Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Czujnik temperatury zewnętrznej, brak.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    5

    Domyślnie Czujnik temperatury zewnętrznej, brak.

    Witam
    Od 2 dni jestem właścicielem Alfy 159 SW 1.9 jtd 150km
    Samochód ogólnie okej poza dwoma problemami które mnie męczą.
    1.Migający przebieg samochodu. Miga z dwukropkiem między godziną, co można z tym zrobić?
    2.Brak temperatury zewnętrznej pojazdu. ( Zawsze, w każdym poprzednim samochodzie wystawał spod lusterka) w tym przypadku nic nie wystaje ani w jednym ani w drugim. Zdjąłem szkła z lusterek, nie ma tam również przewodów do tego czujnika. Gdzie on sie konkretnie znajduje? Przeszukałem forum, znalazłem jedynie informacje o nieprawidłowym odczytywaniu przez czujnik a nie gdzie powinien on być.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Wychodzi na to że masz lusterko z anglika. Czujnik jest widoczny pod lusterkiem kierowcy. Nie jestem pewien ale w angliku jest tak samo czyli po stronie kierowcy

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    1. Osiowanie proxy
    2. Szukać dokładniej przewód w lewym lusterku ewentulanie na kostce całego lusterka pod tapicerka drzwi lub dalej w stronę przelotki między drzwiami. Pierwsze słyszę żeby nie byli czujnika a otwór w lusterku jest wolny?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    1. Osiowanie proxy
    2. Szukać dokładniej przewód w lewym lusterku ewentulanie na kostce całego lusterka pod tapicerka drzwi lub dalej w stronę przelotki między drzwiami. Pierwsze słyszę żeby nie byli czujnika a otwór w lusterku jest wolny?
    Osiowanie Proxy, jak to zrobić? Przesiadłem się z Francuskich samochodów, jedyne co posiadam do diagnostyki to deplhi, czy jestem w stanie zrobić to tym programem?
    Ani w jednym ani w drugim nie mam miejsca na czujnik, możliwe, że ktoś wsadził faktycznie lusterko od anglika, dzisiaj je odkręcę i posprawdzam piny.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Osiowanie nie jest rozwiązaniem. Jeśli licznik miga to znaczy że element wyposażenia nie zgłasza obecności. Po osiowaniu wspomniany element zostanie wykreslony z listy i nie będzie obsługiwany

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Tak to prawda ale nie wiemy co było na wyposażeniu a co jest teraz, autor nic nie wspomina czy coś wyjmował z wysposazenia lub dokładał czy coś zepsuło się i nie działa.
    Trzeba mieć elm327 pod grupę fiata plus program typu Mes. Osiowanie pomaga w przypadku migającego przebiegu i ten konkretny problem rozwiązuje. Może miga z powodu braku czujnika temperatury zewnętrznej chociaż nie spotkałem się z taka sytuacją i raczej jakieś większe urządzenie jest nie wykrywane typu radio moduł blue and me itd. Trzeba dołożyć ten czujnik i zobaczyć a jaki czujnik założyć to autor znajdzie na forum.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Co do czujnika temperatury, faktycznie lusterko od Anglika. Kwestia załatwienia normalnego. Co do reszty, wszystko jest sprawne poza czujnikami parkowania, w zasadzie to ich niema, obok świateł przeciwmgielnych mam przełącznik z napisem P, nic on nie robi, podobnie u góry przy otwieraniu bagażnika, to samo P ze strzałkami, również brak jakiegokolwiek odzewu. W zderzakach nie ma żadnych czujników. Aczkolwiek były one zmieniane. Czyli muszę załatwić zwykłego elma. program i poczytać.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Przy włączniku przeciwmgielnych jest to włączenie świateł postojowych bez zapłonu.
    Przy lampce jest to aktywacja/dezaktywacja przednich czujników parkowania przy czym tutaj sytuacja mogła być taka sama jak z lusterkiem i ktoś mógł wymienić z powodu zepsucia poprzedniej a że ciężko dostać lampkę bez tego włącznika to mógł założyć taką... Do sprawdzenia te czujniki czy faktycznie są czy ich nie ma i nie było.

Podobne wątki

  1. Czujnik temperatury zewnętrznej
    Utworzone przez M@rcin w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-09-2016, 15:04
  2. Czujnik temperatury zewnętrznej ?
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 11:24
  3. [156] Czujnik temperatury zewnętrznej
    Utworzone przez chez w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 18:41
  4. czujnik temperatury zewnętrznej
    Utworzone przez ida w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory