Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: AR dla młodego kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    159 2.4
    Postów
    12

    Domyślnie AR dla młodego kierowcy

    Przymierzam się do kupna pierwszego samochodu I bardzo spodobała mi się Alfa Romeo 159.
    Trochę poczytałem i nabrałem wątpliwości jaki model wybrać I czy decydować się na Alfę.
    Chciałbym kupić niezły samochód za około 15k zł o którym będę się opiekował tak aby korzystać z niego jak najdłużej.
    Biorąc pod uwagę to że jestem dosyć świeżym kierowcą I nadal chodzę do szkoły, więc nie zawsze mogę mieć pieniądze na wymagane naprawy, czy jesteście w stanie polecić mi jakąś wersję tej Alfy?
    Najwięcej wątpliwości wzbudza we mnie kolektor I moc samochodu który wybiorę.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Odpuść sobie

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    159 2.4
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    Odpuść sobie ������
    Wolałbym odpowiedź od kogoś bardziej subiektywnego.

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    alfa za 15tys. to kompromis. albo starszy rocznik w lepszym stanie (przedlift 2006-7), albo młodszy w kiepskim lub słabo wyposażony. w każdym razie jeśli chcesz utrzymać 159 we właściwej kondycji technicznej to licz minimum 2000zł rocznie. + ubezpieczenie, które dla młodego kierowcy pewnie wyniesie trochę ponad 1000zł (OC+NNW). odpowiedź kolegi była obiektywna. ale jak chcesz subiektywną - proszę bardzo. kupuj - bo to zajefajne auto.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    159 2.4
    Postów
    12

    Domyślnie

    Mam w rodzinie kilka osób które mają zniżki więc to nie tak duży problem. Jeżeli będzie trzeba na naprawy też jakoś zarobię. Bardziej miałem na myśli to czy taki samochód będzie odpowiedni do poznawania samochodu, usterek itp. Byłbym też wdzięczny za wskazanie na jakim modelu najlepiej byłoby się skupić I na co zwracać uwagę po zakupie (kolektor?)

  6. #6
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Skoro to ma być pierwsze auto to polecił bym raczej 147/156 z jtd

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    159 2.4
    Postów
    12

    Domyślnie

    Nie podobają mi się A chciałbym żeby to było auto w którym czuję się dobrze

  8. #8
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4ndri3j Zobacz post
    Wolałbym odpowiedź od kogoś bardziej subiektywnego.
    Obiektywnego? Poza tym w tym budżecie uda się kupić najprawdopodobniej średnio zadbane i ze średnim wyposażeniem auto, najpewniej przedliftowe. Na start rozrząd z osprzętem i serwis filtrowo-olejowy + ogarnięcie ewentualnych usterek (takie są praktycznie zawsze: codziennie obserwuję ogłoszenia ze 159 w Polsce i nie ma takich egzemplarzy, którym by coś nie dolegało - nawet, jeśli właściciel pisze, że jest wszystko "cacy", to po zdjęciach widać co może być lub na pewno jest nie tak). To już jest pewien koszt, zwłaszcza dla ucznia/studenta.

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    alfa za 15tys. to kompromis. albo starszy rocznik w lepszym stanie (przedlift 2006-7), albo młodszy w kiepskim lub słabo wyposażony. w każdym razie jeśli chcesz utrzymać 159 we właściwej kondycji technicznej to licz minimum 2000zł rocznie. + ubezpieczenie, które dla młodego kierowcy pewnie wyniesie trochę ponad 1000zł (OC+NNW). odpowiedź kolegi była obiektywna. ale jak chcesz subiektywną - proszę bardzo. kupuj - bo to zajefajne auto.
    Ubezpieczenie może być znacznie wyższe. Za stare beemki kierowcy w wieku 20 lat płacą nawet po 2000 zł za samo OC (przynajmniej tak piszą na różnych grupach motoryzacyjnych). Młody kierowca, bez zniżek, etc. i zaczynają się robić duże opłaty. Chyba, że wpiszesz kogoś z rodziny jako współwłaściciela.

    Cytat Napisał 4ndri3j Zobacz post
    Mam w rodzinie kilka osób które mają zniżki więc to nie tak duży problem. Jeżeli będzie trzeba na naprawy też jakoś zarobię. Bardziej miałem na myśli to czy taki samochód będzie odpowiedni do poznawania samochodu, usterek itp. Byłbym też wdzięczny za wskazanie na jakim modelu najlepiej byłoby się skupić I na co zwracać uwagę po zakupie (kolektor?)
    Jeśli w razie "w" będziesz w stanie wyciągnąć trochę gotówki, to spoko, samochód nie będzie stał, ale jeśli masz zarabiać, jak się coś stanie, to potem samochód może chwilę stać. Często, przynajmniej na podstawie tego, co pojawia się na grupach na FB, zdarza się, że usterka jest niewielka, ale jej odkrycie pochłania sporo czasu i nierzadko kosztów.

    Z tym kolektorem: to chyba chodzi o pękające głowice? Najczęstszy problem w silnikach 2.4. Zdarza się w 1.9 16v.

    Cytat Napisał damianos1221 Zobacz post
    Skoro to ma być pierwsze auto to polecił bym raczej 147/156 z jtd
    147 będzie łatwiej znaleźć w znośnym stanie. Znaleźć 156 bez rdzy to sztuka raczej ;-)

    Cytat Napisał 4ndri3j Zobacz post
    Nie podobają mi się A chciałbym żeby to było auto w którym czuję się dobrze
    Napiszę tak: marzenia są po to, aby je spełniać. Jak chcesz mieć 159, kup 159. Tylko nie oczami i emocjami. Spróbuj się najpierw przejechać, np. 159 i 147, albo całkiem innym samochodem (bo piszesz, że "czujesz się dobrze", ale czy jeździłeś 159?) i wyrób sobie zdanie nie na podstawie filmików i artykułów albo cudzych opinii, tylko na podstawie własnych doświadczeń. Jak te 15 tysięcy to nie cały budżet (przy celowaniu w samochód za 15k, warto byłoby mieć jeszcze 5k na pierwszy serwis i ewentualne niespodzianki lub nowe opony), szukaj.

    BTW: dzisiaj znajomy sprzedał fajną sztukę za niecałe 15k. W zasadzie wszystko było w niej zrobione, więc idąc klasykiem: "wsiadać i jeździć".

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli chcesz niezawodny silnik to szukaj 1.9 8V. Skup się raczej na tych droższych egzemplarzach, bez rdzy (w zaniedbanych gniją progi, przednie sanki oraz tylne wahacze wzdłużne.
    8 zaworowy silnik jest pancerny, ciężko go zajechać. I przy tym ekonomiczny. Trzeba tylko pamiętać o mechanicznej regulacji luzu zaworowego.

    Z drugiej strony sprawdzi się 1.9/2.2 JTS, jednak w tym wypadku musisz mieć w zanadrzu sumkę na ewentualną wymianę rozrządu i liczyć się z większym spalaniem.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 15-09-2020 o 19:26
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    159 2.4
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4ndri3j Zobacz post
    Bardziej miałem na myśli to czy taki samochód będzie odpowiedni do poznawania samochodu, usterek itp.
    Co do silnika dostałem jakąś odpowiedź Ale co z tym. Czy może sobie odpuścić I poszukać jakiegoś auta za kilka tysięcy na jakiś czas A później szukać czegoś poważniejszego?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo GT/147 - dla młodego kierowcy?
    Utworzone przez xdejszyn w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2018, 08:39
  2. Alfa romeo 156/166 jako auto dla młodego kierowcy.
    Utworzone przez Vroza w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 00:24
  3. 166 dla młodego kierowcy
    Utworzone przez quler93 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory