Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Uszczelka pod głowicą czy nowy silnik

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V 136KM
    Postów
    4

    Domyślnie Uszczelka pod głowicą czy nowy silnik

    Witam wszystkich,
    forum śledzę od momentu zakupu Alfy, czyli od ok. 1,5 roku. I teraz przyszła pora zasięgnąć rady od bardziej doświadczonych osób. Od razu dodam, że w kwestiach mechanicznych jestem laikiem i muszę polegać na opinii/radzie mechaników. A z tymi różnie niestety bywa. Stąd ten post... Ale do rzeczy.
    Posiadam Alfę z silnikiem 1.8 MPI, 140 KM, w gazie. Auto zakupione bardziej pod kątem rodzinnych wypadów, niż szaleństw. Stąd ten silnik i LPG. Do tej pory nie narzekałem na Alfę, nie licząc pojedynczych napraw i wymian, było wszystko ok. No właśnie... ostatnio zauważyłem dość spory wyciek oleju i ubywanie płynu chłodniczego. Byłem u mechanika i wstępna diagnoza to uszczelka pod głowicą Koszt minimum 1000 zł, ale dużo zależy od tego jak to będzie wyglądać, jak się rozłoży silnik. Na chwilę obecną zastanawiam się co zrobić. To znaczy czy naprawiać silnik, czy może kupić "nowy" silnik (ewentualnie Alfę albo Vectrę z tym silnikiem, która jest stuknięta, albo anglika i resztę sprzedać na części) ? Wstępnie patrzyłem to taki silnik to koszt ok. 2 tys. Nie wiem ile może robocizna kosztować. Obawiam się, że jak się rozłoży obecny silnik, to wyjdzie więcej do naprawy i koszt będzie podobny co przy kupnie silnika...
    Przechodząc do meritum - czy możecie doradzić coś w tej kwestii? Czy ktoś z Was wymieniał może silnik i może podzielić się doświadczeniami?
    I jeszcze jedno pytanie - Alfa jest w ciągłym użyciu (jazda po mieście) - czy nie zajadę silnika, zwlekając z wymianą uszczelki?
    Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Kupując silnik, kupujesz w ciemno.
    Kwestia czy masz kogoś rzetelnego do naprawy. Bo wtedy wiesz co masz, jak ktoś to zrobi ze sztuką i nie wprowadzi Cię na minę.
    Takie moje zdanie. Dużo znika tego płynu?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Nie wmawiaj sobie ze od razu uszczelka pod głowicą
    ..
    Sprawdz u kogoś innego jeszcze, wyeliminuj najtańszym sposohem inne rzeczy.
    A jak chcesz to lepiej remont gdzies gdzie dostaniesz gwarancję na to
    Uzywany spoko ale lepiej remont swoj.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jak wyżej. Pojedź na diagnozę do innego warsztatu, żeby mieć porównanie.
    Jaki przebieg silnika?
    Również uważam, że lepszym rozwiązaniem jest naprawa swojego, ale zgodnie ze sztuką. Co może nie być tanie. Używany silnik to loteria, chyba że wyrwiesz jakiś z niskim przebiegiem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V 136KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Kupując silnik, kupujesz w ciemno.
    Kwestia czy masz kogoś rzetelnego do naprawy. Bo wtedy wiesz co masz, jak ktoś to zrobi ze sztuką i nie wprowadzi Cię na minę.
    Takie moje zdanie. Dużo znika tego płynu?
    No właśnie nie mam zaufanego mechanika i trochę obawiam się czy nie natną mnie na dodatkowe koszty. Co do płynu to różnie bywa. Za pierwszym razem, przez co w ogóle zauważyłem, włączył mi się check i problem z chłodzeniem i jak wtedy sprawdziłem, to miałem prawie na minimum... teraz ubywa mi głównie jak jadę w długie trasy (takie po 700-800km), ale nie aż tak. Ja wiem tak 1/6 zbiorniczka miedzy minimum a maksimum.


    Cytat Napisał vudka123 Zobacz post
    Nie wmawiaj sobie ze od razu uszczelka pod głowicą
    ..
    Sprawdz u kogoś innego jeszcze, wyeliminuj najtańszym sposohem inne rzeczy.
    A jak chcesz to lepiej remont gdzies gdzie dostaniesz gwarancję na to
    Uzywany spoko ale lepiej remont swoj.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    A ewentualnie jakie jeszcze inne przyczyny mogą być? Dodam, że w jakieś 10 tys km temu był wymieniany rozrząd i simmeringi.


    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jak wyżej. Pojedź na diagnozę do innego warsztatu, żeby mieć porównanie.
    Jaki przebieg silnika?
    Również uważam, że lepszym rozwiązaniem jest naprawa swojego, ale zgodnie ze sztuką. Co może nie być tanie. Używany silnik to loteria, chyba że wyrwiesz jakiś z niskim przebiegiem.
    Silnik ma obecnie niecałe 205000 km... podobno

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Ale słuchaj ten silnik twój 1.8 mpi to nie jest wloski , jest to niemiecka konstrukcja nawet młodzież w zawodowce ucza sie o nich
    Byle jako mechanik ogarnie co temat. Poszukaj najlepiej m4k garage moze nie sa NAJLEPSI ale maja full proces gwarancji na papierze itd.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar thrillco
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR 159 1.8 MPI
    Postów
    54

    Domyślnie

    ten silnik jest prosty, ale nie pozbawiony wad.

    jeśli ubywa płynu chłodniczego:
    - sprawdź czy gdzieś nie ma wycieków, z pompy, z chłodnicy , z chłodniczki oleju (tam to często leje)
    - sprawdź chłodniczkę oleju - może przepuszcza płyn do oleju - norma w tym silniku
    - tester UPG?

    jeśli masz pewny silnik to chyba remont uszczelki pod głowicą nie jest drogi - rozrząd z kołami zmiennych faz 900zł, zawory 100-200zł + uszczelki.

  8. #8
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał vudka123 Zobacz post
    Ale słuchaj ten silnik twój 1.8 mpi to nie jest wloski , jest to niemiecka konstrukcja nawet młodzież w zawodowce ucza sie o nich
    Byle jako mechanik ogarnie co temat. Poszukaj najlepiej m4k garage moze nie sa NAJLEPSI ale maja full proces gwarancji na papierze itd.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    to, że ktoś robi wrażenie full pro na jutubach, to nie znaczy, że robi dobrą robotę. widziałem na żywo efekty ich pracy - tą odpicowana dla widza 159-kę. powiem tylko tyle, że po tym co widziałem nie oddałbym tam do naprawy nawet hulajnogi. zwłaszcza, że tanio to tam nie jest.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 11-11-2020 o 18:57

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Napisz coś więcej na ten temat.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    nie bardzo czuję się uprawniony do opisywania na forum publicznym szczegółów. post napisałem aby nie polecać warsztatu na podstawie jutubowych filmików, bo jutuby i rzeczywistość to 2 różne światy. no chyba, że kolega vudka ma z nimi inne doświadczenia.

Podobne wątki

  1. Uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez BlackEvil w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2015, 11:29
  2. Czy to uszczelka pod głowicą ?? 1.8 TS
    Utworzone przez Mefsito w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 11:28
  3. [146] Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez stet22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 07:34
  4. [164] Uszczelka pod głowicą do TS
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 21:06
  5. uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez seb22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 21:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory