Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 90

Temat: Alfa Romeo 159 - wysokie koszty serwisowania?

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    U mnie 290k przebiegu, 1.9 jtdm 8v, 6 wspolnych lat, 80k wspolnych kilometrow i z grubszych rzeczy tylko turbina, kompresor klimatyzacji, wahacze przod. Do tego beda musialy wkrotce dojsc domagajace sie atencji progi. Poza tym tylko czysta eksploatacja - oleje, filtry, paski, hamulce, opony.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Może ktoś zrobił przed Tobą Miałem ten sam silnik i przy 205tys była kumulacja turbo drugi raz, dwumas, kpl sprzęgło, skrzynia wahacze były przy 220tyś , prawo serii

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morsh Zobacz post
    Szczegółów nie znam, ale o benzyniakach w Alfie jest wyjątkowo dużo złych opinii, jeśli chodzi o awaryjność. Nie wiem ile z tego jest prawdy, a ile mitów, ale skoro tyle osób narzeka na te silniki, to chyba musi być z nimi coś nie tak?
    Wlaściciele JTS będą ich bronić, bo zawsze się broni swoich wyborów... Niemniej, to najgorszy mozliwy wybór dla tego auta. Nagar, duże zużycie oleju, wysokie spalanie (silnik 3.2 moze spalić 18 do 20 litrów w cyklu miejskim, jednostki o mniejszej pojemności spalą mniej ale w mieście nigdy nie zejdą z kilkunastu litrów (12-13 to norma).
    Zdecydowanie trwalsze są diesle, 1.9 i 2.0. Zdecydowanie mniej też palą. Remonty są droższe ale jak się skumuluje koszty paliwa z kilku lat to żadna naprawa diesla nie będzie już tak relatywnie droga.
    Silnik 2.4 ma problemy z pękającymi głowicami. Poza tym wpływa na zużycie elementów zawieszenia, bo jest po prostu ciężki. To pięć cylindrów.
    Silnik 1.8 MPI benzynowy to silnik za słaby do tego auta. Szkoda w ogóle gadać o tym.
    TBi spalają nieco mniej niż JTS, są też bardziej elastyczne, mają lepszą opinię ale aut z tymi silnikami jest mało i są drogie. Na Otomoto masz egzemplarz z 2011 roku wystawiony za 44 tysiące.... Ktoś upadł na głowę ale ma jednak szanse na sprzedaż. Niedawnbo gościu sprzedał ten sam rocznik z TBi za 38 tysiecy, inne auto na Otomoto wisi za 39 999 itd...
    Może i warto na dziś, ale to są auta 10 letnie i nigdy nie będą youngtimerami. Kupisz dziś za 40, za dwa lata będzie warty mniej jak połowę...

    Wybór jest trudny. Jesli nie latasz tylko po mieście ale także po trasie, wybierz diesla.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 17-09-2020 o 21:36

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Serio przestań pisać bzdury wyssane z palca o tej mityczne awaryjności JTS, ponieważ zwyczajnie nie masz o tym zielonego pojęcia.
    Tak samo ze spalaniem się rozminąłeś. Wartości dla JTS podałeś dobre, natomiast nie wiem skąd wytrzasnąłeś taką rewelację na temat TBi, które wcale takie ekonomiczne nie jest.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Serio przestań pisać bzdury wyssane z palca o tej mityczne awaryjności JTS, ponieważ zwyczajnie nie masz o tym zielonego pojęcia.
    Tak samo ze spalaniem się rozminąłeś. Wartości dla JTS podałeś dobre, natomiast nie wiem skąd wytrzasnąłeś taką rewelację na temat TBi, które wcale takie ekonomiczne nie jest.
    Każdy mechanik, każdy warsztat, każdy artykuł na temat JTS to własnie twierdzą, co napisałem.
    Po drugie, czytaj ze zrozumieniem. Wyjaśnij to zdanie: "nie wiem skąd wytrzasnąłeś taką rewelację na temat TBi, które wcale takie ekonomiczne nie jest". Wskaż w moim poście, gdzie ja coś takiego napisałem.
    Bo nic takiego nie napisałem. Naprawdę, warto czytać ze zrozumieniem, zamiast się ideologicznie nakręcać.

  5. #35
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    TBi spalają nieco mniej niż JTS
    Tutaj to napisałeś. I nie, nie wynika z tego, że chodziło tylko o 3.2.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Każdy mechanik, każdy warsztat, każdy artykuł na temat JTS to własnie twierdzą, co napisałem.
    Kolejny raz powtórzę (i to nie tylko moje słowa), żeby nie słuchać opinii mechaników z alergią na pozyskiwanie wiedzy ze źródeł innych niż własne złe doświadczenia. Śmiało mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że jeśli któryś mechanik twierdzi, że silniki JTS z Alfy 159 są kiepskie czy szczególnie awaryjne, to nie ma o nich pojęcia.
    To są proste i niezawodne konstrukcje, których serwis nie jest ani trudny, ani specjalnie drogi. Oczywiście o ile właściciel samochodu ma trochę oleju w głowie, a nie bazuje na wiedzy mechaników wymieniaczy oraz nie kupił dojechanego trupka. Poparcie tych słów można bez problemu znaleźć tu na forum.

    Tu jest artykuł poparty słowami człowieka, który się na tym zna. Większość pozostałych artykułów niestety nadaje się na śmietnik.
    https://autokult.pl/38673,giulietta-...-mity-o-alfach
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #36
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=84966]Teddy Bear[/MENTION]
    podaj mi przykład z konkurencji silnika benzynowego, który się nie jebie jak Sasha G.
    grupa VAG - TSI/TFSI pierwszej generacji, 1,8 Mercedesa, BMW/PSA i 1,6THP, Fordowskie Ecoboosty
    oczywiście wszystkie te silniki są zabijane przez długie cykle wymiany oleju + inne eko-dodatki (start-stop. podpowiadacze zmiany biegów, które sugerują jazdę z obrotami 1200-1500)
    jedynie co mi przychodzi trwałego do głowy to wolnossaki Hondy.
    z doświadczenia 1,6THP w aucie 1300kg w mieście ciężko zejść poniżej 10 litrów (wg instrukcji niby 7l w mieście...), więc 12-13 dla 185KM w 1600kg alfie nie wydaje się złym wynikiem. w trasie przy ~140km/h pali 7,5-8litrów czyli tyle co 159 2,4JTDM przy ~160km/h.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 18-09-2020 o 11:08

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Alfa Romeo 159 - wysokie koszty serwisowania?

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Może ktoś zrobił przed Tobą Miałem ten sam silnik i przy 205tys była kumulacja turbo drugi raz, dwumas, kpl sprzęgło, skrzynia wahacze były przy 220tyś , prawo serii
    Wszystko jest kwestia tego w jakich warunkach auto jest eksploatowane. Moja przez pierwsze dwa lata swojego życia zrobiła 180k km na autostradach Beneluksu, potem 30k u drugiego właściciela w Warszawie, który o nią bardzo dbał a dalej 80k km ze mną, gdzie bardzo troskliwie sie z nią obchodziłem (na przykład w kwestii dwumasu sataralem sie nie schodzić z obrotami poniżej 2k obrotów i absolutnie unikać okolic 1.5k i niżej, które ponoć dla dwumasu są zabójcze), natomiast w kwestii wymian eksploatacyjnych dokonywałem ich nawet częściej niz potrzeba. Czyli warunki eksploatacji i dbanie o auto to podstawa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 18-09-2020 o 11:55

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar hakum
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dokładnie jak piszą koledzy, wszystko zależy od eksploatacji.
    Ja przy 215tyś. km nadal mam ori zawieszenie w bardzo dobrej kondycji.
    Z rzeczy które robiłem przy jednostce 2.0 JTDm 170km to cenowo wychodziło tak:
    Za komplet filtrów z MANN ~320zł. (OE filtr oleju ~100zł)
    Pompa wspomagania oryginalna około 1500zł jak masz dojście do części.
    Tarcze z klockami na przód ~700zł
    Rozrząd ~500zł
    Jeśli auto nie ma wywalonych klap wirowych to polecam to wykonać koszt około ~500zł z częściami
    Jednak musisz mieć na uwadze że jest parę rzeczy do 2.0 JTDm który brakuje, bądź jest bardzo mało albo wgl nie ma jeśli chodzi o oryginały.
    Bo np OE wahacz teraz kosztuje około 1500zł.... PORAŻKA
    a zamiennik około ~350zł.
    Pierdoła bo guma na rurę turbo to koszt około ~50 do 120zł
    Sprężarka klimy nowa to od 1500zł w górę.
    Separator odmy 220zł.
    Chłodniczka oleju zamiennik 150zł a np OE 370zł
    Przynajmniej ja znam takie ceny części, nie wymieniałem większości z nich ale zaznajomiłem się z ewentualnością na przyszłość.
    Ja w tym roku do kupna auta włożyłem już około 5tyś. zł a nie jest to koniec

    Jak będziesz oglądał jakąkolwiek alfę to oglądaj lakier jak wygląda i jak były robione ewentualne poprawki bo później wszystko potrafi dać znać drugi raz.
    Ostatnio edytowane przez hakum ; 18-09-2020 o 13:51

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    [MENTION=84966]Teddy Bear[/MENTION]
    podaj mi przykład z konkurencji silnika benzynowego, który się nie jebie jak Sasha G.
    grupa VAG - TSI/TFSI pierwszej generacji, 1,8 Mercedesa, BMW/PSA i 1,6THP, Fordowskie Ecoboosty
    oczywiście wszystkie te silniki są zabijane przez długie cykle wymiany oleju + inne eko-dodatki (start-stop. podpowiadacze zmiany biegów, które sugerują jazdę z obrotami 1200-1500)
    jedynie co mi przychodzi trwałego do głowy to wolnossaki Hondy.
    z doświadczenia 1,6THP w aucie 1300kg w mieście ciężko zejść poniżej 10 litrów (wg instrukcji niby 7l w mieście...), więc 12-13 dla 185KM w 1600kg alfie nie wydaje się złym wynikiem. w trasie przy ~140km/h pali 7,5-8litrów czyli tyle co 159 2,4JTDM przy ~160km/h.
    Witam! Generalnie się z powyższym zgadzam poza jednym. 2,4 JTDm przy 160 nie pali 8 litrów tylko ok. 10 i więcej. 8 spali na pusto jak się jedzie na płaskim ok. 130-140. Co do kosztów serwisu jest stosunkowo drogo jeśli chce się mieć sprawy ogarnięte dobrze lub bardzo dobrze. Pzdr.

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Każdy mechanik, każdy warsztat, każdy artykuł na temat JTS to własnie twierdzą, co napisałem.
    Po drugie, czytaj ze zrozumieniem. Wyjaśnij to zdanie: "nie wiem skąd wytrzasnąłeś taką rewelację na temat TBi, które wcale takie ekonomiczne nie jest". Wskaż w moim poście, gdzie ja coś takiego napisałem.
    Bo nic takiego nie napisałem. Naprawdę, warto czytać ze zrozumieniem, zamiast się ideologicznie nakręcać.
    "Każdy, każdy, każdy " czytasz artykuły z 2007roku pewnie tam piszą że top silnik to 2.4 , albo czytałeś o silnikach jts z poprzednich modeli Gt itd

    Najwięcej do powiedzenia na temat Jtsa zazwyczaj mają właściciele diesli
    Ja i [MENTION=25095]magil[/MENTION] mieliśmy 159 1.9 jtdm i mamy obecnie Jtsa (z czego [MENTION=25095]magil[/MENTION] miał i 2.2jts i teraz 3.2jts, a w międzyczasie Tbi) wiemy dokładnie co ile kosztuje...dieslem przejechałem ponad 200kkm, benzyną prawie 140kkm...nie gadaj głupot, w innym wątku pisałeś o swoich specach od włoszczyzny i twierdziłeś że Tbi to dopracowany Jts, może wystarczy już tej kompromitacji

    Co do tych dużych różnic w spalaniu jest gdzieś wątek o spalaniu 1.9 16v w mieście na trasie owszem różnica jest spora, ale wiele osób pisało, że czasami mają problem zejść poniżej 10l, a w 2.4 poniżej 12l jeżdżąc po dużym mieście

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Wszystko jest kwestia tego w jakich warunkach auto jest eksploatowane. Moja przez pierwsze dwa lata swojego życia zrobiła 180k km na autostradach Beneluksu, potem 30k u drugiego właściciela w Warszawie, który o nią bardzo dbał a dalej 80k km ze mną, gdzie bardzo troskliwie sie z nią obchodziłem (na przykład w kwestii dwumasu sataralem sie nie schodzić z obrotami poniżej 2k obrotów i absolutnie unikać okolic 1.5k i niżej, które ponoć dla dwumasu są zabójcze), natomiast w kwestii wymian eksploatacyjnych dokonywałem ich nawet częściej niz potrzeba. Czyli warunki eksploatacji i dbanie o auto to podstawa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Moja była do 90tyś km jeździła dosyć krótkie odcinki, później 90% autostrady, aż do około 249tyś km. Jeździłem kilka razy w miesiącu na bałkany w interesach, także tempomat i spore prędkości, nie oszczędzałem jej, przy 140tyś km zrobiłem mocniejszy program, olej wymieniany był między 10-15kkm, pewnie nowy soft przyspieszył zużycie ale patrząc na jtsa którym później jeździłem podobne trasy, więcej wydałem tylko na paliwo zdecydowanie jtdm był droższy w serwisowaniu.
    Ostatnio edytowane przez mesque ; 18-09-2020 o 20:35

Podobne wątki

  1. Giulia koszty utrzymania (serwisowanie, koszty części itp itd).
    Utworzone przez gindek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 22:23
  2. Strona www na temat serwisowania
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 10:14
  3. Ceny części i koszty napraw alfa romeo 156 2.0 T.S.
    Utworzone przez rombek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2019, 22:03
  4. [159] Wysokie spalanie oraz kontrolka silnika ALFA ROMEO 159 1.9jtdm 150km DPF
    Utworzone przez CYGANHIO1992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-12-2016, 19:15
  5. Koszty serwisowania 2,4 JTD 10v (rozrzad, itd..)
    Utworzone przez violator666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 10:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory