "przeszczepienia" całej tej plastikowej części wewnątrz lusterka wraz z wiązką kabli, do innej obudowy lusterka? Tylko podstawowe pytanie, czy da się jakoś rozdzielić lusterko na 2 części tzn oddzielić część która się składa od części która jest przykręcona do karoserii? Robił ktoś może taką operację? Nie chce mi się już zwracać tego lusterka, było dosyć tanie (pewnie dlatego że UK) a taki przeszczep załatwiłby sprawę.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Oddaj to lusterko. Kierowcy lusterko ma inny zakres regulacji lustra.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory