Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90

Temat: Alfa Romeo 159 - wysokie koszty serwisowania?

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nawet nie wiem jak to skomentować. Po prostu nie bierz tych słów pod uwagę
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar veiovis
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 1.9 JTDm / Afla Romeo 147 1.6 TwinSpark
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cześć,

    myślę, że ArcoMancino dobrze to napisał:

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Koszty serwisowania moga byc po prostu dosc wysokie w proporcji do ceny w jakiej to auto mozna kupic. W przypadku samochodow z silnikiem diesla kazda z napraw, ktora moze okazac sie konieczna po wiekszym przebiegu (na przyklad turbo, dwumas + sprzeglo, skrzynia czy zawieszenie) moze oscylowac w okolicy 3k pln. Podobnie moze byc w przypadku koniecznosci poprawek blacharskich - na przyklad progi, jezeli trzeba bedzie wymieniac, to same elementy beda kosztowac okolo 3k pln.

    Jezeli ktos ma swiadomosc tego, ze pomimo zakupu tego auta za 10-kilkanascie tysiecy pln, kazda z powazniejszych napraw bedzie rownowarta z 20-30 procentowa wartoscia auta, to przy takim nastawieniu nowy wlasciciel oswoi sie z mysla jakie koszty w razie wysluzenia sie poszczegolnych elementow pojazdu trzeba bedzie poniesc.
    Niezależnie od marki samochodu, powyżej 10 lat i 250k przebiegu auto będzie wymagało "troski". W przypadku 159 nowej już nie kupisz, bo ich nie produkują (logiczne). Kiedyś jak sprzedawałem starą "klijówkę" za 1500zł, która miała przeglądy i była sprawna, klienci wybrzydzali, że to że tamto, oczekując od samochodu za 1,5k tego co od samochodu za 35k... a to był sprawny samochód w cenie przeciętnego roweru ze sklepu na D.

    Ja powtórzę - tego samochodu z rozsądku się nie kupuje, co nie znaczy, że po zakupie nie może się okazać rozsądnym wyborem. W przypadku Alfy musisz brać pod uwagę aspekty, które są czymś innym niż możliwością przemieszczania się z punktu A do punktu B. Przy takim spojrzeniu wypada o wiele korzystniej na tle "konkurencji".

    v.

    P.S. W sumie tylu ilu ludzi jest na tym forum, tylu ma swoje powodu dla których dalej jeżdżą AR, a ekonomia dotyczy nas wszystkich.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morsh Zobacz post
    Znaczy myślę, że przed zakupem i tak skorzystałbym z usługi jakiejś firmy, zajmującej się diagnozą aut używanych - wolałbym, żeby specjaliści przejrzeli czy wszystko gra.

    PS wypowiedź osoby (moderatora, 7 tys wypowiedzi na forum) z jednego z największych for samochodowych:
    "Powtórze ar159 dla mnie jest śmietnikiem który fajnie się prowadzi i ładnie wygląda. Do tego rdzewieje i się psuje. W połączeniu z drogimi częściami robi się totalnie nieopłacalne posiadanie tego auta."
    Haha to tak jak z jtsem, każdy słyszał że się psuje itd i "dobra rada" kup 2.4 jtdm to super silnik dla 159

    Tak na poważnie....z AR jest tak, że wygląda pięknie na tle konkurencji i do tego kusi czasami niską ceną zakupu, może nie jest to premium, ale ma to coś, włoskie smaczki, styl itd. kupujący powinni być świadomi, że mimo tej niższej ceny zakupu od bmw czy audi, ceny serwisowania są podobne. Czasami nieco niższe, ale tanio nie jest i wtedy zaczyna się twórczość
    Alfa to nie auto dla ludu, gdzie mając np A4 można dobrać niektóre rzeczy z tańszych "braci".
    Sam sobie musisz odpowiedzieć czy np za jeden wahacz przedni dolny +- 600zł to dużo czy mało(piszę o zamienniku takim optymalnym) owszem można kupić za 300zł, ale za chwile będzie znowu do wymiany.
    Swoją pierwszą 159 kupiłem jakieś 9 lat temu i ceny części może trochę spadły od tamtego czasu, ale cudów nie ma, za dobre rzeczy trzeba zapłacić, to nie skoda octavia, czy golf.

    Turbo, dwumas kpl, ceny jak u konkurencji.
    Rdza hmm, może jedynie progi jak odpływy są zapchane i sanki, a tak to raczej jest dobrze zabezpieczona( w ori oczywiście, a nie po przygodach)

  4. #24
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nawet nie wiem jak to skomentować. Po prostu nie bierz tych słów pod uwagę
    Ja to skomentuję tak:
    Jak ktoś miał doczynienia z egzemplarzem od turka za 1500euro, lekko odpicowanym przez "Mirka" i sprzedanym za 15000pln, to się nie dziwię, że tam leciało wszystko po kolei. takich egzemplarzy na otomoto jest całe mnóstwo, mnóstwo jest też egzemplarzy, które ktoś kupił w stanie jak powyżej, wsadził drugie 15000 i sprzedaje, bo stracił cierpliwość, bo znowu coś wyskoczyło. ewentualnie ktoś się nasłuchał o takich sztukach. tyle tylko, że to jest problem wszystkich aut klasy wyższej ściąganych z zagranicy ( AR159 z polskich salonów niewiele wyjechało, w każdym razie odsetek aut polskich w ogłoszeniach jest znikomy). to trochę tak jak z mitem o alfach i lawetach. jadąc autostradą widać x aut stojących na poboczu na awaryjnych i nikt z tego nie robi halo, ale jak stanie Alfa, to będzie o tym materiał w TVN24.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar veiovis
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 1.9 JTDm / Afla Romeo 147 1.6 TwinSpark
    Postów
    62

    Domyślnie

    Hej,

    ja kupiłem swoją 159 w 2016 w bardzo dobrym stanie, od drugiego właściciela w Polsce (pierwsza rejestracja w Polsce 2011) z przebiegiem 175k. Od tego czasu razem z przeglądami włożyłem w niego ponad 21k. Czy dużo? - no dla mnie dużo, ale to średnio 4k na rok....i nie wiem jak wypada średnia dla innych marek. Natomiast za każdym razem gdy robię coś nowego, utwierdzam się w przekonaniu, że auto robi się coraz nowsze

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Koszty prawidłowego serwisowania 159 są na takim samym poziomie jak wszystkich aut z segmentu D, jak kupisz niezamęczony egzemplarz, to będzie normalnie, jak trupa to drogo i nie ma tu znaczenia czy kupisz Alfę/BMW/VW/czy cokolwiek innego.

    Jak masz pojęcie "po co i dlaczego, coś jest tak a nie inaczej w samochodzie", to wielu dużych wydatków jesteś w stanie łatwo uniknąć.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 14-09-2020 o 12:00

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Ciekawy temat. A czy nie jest tak, że przy przebiegach ponad 200 tysięcy niemal na pewno poleci sprzęgło i dwumas, turbina pewnie, alternator może, dpf (w przypadku diesla) zapcha się na maksa itd... Czyli wydatek sumaryczny to jakieś ile? 6 tysięcy minimum żeby to ogarnąć?
    Kolega się waha czy kupować auto z dużym przebiegiem, które jest w dobrym a nawet bardzo dobrym stanie, ma na liczniku chyba jakieś 210 tysięcy i wymienione wyżej elementy działają normalnie, nie były tez wymieniane dotąd...

    Nie wiem, co mu poradzić.

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dobrze użytkowany dwumas czy turbo przeżyje nawet i 300 kkm, ale nigdy pewności nie ma, że nie sypnie się przy 230. Trzeba brać to pod uwagę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar veiovis
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 1.9 JTDm / Afla Romeo 147 1.6 TwinSpark
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dobrze użytkowany dwumas czy turbo przeżyje nawet i 300 kkm, ale nigdy pewności nie ma, że nie sypnie się przy 230. Trzeba brać to pod uwagę.
    Ja mam 275k przebiegu aktualnie i z listy powyżej robiłem tylko alternator. Reszta przede mną

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    U mnie 290k przebiegu, 1.9 jtdm 8v, 6 wspolnych lat, 80k wspolnych kilometrow i z grubszych rzeczy tylko turbina, kompresor klimatyzacji, wahacze przod. Do tego beda musialy wkrotce dojsc domagajace sie atencji progi. Poza tym tylko czysta eksploatacja - oleje, filtry, paski, hamulce, opony.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Giulia koszty utrzymania (serwisowanie, koszty części itp itd).
    Utworzone przez gindek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 22:23
  2. Strona www na temat serwisowania
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 10:14
  3. Ceny części i koszty napraw alfa romeo 156 2.0 T.S.
    Utworzone przez rombek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2019, 22:03
  4. [159] Wysokie spalanie oraz kontrolka silnika ALFA ROMEO 159 1.9jtdm 150km DPF
    Utworzone przez CYGANHIO1992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-12-2016, 19:15
  5. Koszty serwisowania 2,4 JTD 10v (rozrzad, itd..)
    Utworzone przez violator666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 10:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory