Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Chip tuning , czy to ma sens

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie Chip tuning , czy to ma sens

    Witam.

    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad podniesieniem mocy mojej alfy 1.9 (150). Jednak nie miałem odwagi się zdecydować , bo zawsze coś było bardziej priorytetowe. Jeżdżę już tym autem 3 rok i powoli sobie ją usprawnialem kończąc na wymianie dwumasy i sprzęgła.
    Furka dalej mi się podoba i super mi się ja jeździ , ale gdzieś tam myślę już o wymianie na samochód nowszy, młodszy. Problem polega na tym że chciałbym zmienić auto za około rok czasu i gdzie części które wymieniłem były koniecznością to czy na rok czasu ma sens pakować się w chipa żeby jeszcze bardziej pocieszyć się 159 i na nowo ja polubić, czy to już nie ma sensu i szkoda kasy?
    Co byście zrobili na moim miejscu?
    Dodam że jak kupię inne auto to to już będę musiał sprzedać więc nie zostawię sobie jako auto do hobby.

    Doradzcie coś, co byście zrobili na moim miejscu wiedząc że mi się to nie zwróci.

  2. #2
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Twoje auto, Twoje pieniądze, Twój wybór.

    Na marginesie polecam w kontekście podobnych pytań* lekturę "Humanizm jest egzystencjalizmem" Sartre'a.

    * Chodzi o pytania takie, które często zadajemy innym, nie po to, by naprawdę się poradzić, ale po to, by ktoś utwierdził nas w jakimś przekonaniu (najczęściej alternatywa wyboru to serce a rozum), zbywając tym samym odpowiedzialność za własne wybory na innych. Wspominam o tym bez przytyku, lektura dobra do poduszki dla każdego ;-)
    Ostatnio edytowane przez Annatar ; 22-09-2020 o 00:30

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Annatar ty te programy masz na seryjnej skrzyni?

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    chip majątku nie kosztuje. jak auto sprawne, to w renomowanej firmie pewnie poniżej tysiąca ( z "uporządkowaniem" ekologii nieco więcej). samym softem zrobisz bezpiecznie + ok. 20% mocy i do 30% momentu. jest też szansa, że po czipsie auto będzie mniej palić. Możesz więc dla pogodzenia serca i rozumu tłumaczyć sobie, że to inwestycja ekonomicznie uzasadniona . jakie wrażenia pomiędzy autem przed i po czipie? jakbyś do tej pory jeździł z 1-tonową przyczepą i ktoś ci ją odpiął. tyle z plusów. z minusów człowiek do większej mocy szybko się przyzwyczaja.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Jeżeli auto masz sprawne, brakuje ci mocy, masz możliwość przeznaczenia ok tysiąca złotych na takie zachcianki, to nic tylko robić. Byle w sprawdzonej firmie, żeby mieć pewność że ktoś kto to zrobi ma jakiekolwiek pojęcie co robi.
    190KM@420Nm by Ecuproject

  6. #6
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Annatar ty te programy masz na seryjnej skrzyni?
    Tak (póki co).

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Tak (póki co).
    Ło kurła! Przywracasz mi wiarę w tę skrzynię.

  8. #8
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Ło kurła! Przywracasz mi wiarę w tę skrzynię.
    Zauważyłem, zwłaszcza na grupkach na FB, że każdy mówi, że M32 posypie się w trymiga na większych programach, niż standardowe +30-40hp i + 60-80nm. Jak wiadomo, jeśli "każdy", to najprawdopodobniej "urban legend". I tak też jest w tym przypadku, bo jak ktoś rzeczywiście ma M32 w 159 i kręci wyżej, niż standard, to... okazuje się, że nie ma większych problemów, co najwyżej uślizgi na sprzęgle. Nie znam się na tyle, aby ogłaszać sentencje, ale tak na moje oko i na podstawie tego, co wyczytałem i co gadałem z ludźmi, to M32 sypią się z kilku, czasami występujących razem powodów: źle napisany program (duży moment za nisko), skrzynia na wykończeniu i/lub bez remontu, źle wykonany remont skrzyni + też nie lanie więcej oleju niż zaleca producent. Problem ogólny, to jak się nie mylę, łożyska, ale też jest patent na ich wymianę na jakieś inne lub wzmacniane. Nie zagłębiałem się aż tak w temat.

    Co prawda ja przejechałem z 4000 tysiące kilometrów na aktualnym programie (nie pamiętam już czy tyle dokładnie, ale coś w ten deseń), drugie tyle od pierwszego programu (po zakupie od razu skrzynia i sprzęgło zregenerowane i potem od razu program "standardowy"). I problemów nie ma.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Co prawda ja przejechałem z 4000 tysiące kilometrów na aktualnym programie (nie pamiętam już czy tyle dokładnie, ale coś w ten deseń), drugie tyle od pierwszego programu (po zakupie od razu skrzynia i sprzęgło zregenerowane i potem od razu program "standardowy"). I problemów nie ma.
    Rzeczywiście pancerna jest ta skrzynia jak tyle przejechała ja po programie 22k zrobiłem i bez problemów.

  10. #10
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzmot Zobacz post
    Rzeczywiście pancerna jest ta skrzynia jak tyle przejechała ja po programie 22k zrobiłem i bez problemów.
    No za rok, dwa będę mógł jakoś wiążąco się wypowiedzieć. Ale według tego, co niektórzy czasem piszą, to już powinienem łożyska z kawałków kleić

Podobne wątki

  1. Chip Tuning, EGR DPF OFF, W-WA
    Utworzone przez maly_777 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-09-2019, 10:34
  2. [159] 159 1.9 16v - chip tuning
    Utworzone przez Forches w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 17:37
  3. 159 1.9 16v - chip tuning
    Utworzone przez Forches w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 11:02
  4. chip tuning 2.4 JTD
    Utworzone przez burmistrz1987 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 09:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory