Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Po przyciśnięciu przycisku start auto nie reaguje czasem jak powinno

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    19

    Domyślnie Po przyciśnięciu przycisku start auto nie reaguje czasem jak powinno

    Witam posiadam od niedawna następujący problem. Wkładam kluczyk do stacyjki zapalają się zegary, następnie wciskam sprzęgło/hamulec + przytrzymuje start w celu uruchomienia auta słysze tylko cyk a auto nie odpala i wraca do sekcji włożenia kluczyka. Zdarzyło mi się to parokrotnie. Ma ktoś pomysł gdzie leży przyczyna. Pacjentka alfa romeo 159 1.9jtdm 16v 2009r.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Wyczyść i dokrec klemy przy Aku... ewentualnie podobnie zrób z przewodami masowymi dokreconymi do karoserii od Aku

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Albo po prostu rozrusznik się już kończy

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobik Zobacz post
    Albo po prostu rozrusznik się już kończy
    Przy braku odpalania jest tylko cyk z zaworów. A jak odpala to normalnie od strzała, nie kreci za długo tylko wykonuje normalna prace więc raczej wątpie, że to rozrusznik tak samo jak zla stacyjka bo czyta klucz i wyswietla wszystko

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sprawdź przewody masowe. Obejrzyj dokładnie ten między skrzynią a podłużnicą, potrafi się urwać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 '10 1.9JDTm 8V (była), Alfa Romeo 159 '08 1.9 JTDm 8V (jest)
    Postów
    30

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. U mnie sprawa wygląda podobnie, wciskając sprzęgło samochód odpala, ale jak już próbuję zapalić go na hamulcu to jest tak jakby krótki strzał bendiksu i powrót do stanu po włożeniu kluczyka. Ogólnie zawsze zapalam wciskając sprzęgło i mi to nie przeszkadza, ale któregoś razu z ciekawości po przeczytaniu instrukcji spróbowałem no i taka sytuacja.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sprawdź przewody masowe. Obejrzyj dokładnie ten między skrzynią a podłużnicą, potrafi się urwać.
    Odkręciłem akumulator z cała podstawką sprawdziłem go i przeczyściłem dalej ten sam problem chodź jest cały i wygląda na sprawny

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ja mam problem z samym włożeniem kluczyka. Auto jest ustawione, że po włożeniu kluczyka do stacyjki ma wejść w tryb zapłonu ale od pewnego czasu tak na 10 razy, 4 potrafi nie rozpoznać kluczyka. Wkładam kluczyk do stacyjki i nic, czasem słyszę blokade w stacyjce ale jakby w ogóle nie wiedziała, że kluczyk jest włożony. Po przyciśnięciu Start auto odpala bez problemu (wchodzi w zapłon a następne przyciśnięcie odpala silnik)

    Sprawdzałem też drugi kluczyk i to samo.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Ja mam problem z samym włożeniem kluczyka. Auto jest ustawione, że po włożeniu kluczyka do stacyjki ma wejść w tryb zapłonu ale od pewnego czasu tak na 10 razy, 4 potrafi nie rozpoznać kluczyka. Wkładam kluczyk do stacyjki i nic, czasem słyszę blokade w stacyjce ale jakby w ogóle nie wiedziała, że kluczyk jest włożony. Po przyciśnięciu Start auto odpala bez problemu (wchodzi w zapłon a następne przyciśnięcie odpala silnik)

    Sprawdzałem też drugi kluczyk i to samo.
    Przecież u Ciebie jest problem ze stacyjką i rozpoznaniem klucza więc załóż proszę nowy temat bo ten tego nie dotyczy. Ten temat dotyczy wlozenia kluczyka rozpoznania go ale braku odpalenia z niewiadomych przyczyn.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRSmoku Zobacz post
    Odkręciłem akumulator z cała podstawką sprawdziłem go i przeczyściłem dalej ten sam problem chodź jest cały i wygląda na sprawny
    Możesz zrobić test - dołóż osobny przewód masowy. Połącz masę akumulatora z silnikiem. To wykluczy problem z masą.
    Jeśli to nie rozwiąże problemu, przeglądaj dalej - przewód plusowy do rozrusznika. Jeśli dalej nie to, to może elektrowłącznik - do jego przetestowania najlepiej już wyjąć rozrusznik. Może kończą się szczotki w rozruszniku?
    Trochę tego jest, trzeba analizować po kolei.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Ja mam problem z samym włożeniem kluczyka. Auto jest ustawione, że po włożeniu kluczyka do stacyjki ma wejść w tryb zapłonu ale od pewnego czasu tak na 10 razy, 4 potrafi nie rozpoznać kluczyka. Wkładam kluczyk do stacyjki i nic, czasem słyszę blokade w stacyjce ale jakby w ogóle nie wiedziała, że kluczyk jest włożony. Po przyciśnięciu Start auto odpala bez problemu (wchodzi w zapłon a następne przyciśnięcie odpala silnik)

    Sprawdzałem też drugi kluczyk i to samo.
    https://www.forum.alfaholicy.org/159...nne_bledy.html

    Czytaj temat od końca. W skrócie: odczytaj błędy zapisane w TEG oraz wspomaganiu kierownicy. Często w takim wypadku (w przedliftach) winny jest mikrostyk na płytce centralki wspomagania.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Wymiana przycisku start engine
    Utworzone przez grucha2666 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 01-12-2022, 16:38
  2. [159] Podświetlenie przycisku START/STOP
    Utworzone przez cimon102 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 21:58
  3. [159] 2.4JTDm 200km auto nie reaguje na przycisk START STOP
    Utworzone przez Domcio156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 23:31
  4. Montowanie przycisku start engine
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2016, 14:07
  5. [159] Obudowa przycisku Start/Stop
    Utworzone przez Moyset w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory