Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Remont silnika czy wymiana? 1.9 jtd 16v 150km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 16v
    Postów
    9

    Domyślnie Remont silnika czy wymiana? 1.9 jtd 16v 150km

    Hej, mam parę pytań do bardziej doświadczonych tutaj osób bo sam się na tym słabo znam.

    Kupiłem parę miesięcy temu alfe i nie nacieszyłem się nią zbyt długo. Parę dni temu słyszałem stuki i odczułem spadek mocy więc odstawiłem samochód do mechanika.

    Okazało się że jeden Wtrysk jest do naprawy bo dawał za dużo paliwa, ale mechanikowi nie udało się go wyjąć. Zanim zaczął się z tym bawić sprawdził ciśnienie na cylindrach i okazało się że wynosi ono na 1,2 i 4 cylindrze, po podajże 30 barów i 20 na 3.

    Dowiedziałem się że będzie do remontu silnik. Ale na razie mogę jeździć aż nie stanie, bo nic dużo gorszego się nie stanie, a może pojeździ nawet parę miesięcy i wtedy mogę remontować.

    Teraz moje pytania.. Co bardziej mi się opłaca? Remont czy szukać używanego na wymianę? Mechanik nie ma pojęcia ile mnie wyniesie remont i co może okazać się że zawiodło w środku.

    No i czy faktycznie mogę jeździć aż nie stanie i jest to okej decyzja?

    Z góry dziękuję za wszystkie informacje bo totalnie się na tym nie znam, a zupełnie nie byłem na to gotowy.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Smori91
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2006r 2.4 JTDM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Jakie korekty na wtryskiwaczach ? Próba przelewowa zrobiona ? Często zdarza się że stukot dobiega z samego wtryskiwacza . Czy przy pomiarze kompresji zrobiono próbę olejową? Jeżeli nie to wykonać i sprawdzić czy zmienia się kompresja na 3 cylindrze. Jak podskoczy to wina pierścieni. Jeżeli nie to może nieszczelność w kolektorze ssącym ? Nie wiem nie znam się.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smori91 Zobacz post
    Jakie korekty na wtryskiwaczach ? Próba przelewowa zrobiona ? Często zdarza się że stukot dobiega z samego wtryskiwacza . Czy przy pomiarze kompresji zrobiono próbę olejową? Jeżeli nie to wykonać i sprawdzić czy zmienia się kompresja na 3 cylindrze. Jak podskoczy to wina pierścieni. Jeżeli nie to może nieszczelność w kolektorze ssącym ? Nie wiem nie znam się.
    Jak ma na 3 różnice to obstawiam pierścienie ale może być i zawór w głowicy bo różnica nie jest drastyczna jak na zjechane cylindry. Olej w normie czy musisz dolewać?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    zrob tez płukanke, moze masz zawalony syfem.
    Płukanka pomaga w kompresji, jak poprawi to jaki remont....
    Za szybka decyzja..
    daj filmik jak "stuka"
    moze to byc wtrysk
    w sumie duzo rzeczy...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Smori91
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2006r 2.4 JTDM
    Postów
    104

    Domyślnie

    I zmień mechanika , znajdź takiego który lubi alfy, fiaty lub ople. Bo tłumaczenie jeździć aż nie padnie całkiem to złe tłumaczenie .
    Ostatnio edytowane przez Smori91 ; 25-09-2020 o 17:09

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    No i trzeba sprawdzić co z klapkami

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 16v
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za taki odzew! Postaram się odpowiedzieć na pytania, na tyle na ile umiem.
    Dobrze usłyszeć, że są jeszcze jakieś opcje od ludzi którzy mają o tym jakieś pojęcie

    Cytat Napisał Smori91 Zobacz post
    Jakie korekty na wtryskiwaczach ? Próba przelewowa zrobiona ? Często zdarza się że stukot dobiega z samego wtryskiwacza . Czy przy pomiarze kompresji zrobiono próbę olejową? Jeżeli nie to wykonać i sprawdzić czy zmienia się kompresja na 3 cylindrze. Jak podskoczy to wina pierścieni. Jeżeli nie to może nieszczelność w kolektorze ssącym ? Nie wiem nie znam się.
    Korekty mechanik mi podawał, ale nie pamiętam ich dokładnie, więc podam je wam w poniedziałek po południu jak odbiorę auto i pogadam z mechanikiem. Zadam mu oczywiście te pytania bo jak mówiłem, nie znam się na tym, a mechanik nic nie wspominał o tych próbach. Więc zapytam i dam znać co powiedział. Dzięki za sugestie, będę wiedział o co pytać
    A z mechanikiem lubiącym alfy jest trochę problem, słyszałem o wielu polecanych na forum, ale w województwie lubuskim, w okolicach Zielonej, chyba nie słyszałem o żadnym, ale jak ktoś jakiegoś poleca, to chętnie skorzystam

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    Jak ma na 3 różnice to obstawiam pierścienie ale może być i zawór w głowicy bo różnica nie jest drastyczna jak na zjechane cylindry. Olej w normie czy musisz dolewać?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Oleju nie musiałem dolewać do tej pory. Ale samochód kupiłem dosłownie z 3 miesiące temu. Ale przez ten czas nie miałem z tym problemu.

    Cytat Napisał vudka123 Zobacz post
    zrob tez płukanke, moze masz zawalony syfem.
    Płukanka pomaga w kompresji, jak poprawi to jaki remont....
    Za szybka decyzja..
    daj filmik jak "stuka"
    moze to byc wtrysk
    w sumie duzo rzeczy...
    Filmik postaram się dodać w poniedziałek po południu, jak odbiorę samochód.
    A decyzja też wydaje mi się dość szybka, więc zapytam mechanika o to o czym mówiliście i ewentualnie udam się do innego jeszcze żeby zrobił te próby gdyby nie były robione i płukankę.

    Ale na razie poczekam na poniedziałek, pogadam z nim i dam znać co się dowiedziałem, to pewnie podpowiecie mi co dalej
    Dzięki jeszcze raz za sugestie i do poniedziałku

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał subterras Zobacz post
    Dziękuję za taki odzew! Postaram się odpowiedzieć na pytania, na tyle na ile umiem.
    Dobrze usłyszeć, że są jeszcze jakieś opcje od ludzi którzy mają o tym jakieś pojęcie



    Korekty mechanik mi podawał, ale nie pamiętam ich dokładnie, więc podam je wam w poniedziałek po południu jak odbiorę auto i pogadam z mechanikiem. Zadam mu oczywiście te pytania bo jak mówiłem, nie znam się na tym, a mechanik nic nie wspominał o tych próbach. Więc zapytam i dam znać co powiedział. Dzięki za sugestie, będę wiedział o co pytać
    A z mechanikiem lubiącym alfy jest trochę problem, słyszałem o wielu polecanych na forum, ale w województwie lubuskim, w okolicach Zielonej, chyba nie słyszałem o żadnym, ale jak ktoś jakiegoś poleca, to chętnie skorzystam



    Oleju nie musiałem dolewać do tej pory. Ale samochód kupiłem dosłownie z 3 miesiące temu. Ale przez ten czas nie miałem z tym problemu.



    Filmik postaram się dodać w poniedziałek po południu, jak odbiorę samochód.
    A decyzja też wydaje mi się dość szybka, więc zapytam mechanika o to o czym mówiliście i ewentualnie udam się do innego jeszcze żeby zrobił te próby gdyby nie były robione i płukankę.

    Ale na razie poczekam na poniedziałek, pogadam z nim i dam znać co się dowiedziałem, to pewnie podpowiecie mi co dalej
    Dzięki jeszcze raz za sugestie i do poniedziałku
    A czy pytałeś o mechanika na fb na grupie Fani Alfa Romeo Lubuskie?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 16v
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    A czy pytałeś o mechanika na fb na grupie Fani Alfa Romeo Lubuskie?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Nie, szczerze mówiąc nie wiedziałem o istnieniu tej grupy, widziałem tylko tematy tutaj na temat mechaników w woj. lubuskim, ale raczej kończyły się bez konkretów.
    Ale w wolnej chwili na pewno zerknę.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    To zapraszamy bo może ktoś będzie z Twoich rejonów i podpowie [emoji6]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. remont silnika 1.9 16v 150KM
    Utworzone przez sleyer3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 07:47
  2. [156 prbolem] wymiana silnika, czy remont ?
    Utworzone przez dantexco w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 22:51
  3. wymiana silnika czy remont
    Utworzone przez rafal156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 14:04
  4. 2.0 JTS remont czy wymiana silnika?
    Utworzone przez Kazik w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 09:49
  5. [156] Wymiana silnika czy remont?
    Utworzone przez dominik.m w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory