Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Temat: 1,9JTDm czy 2,4JTDm?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja mam 2.0 ponad ro i z autem nic się nie dzieje. Wydaję na za chcianki jak nowe fele czy chip. Kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec, a dałem sporo mniej, bo w ogłeszniu był inny rok niż w rzeczywistości i że byłem zdecydowany na zakup, to kupujący zgodził się na moją dość dużą obniżkę ceny

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Ja mam 2.0 ponad ro i z autem nic się nie dzieje. Wydaję na za chcianki jak nowe fele czy chip. Kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec, a dałem sporo mniej, bo w ogłeszniu był inny rok niż w rzeczywistości i że byłem zdecydowany na zakup, to kupujący zgodził się na moją dość dużą obniżkę ceny
    Wszystko pięknie, na prawdę ciekawa opcja ale mój teraźniejszy samochód już właściwie się sypie i po prostu nie mam czasu żeby dozbierać coś ponad ten mój budżet. A 2.0 w tym przedziale nie znajdę, także zostaje mi coś między 1.9, a wymarzonym 2.4. Ewentualnie jakaś benzyna ale po opiniach raczej się nie zdecyduję

  3. #13
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz10112 Zobacz post
    A z jakiego powodu głównie się przesiadłeś?
    Jeśli brać pod uwagę czysto zdroworozsądkowe argumenty - to nie mam żadnego, który by przemawiał za 2,4 względem 1,9. Tyle tylko, że życie jest bardzo smutne, kiedy trzeba podejmować tylko racjonalne decyzje.
    więc argumentami za 2,4 były:
    1. 2,4 miała hak, a 1,9 nie
    2. lepsza dynamika i elastyczność za nieco wyższe spalanie (~1,5l na 100km)
    3. pozbyłem się charakterystycznego klekotu 4-cylindrowego diesla
    4. szukałem auta możliwie dobrze wyposażonego - czyli pakiet TI
    przed przesiadką na 2,4 jeździłem zaczipowaną 1,9 na 180KM - i szczerze mówiąc nie odczułem specjalnej różnicy względem serii 150KM.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz10112 Zobacz post
    Mogę się nie wyrobić budżetowo, kwota maksymalna to 22 i to już liczę z ubezpieczeniem i pierwszymi naprawami, a co sądzisz o 1.9 150 z chiptuningiem? Obawiam się o skrzynię dość mocno, a to raczej moja jedyna obawa.
    Obawiasz się o skrzynie, której koszt naprawy to okolice 2 tyś zł, a nie liczysz się z poważną naprawą 2.4jtdm gdzie trzeba liczyć x4,5? bez jaj przy takim budżecie to rozważ 1.9 16v po ogarnietych bolączkach typu klapki wirowe itd.
    Po co właściwie klekot przy 10tyś km rocznie?
    Serce raczej mówi V6, a portfel 1.9 jtdm

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Obawiasz się o skrzynie, której koszt naprawy to okolice 2 tyś zł, a nie liczysz się z poważną naprawą 2.4jtdm gdzie trzeba liczyć x4,5? bez jaj przy takim budżecie to rozważ 1.9 16v po ogarnietych bolączkach typu klapki wirowe itd.
    Po co właściwie klekot przy 10tyś km rocznie?
    Serce raczej mówi V6, a portfel 1.9 jtdm
    Bo uparłem się na alfe, a tyle złego się naczytałem o benzynach, że raczej diesel to bezpieczniejszy wybór. 1,75tbi stanowczo za drogie niestety.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    przez 4 lata , wymieniłem przewód wspomagania i pierdoły eksploatacyjne ale to norma ,olej co rok , a ze przelot mam straszny to czasem od wymiany do wymiany jest 5tys, i poza nie doładowanym aku nic jej sie nie dzieje , myslisz ze 1,9 jest duzo oszczedniejsza , to nie tdi ze spalaniem w trasie 5l, a po drugie primo albo jezdzisz albo oszczedasz
    , na wiosne czeka mnie dwumas i sprzegło tu juz jest róznica ale tego nie robisz co miesiac ,
    poprzednia alfa to była własnie benzyna 2l Ts , i tez miałem ja 4 lata ,po za wymiaqna swiec i przepływomierza latała jak złe a jeszcze sprzegło , pamietam jak pojechałem uzgodnic termin mechanik jak mnie zobaczyl na podjezdzie mało bramy nie zamknał , apotem sam sie z siebie smiał ,
    Ostatnio edytowane przez Cubus00 ; 24-11-2020 o 13:06

  7. #17
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=87053]lukasz10112[/MENTION] Zależy na czym Tobie najbardziej zależy. Ja też kupowałem, żeby było możliwie bezpiecznie pod względem awarii i ekonomicznie, a... dzisiaj żałuję, tym bardziej, że w ten "bezpieczny i ekonomiczny" 1.9 wpakowałem mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy (nie psuł się, po prostu zafiksowałem się na modach). Lepiej bym wyszedł na kupieniu droższego 2.4 w TI i nawet ewentualnym remoncie silnika, a nie musiałbym się teraz głowić jak dobić do 300km/500nm i czy uda mi się znaleźć wszystkie części na swap skrzyni i sprzęgła.

    Jak zależy Ci na możliwie tanim zakupie i możliwie taniej eksploatacji, to 1.9. Jak na frajdzie (dźwięk R5) i możliwościach tuningowych, to 2.4. Jak na ekonomii i wyeliminowaniu bolączek obu, to 2.0 (z tego co wiem, to uszczelka smoka stanowi największy problem w tych silnikach). To oczywiście mocno uproszczony obraz. No i wiadomo, każdy egzemplarz jest inny. To już samochody, które mają ponad 10 lat.

    [MENTION=74704]Adam_P[/MENTION] Ja po takim programie miałem banana. Nie wiem co dokładnie w sterowniku było zmieniane, ale wyraźnie dało się odczuć lepszą pracę turbiny. No ale szybko zaczęło mi brakować i nadal brakuje mocy

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    przez 4 lata , wymieniłem przewód wspomagania i pierdoły eksploatacyjne ale to norma ,olej co rok , a ze przelot mam straszny to czasem od wymiany do wymiany jest 5tys, i poza nie doładowanym aku nic jej sie nie dzieje , myslisz ze 1,9 jest duzo oszczedniejsza , to nie tdi ze spalaniem w trasie 5l, a po drugie primo albo jezdzisz albo oszczedasz
    , na wiosne czeka mnie dwumas i sprzegło tu juz jest róznica ale tego nie robisz co miesiac ,
    Nie chodzi mi o oszczednosc w paliwie, 2.4 tez nie pali nie wiadomo ile, jest pod tym wzgledem calkiem ok dla mnie, pytam bardziej o roznice w czesciach, ile eksploatacji, latwosci napraw czy jazdy po krotszych dystansach jak to u mnie. Od zawsze mialem benzyne i tutaj tez bym wolal ale wydaje mi sie ze nie ma dobrego wyboru. Dlatego szukam pomocy bo na dieslach za bardzo sie nie zmam, po za tym co wyczytalem na necie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    [MENTION=87053]lukasz10112[/MENTION] Zależy na czym Tobie najbardziej zależy. Ja też kupowałem, żeby było możliwie bezpiecznie pod względem awarii i ekonomicznie, a... dzisiaj żałuję, tym bardziej, że w ten "bezpieczny i ekonomiczny" 1.9 wpakowałem mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy (nie psuł się, po prostu zafiksowałem się na modach). Lepiej bym wyszedł na kupieniu droższego 2.4 w TI i nawet ewentualnym remoncie silnika, a nie musiałbym się teraz głowić jak dobić do 300km/500nm i czy uda mi się znaleźć wszystkie części na swap skrzyni i sprzęgła.

    Jak zależy Ci na możliwie tanim zakupie i możliwie taniej eksploatacji, to 1.9. Jak na frajdzie (dźwięk R5) i możliwościach tuningowych, to 2.4. Jak na ekonomii i wyeliminowaniu bolączek obu, to 2.0 (z tego co wiem, to uszczelka smoka stanowi największy problem w tych silnikach). To oczywiście mocno uproszczony obraz. No i wiadomo, każdy egzemplarz jest inny. To już samochody, które mają ponad 10 lat.

    [MENTION=74704]Adam_P[/MENTION] Ja po takim programie miałem banana. Nie wiem co dokładnie w sterowniku było zmieniane, ale wyraźnie dało się odczuć lepszą pracę turbiny. No ale szybko zaczęło mi brakować i nadal brakuje mocy
    Zalezy mi na frajdzie z jazdy, chcialbym cos troche mocniejszego niz mam obecnie a4 b5 125km, ale tez zeby naprawy nie przezarly mi calej mojej wyplaty Jak wertowalem allegro, roznicy w czesciach niesamowitych nie bylo, natomiast nie wiem jak 2.4 zachowuje sie w jezdzie powiedzmy 70% po miescie. W skrocie, szukam czegos fajnie wywazonego pomiedzy frajda, a rozsadkiem, dlatego mam 2.4 albo 1.9 po chipie na 180

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    wez zasiadz w jednym i drugi modelu i juz bedziesz wiedział , kupisz trupa to ciezko sie nim cieszyc i odwrotnie kupisz dobre to sie nie sparzysz i kasy na siedzenie po mechanikach nie wydasz

  10. #20
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=87053]lukasz10112[/MENTION] A nie bierzesz pod uwagę 156? Bardziej zadbane modele (bez problemu rdzy, zazwyczaj - jak to się pięknie mówi - doinwestowana i trochę pomodzone już) kosztują 10-13 tysięcy zł, a będą raczej oszczędniejsze i też będą dawać frajdę. Często na forum albo na grupach na FB pojawiają się ogłoszenia, których nie ma na portalach. Można nawet trafić na Busso (najczęściej 2.5).

Podobne wątki

  1. AR 159. Co wybrac: 1.9JTDm czy 2.4JTDm Q4
    Utworzone przez Arc w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 19:56
  2. Alfa 159 1,9jtdm czy 2,4jtdm
    Utworzone przez orzi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 10:34
  3. [159] Różnica pomiędzy tłumikami końcowymi 2.2JTS , 2.4JTDm, 1.9JTDm
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:23
  4. AR 159 automat 1.9JTDm lub 2.4JTDm
    Utworzone przez AaaA w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 07:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory