Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Temat: 1,9JTDm czy 2,4JTDm?

  1. #21
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    [MENTION=74704] Ja po takim programie miałem banana. Nie wiem co dokładnie w sterowniku było zmieniane, ale wyraźnie dało się odczuć lepszą pracę turbiny. No ale szybko zaczęło mi brakować i nadal brakuje mocy
    Mi po chipie na 225KM i 460nm też już trochę brakuje. człowiek do lepszego szybko się przyzwyczaja. A po głowie po woli zaczyna chodzić coś 300KM +.

    Cytat Napisał lukasz10112 Zobacz post
    natomiast nie wiem jak 2.4 zachowuje sie w jezdzie powiedzmy 70% po miescie.
    dokładnie tak samo jak każdy inny diesel, czy to 1,9, czy 2,0. ekologię sugeruję "uporządkować", bo jest upierdliwa. zimą na krótkich dystansach trzeba doładowywać akumulator (elektryczna nagrzewnica momentalnie robi ciepło w środku, ale coś za coś aku się szybko rozładowuje). no i co jakiś czas przegonić i porządnie zagrzać silnik.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 24-11-2020 o 13:47

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz10112 Zobacz post
    Bo uparłem się na alfe, a tyle złego się naczytałem o benzynach, że raczej diesel to bezpieczniejszy wybór. 1,75tbi stanowczo za drogie niestety.
    Przeczytaj ten wątek, są porównania serwisu, benzyny, diesla itd świeży temat, po co pisać to samo

    https://www.forum.alfaholicy.org/159...isowania_.html

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Jak bym tak mało jeździł to kupiłbym możliwie najmocniejszą benzynę (może nie do końca lubię jeździć samochodami z silnikiem benzynowym), ale dźwięk to już inna sprawa. A wracając do diesla 1.9 jtd nie jeździłem, ale miałem okazje pojeździć 2.0 tdi 190 km w superbie, to w zestawieniu do 2.4 szału nie ma. U mnie jest te 250 km i momentu 500+ po programie, powiedzmy że jakoś to jedzie. Dużo osób panikuje na temat kosztów utrzymania, nie wiem skąd się to bierze, ja tego nie odczułem a zrobiłem ponad 100 tys, niektóre podzespoły wiadomo są droższe ale przecież nie wymienia się przy każdej wymianie oleju. Wiadomo jak ktoś kupi byle co to i z tego 1.9 pewnie zrobi się skarbonka. Przy takich przebiegach jak planujesz przy odrobinie szczęścia nie powinieneś mieć styczności z większością wyżej wymienionych usterek, trzeba poszukać w miarę zadbanego egzemplarza a nie padlinę. Jeśli chodzi o spalanie to dla mnie jest szokiem jak niektórzy podają 17l/100 w 2.4. Cykl mieszany u mnie to jakieś 8.5 chociaż i tak nie wiem czy odrobinę nie zawyżyłem, a w trasie jazda tak do 120 km to bez problemu da się zejść do 6.5l/100 (ostatnia trasa Rzeszów - Krynica - Rzeszów), a teren górzysty. Jak byś tak patrzył tylko na stereotypy to raczej nie powinieneś rozważać zakupu Alfa Romeo, przecież te samochody uchodzą za ikonę awaryjności.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_kris Zobacz post
    Jak bym tak mało jeździł to kupiłbym możliwie najmocniejszą benzynę (może nie do końca lubię jeździć samochodami z silnikiem benzynowym), ale dźwięk to już inna sprawa. A wracając do diesla 1.9 jtd nie jeździłem, ale miałem okazje pojeździć 2.0 tdi 190 km w superbie, to w zestawieniu do 2.4 szału nie ma. U mnie jest te 250 km i momentu 500+ po programie, powiedzmy że jakoś to jedzie. Dużo osób panikuje na temat kosztów utrzymania, nie wiem skąd się to bierze, ja tego nie odczułem a zrobiłem ponad 100 tys, niektóre podzespoły wiadomo są droższe ale przecież nie wymienia się przy każdej wymianie oleju. Wiadomo jak ktoś kupi byle co to i z tego 1.9 pewnie zrobi się skarbonka. Przy takich przebiegach jak planujesz przy odrobinie szczęścia nie powinieneś mieć styczności z większością wyżej wymienionych usterek, trzeba poszukać w miarę zadbanego egzemplarza a nie padlinę. Jeśli chodzi o spalanie to dla mnie jest szokiem jak niektórzy podają 17l/100 w 2.4. Cykl mieszany u mnie to jakieś 8.5 chociaż i tak nie wiem czy odrobinę nie zawyżyłem, a w trasie jazda tak do 120 km to bez problemu da się zejść do 6.5l/100 (ostatnia trasa Rzeszów - Krynica - Rzeszów), a teren górzysty. Jak byś tak patrzył tylko na stereotypy to raczej nie powinieneś rozważać zakupu Alfa Romeo, przecież te samochody uchodzą za ikonę awaryjności.
    Też dużo myślałem nad 2.2 JTS ale po przeczytaniu wiekszosci tematow, troche sie obawiam tego silnika, a 1.8 mpi ma dla mnie troche za malo mocy. Tylko czy porzadne 2.4 da rade wyrwac w takim przedziale? Otomoto przegladam notorycznie, tylko na ten moment boje sie jechac ogladac, zeby za szybko sie nie "zakochac" bo kupno dopiero na wiosne Wiadomo, ze w tym przypadku patrze bardziej na roczniki do 2007 maksymalnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Mi po chipie na 225KM i 460nm też już trochę brakuje. człowiek do lepszego szybko się przyzwyczaja. A po głowie po woli zaczyna chodzić coś 300KM +.


    dokładnie tak samo jak każdy inny diesel, czy to 1,9, czy 2,0. ekologię sugeruję "uporządkować", bo jest upierdliwa. zimą na krótkich dystansach trzeba doładowywać akumulator (elektryczna nagrzewnica momentalnie robi ciepło w środku, ale coś za coś aku się szybko rozładowuje). no i co jakiś czas przegonić i porządnie zagrzać silnik.
    Czy wyciecie dpf nie spowoduje problemow w ramach kontroli czy przegladu?

  5. #25
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz10112 Zobacz post
    Czy wyciecie dpf nie spowoduje problemow w ramach kontroli czy przegladu?
    Za granicą (czytaj: Europa zachodnia) bez DPF nie pojeździsz w ogóle (tzn. albo do pierwszej kontroli, albo będzie się więcej płacić za kopciuchy). W Polsce, jak się wreszcie zmienią przepisy (się opóźnia, ale na to się zanosi), to będzie trudno przejść przegląd (będą zdjęcia robione na badaniu do CEPiKU). To znaczy... będzie można, ale wymagać to będzie ekwilibrystyki (w ogóle ciekawe co z większością "projektów", generalnie - nie tylko Alfy, z których większość ma grzebane w ekologii).

  6. #26
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    nie bardzo widzę możłiwości techniczne weryfikacji usunięcia dpf zwłaszcza przez policję na drodze. potrzebny do tego bardzo drogi sprzęt, do tego zagrzany sprawny diesel bez i z dpf emituje bardzo podobne ilości spalin (już szybciej wyjdzie przy kontroli spalin zaślepienie EGR-u, ale jakoś o to nikt się nie martwi). do tego pusty dpf wygląda na zdjęciu wygląda tak samo jak pełny, więc robienie zdjęć wiele tu tez nie pomoże.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 24-11-2020 o 15:35

  7. #27
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    nie bardzo widzę możłiwości techniczne weryfikacji usunięcia dpf zwłaszcza przez policję na drodze. potrzebny do tego bardzo drogi sprzęt, do tego zagrzany sprawny diesel bez i z dpf emituje bardzo podobne ilości spalin (już szybciej wyjdzie przy kontroli spalin zaślepienie EGR-u, ale jakoś o to nikt się nie martwi). do tego pusty dpf wygląda na zdjęciu wygląda tak samo jak pełny, więc robienie zdjęć wiele tu tez nie pomoże.
    Heh. Co do policji na drodze. W Polsce jeszcze nie (zdarza się, ale to i tak wyłapują ewidentne kopciuchy przy okazjonalnych kontrolach). W Niemczech i Holandii, na przykład, nie ma tak łatwo: ani przy kontroli, ani na badaniu technicznym, ani ogólnie (za posiadanie diesla trzeba będzie dopłacać).

    Wiesz, co innego jak ktoś zostawi puszkę, co innego jak ktoś ma pełen przelot. A większość bardziej modzonych samochodów nie jest zbudowana na półśrodkach ;-)

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    nie bardzo widzę możłiwości techniczne weryfikacji usunięcia dpf zwłaszcza przez policję na drodze. potrzebny do tego bardzo drogi sprzęt, do tego zagrzany sprawny diesel bez i z dpf emituje bardzo podobne ilości spalin (już szybciej wyjdzie przy kontroli spalin zaślepienie EGR-u, ale jakoś o to nikt się nie martwi). do tego pusty dpf wygląda na zdjęciu wygląda tak samo jak pełny, więc robienie zdjęć wiele tu tez nie pomoże.
    Generalnie wystarczy się podłączyć pod OBD.
    W większości przypadków po wyprogramowaniu DPFu, w sterowniku na stałe są zaprogramowane nieco absurdalne wartości typu 0% lub 1000% zapchania. Do tego dystans od ostatniego wypalenia po jakimś czasie będzie równie niewiarygodny.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Za granicą (czytaj: Europa zachodnia) bez DPF nie pojeździsz w ogóle (tzn. albo do pierwszej kontroli[...]).
    Mnie zastanawia jak to się ma do konwencji genewskiej, skoro w PL jedynym wymaganiem dla turbo diesla, jest aby zadymienie spalin nie przekraczało 3,0 m-1 lub 1.5 m-1 (po 30/06/2008).
    Jak zrobią pomiar i wynik mieści się w tej normie, to moim zdaniem powinni przeprosić za zawracanie dupy i życzyć szerokiej drogi, jednak jak znam życie skończyłoby się pewnie awanturą.

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Mnie zastanawia jak to się ma do konwencji genewskiej, skoro w PL jedynym wymaganiem dla turbo diesla, jest aby zadymienie spalin nie przekraczało 3,0 m-1 lub 1.5 m-1 (po 30/06/2008).
    Jak zrobią pomiar i wynik mieści się w tej normie, to moim zdaniem powinni przeprosić za zawracanie dupy i życzyć szerokiej drogi, jednak jak znam życie skończyłoby się pewnie awanturą.
    Tylko jak się mają polskie przepisy do homologacji samochodu, czyli E4 z DPF?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. AR 159. Co wybrac: 1.9JTDm czy 2.4JTDm Q4
    Utworzone przez Arc w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 19:56
  2. Alfa 159 1,9jtdm czy 2,4jtdm
    Utworzone przez orzi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 10:34
  3. [159] Różnica pomiędzy tłumikami końcowymi 2.2JTS , 2.4JTDm, 1.9JTDm
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:23
  4. AR 159 automat 1.9JTDm lub 2.4JTDm
    Utworzone przez AaaA w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 07:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory