Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Brera, falowanie na zimno! Gdzie problem? :(

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, 2007
    Postów
    4

    Domyślnie Brera, falowanie na zimno! Gdzie problem? :(

    Witajcie Drodzy Alfaholicy

    Temat był wałkowany, ale tu jest szczególny przypadek. Alfa Romeo Brera 2.4 jtdm 210 km, 2007r. Problem leży w odpalaniu na zimnym silniku. Zaczęło się nie wiadomo kiedy, więc trudno określić też przyczynę. Odpalała w zależnosci od humoru, były próby bezproblemowe, ale też takie gdzie po kilku razach zaskoczyła, pracowała 20-30 sekund nierównomiernie, nie gasnąc, ale z tyłu kłęby białego dymu. Obecnie po wizycie u mechanika odpala lepiej, nie dymi, ale przez około pół minuty zdarza się falowanie obrotów.

    Co zrobił mechanik:

    1) Okazało się, że czujnik położenia wałka rozrządu był pękniety, naruszony przez kolizję, komputer nie wskazywał błędu co prawda, ale po wymianie jest lepiej. Auto miało stłuczkę, więc to był powód tego uszkodzenia.
    2)Sprawdził samochód pod kątem problemów z EGR oraz DPF, odpalał przy wypiętych wymienionych podzespołach, nie pomagało, więc awarię tego wykluczylismy. Przed tymi akcjami dpf był wypalany, ponieważ komputer wskazał na 90% zapchania filtra, po wypalaniu - 70%
    3) Klapy wirowe zostały sprawdzone, są kompletne.
    4) Wtryski zostały sprawdzone na stole probierczym, wyniki w granicach. Co do tego nie jestem przekonany ponieważ u mechanika, który wymieniał rozrząd, zauważył problem z tym odpalaniem i podłączył komputer, po czym odpalił zimny silnik i komputer wskazał na dwóch wtryskach spore odchylenie od normy. Na ciepłym silniku było właściwie.
    5) Rozrząd był wymieniany, przez innego mechanika jakies 5 tys km temu, ten sprawdził czy jest okej.
    6) Świece żarowe sprawne, grzeją, aczkolwiek po dwukrotnym podgrzaniu odpala lepiej niż przy pojedyńczym
    7) Akumulator sprawny, 1,5 roku po wymianie

    Czy ktoś z Was miał podobny przypadek?
    Mechanik zasugerował, że jedyną opcją może być wadliwy soft sterowania silnikiem, co o tym sądzicie?

    Proszę o sugestie!

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    Przy punkcie 3 czyli przy klapach to oprócz tego ze sa cale to muszą się domykać a często w nich jest problem ze sie zacinają. I dlatego je sie wywala zeby w pewnym momencie sie nie urwaly

    Jeśli chodzi natomiast o dpf to jeśli po wypaleniu pokazuje 70% zapchania to wg mnie sporo. Ja jak jeszcze mialem dpf to wypalal sie do ok 25-34%

    A w pozostałych tematach ciezko mi się wypowiedziec

    A moje pytanie dodatkowe czy była sprawdzana kompresja?

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Gdzie znajduje się siłownik wentylacji ciepło-zimno?
    Utworzone przez hjdsmvx w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 11:08
  2. usterka :Ogrzewanie alfa 156 V6 jak zimno to zimno :(
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 17:38
  3. Problem z odpaleniem na zimno
    Utworzone przez arljazz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 21:43
  4. Falowanie - gdzie to naprawie w Wawie
    Utworzone przez alfawieslaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 11:15
  5. [145] 1,4 bx problem z paleniem na zimno
    Utworzone przez Jesion w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory