Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Gorący przewód wspomagania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    alfa romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    6

    Domyślnie Gorący przewód wspomagania

    Witam,
    Sprawa wygląda tak: najpierw pojawił się wyciek płynu wspomagania na przewodzie przy pompie- został zakuty i wszystko było ok przez pół roku. Teraz pękniecie pojawiło się na dławikach z drugiej strony przewodu, czyli przy maglownicy- znowu został zakuty, ale tym razem po założeniu i wlaniu nowego płynu, po 2 dniach zaczął się strasznie grzać przewód od wspomagania i pojawiło się "gumowanie " na kierownicy. Zrobiłem tak: wyczyściłem sitko w zbiorniczku (niestety były tam srebrne opiłki a nawet płatki), następnie przepłukałem i sprawdziłem zawór upustowy przy maglownicy- wygląda ok, zakuwany przewód drożny. Pompa chodzi cicho, płyn w zbiorniczku spokojny, ale przewód dalej strasznie się grzeje. W czym jest problem, że tak go grzeje????

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Wymiana niestety na nowy załatwi sprawę.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    alfa romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wymiana przewodu?? Myślisz że tu leży problem??

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Tak jest o tym cały wątek na forum. Zakucie nie daje dużej szansy powodzenia i prędzej czy później i tak ludzie wymieniają na nowy i wtedy jest wszystko ok.
    Niestety te przewody są dostępne tylko przez aso i sporo kosztują.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Polecam nie oszczędzać na tym przewodzie.
    Ja wymieniłem go u mojego mechanika niby miał być nowy oryginalny a po wymianie buczenie odczuwałem na kierownicy. Cały układ sprawdzałem, od pompy po regeneracje maglownicy. A okazało się, że z "nowym, oryginalnym" przewodem było coś nie tak i po założeniu innego na ASO problem ustał.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    alfa romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Tamten temat prześledziłem, ale że nie znalazłem nić o tym grzaniu się przewodu, to założyłem nowy temat. Po pierwszym zakuciu było ok, a że robił to facet co się tym zajmuje nie od dziś to liczyłem, że teraz też będzie ok. Po prostu myślałem że jest coś jeszcze co powoduje to grzanie, np. ten zawór upustowy. Ale niestety trzeba zainwestować w nowy przewód, mam nadzieje że to tylko on jest problemem, zresztą dziś mechanik od wspomagania też poradził mi, żeby zacząć od zmiany przewodu na nowy. Jak zmienię przewód to dam znać czy pomogło. Dzięki za wpisy.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    alfa romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Sprawa zakończyła się tak, że zmieniłem przewód na nowy i tą śrubkę-zawór przy maglownicy no i wspomaganie działa ok. W miedzy czasie wysłałem jeszcze pompę do sprawdzenia, bo te opiłki w starym płynie sugerowały, że jest coś nie tak, a tu okazało się że pompa jest ok.

    Zatem dołączam do grona osób, którym zakucie pomogło na chwilę a i tak skończyło się wymianą na nowy przewód.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Przewód wspomagania
    Utworzone przez blood_dd w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 12:16
  2. [145] przewód od wspomagania
    Utworzone przez rafal81 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 22:12
  3. Przewód wspomagania
    Utworzone przez kanks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 08:32
  4. Przewód wspomagania
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 12:29
  5. Przewód wspomagania
    Utworzone przez italianovero w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 15:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory