Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wymiana skrzyni Q-Tronic, czy będzie pasować?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    159 1.9 JTDM SportWagon Qtronic
    Postów
    2

    Domyślnie Wymiana skrzyni Q-Tronic, czy będzie pasować?

    Cześć,

    W mojej 159-ce padło sprzęgło hydrokinetyczne, nie wiadomo co ze skrzynią ale wg informacji mechanika "oba elementy pracują na jednym oleju, więc do skrzyni też mogło się coś dostać".
    Regeneracja to raczej za duże koszty dla mnie, a auto pilnie potrzebne, więc postanowiłem spróbować z wymianą skrzyni na używkę z anglika (razem ze sprzęgłem hydrokinetycznym).
    Zakupiona skrzynia okazuje się mieć trochę inne numery, więc mechanik nie wymienia bez mojej decyzji.
    Czy ktoś z Was jest w stanie określić, czy skrzynie są ze sobą "kompatybilne"? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    Stara skrzynia:
    Na tabliczce: W-A06004578AA
    Na sterowniku: 55196487 30-01 376 C155 (znaczek oryginalnej części)

    Nowa skrzynia:
    Na tabliczce: W-A07003693PN
    Na sterowniku: 55556238 07-8 747 PN (dziwne, że znaczek GM, skrzynia była opisana jako zdemontowana z Alfy Romeo 159)

    Pomożecie? Dzięki

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Nie będzie pasować, mimo tego samego oznaczenia AF40 skrzynie mają inne mocowania do nadwozia, inne mocowania rozrusznika i do bloku silnika, inne wejścia półosi.... etc....
    Skrzynie były montowane w Volvo, Oplach, Alfach, Fiatach i Citroenach do tego z różnymi silnikami stąd tak duże zróżnicowanie. Z samej Alfy 1.9 do 2.4 nie pasuje a co dopiero np. Opla. Jedyne co to wnętrzności są takie same więc można przełożyć. Generalnie powinieneś kupić skrzynie z numerem seryjnym identycznym jak Twoja stara skrzynia.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar szampan33
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    159, 2.4 JTD
    Postów
    185

    Domyślnie

    Ja bym wymienił samo sprzęgło hydrokinetyczne. Pod warunkiem, że przy wymianie starego oleju, nie byłoby np. niepokojacych opiłków metalu, czy blaszek ze starego sprzęgła. Będziesz mieć skrzynie na zewnatrz, to zdejmij miskę olejowa, odkreć sterownik i popatrz, czy nie ma tan jakiś ,,śmieci" Te skrzynie są bardzo wytrzymałe, najczęstszą usterką, to elektrozawór w sterowniku.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    159 1.9 JTDM SportWagon Qtronic
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_lc4 Zobacz post
    Nie będzie pasować, mimo tego samego oznaczenia AF40 skrzynie mają inne mocowania do nadwozia, inne mocowania rozrusznika i do bloku silnika, inne wejścia półosi.... etc....
    Skrzynie były montowane w Volvo, Oplach, Alfach, Fiatach i Citroenach do tego z różnymi silnikami stąd tak duże zróżnicowanie. Z samej Alfy 1.9 do 2.4 nie pasuje a co dopiero np. Opla. Jedyne co to wnętrzności są takie same więc można przełożyć. Generalnie powinieneś kupić skrzynie z numerem seryjnym identycznym jak Twoja stara skrzynia.
    A więc... wygląda na to, że jednak... PASUJE... Przed montażem "przeczekałem" jednak ponad tydzień i dwie dostawy skrzyń u sprzedającego, bo miał mieć z serii AA (oznaczenie z mojej starej skrzyni)... Niestety seria AA nie pojawiła się, sprzedający dopuścił zwrot całej kasy ale zarzekał się, że można montować bo sprzedają tych skrzyń dużo i będzie pasować (tylko należy przełożyć jeden drobny element, "wybierak", bo w AA/Alfa był "wygięty", a w PN/GM prosty).
    Skrzynia dopiero dziś wymieniona, mechanik chce poczekać do jutra jak na zimnym oleju będzie się zachowywać, ale zrobiłem jazdę testową i wydaje się, że będzie ok.
    Wyczułem symbolicznie troszkę dłuższy "poślizg" przy zmianie biegów (ale za to sama zmiana biegów jest płynniejsza) i co ważniejsze płynne ruszanie z P na D/R (w starej skrzyni ostatnimi czasy lubiło "szarpnąć").

Podobne wątki

  1. Wymiana skrzyni biegów Czy będzie pasowała
    Utworzone przez Drahne w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2018, 20:26
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów - Q-tronic 159 SW
    Utworzone przez Saimonse w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 11:26
  3. [MiTo] Czy będzie pasować inne ET?
    Utworzone przez Mario1159 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2014, 12:59
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 07:51
  5. Wymiana 1.8 na 1.6 TS. Czy będzie pasować?
    Utworzone przez henrykgorka w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory