Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Spadek mocy AR 159 1.8 MPI

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    2

    Domyślnie Spadek mocy AR 159 1.8 MPI

    Witam alfaholików, mam problem ze swoją włoszką AR 159 1.8 MPI 2008, podczas jazdy (nie zawsze) auto traci moc, zmienia się charakterystyka pracy silnika, niby przyspiesza, obroty sie wkrecają ale zatyka go wciskając pedał gazu, po wyłączeniu zapłonu po kilku minutach postoju, po uruchomieniu auto pracuje wzorowo, nie wyskakuje check, silnik pracuje równo, nie ma problemu z odpalaniem. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek ? pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sedan
    Postów
    55

    Domyślnie

    Ja kiedyś miałem podobny problem tylko gdy samochód był zimny i stał na dworze też mam ten silnik tylko że z lpg okazało się że to czujnik położeni wałka najlepiej podjechać do mechanika bo nawet jak nie wyświetla check engine to po podpięciu pod komputer i jeździe próbnej z nim coś wyłapie tak bynajmniej było w moim przypadku

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek3542 Zobacz post
    Ja kiedyś miałem podobny problem tylko gdy samochód był zimny i stał na dworze też mam ten silnik tylko że z lpg okazało się że to czujnik położeni wałka najlepiej podjechać do mechanika bo nawet jak nie wyświetla check engine to po podpięciu pod komputer i jeździe próbnej z nim coś wyłapie tak bynajmniej było w moim przypadku
    Moje auto nie szarpie przy jeździe tylko traci moc (jest przydławione) dlatego wykluczam czujnik położenia wałka rozrządu, bardziej szedłbym w kierunku przespustnicy bądź katalizatora... ale racja, trzeba podłączyć komputer i zobaczyć czy wyskoczyły błędy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    50

    Domyślnie

    Mam też 1,8 mpi i tez miałem od początku problem z mocą. Wymieniłem min. koła zmiennych faz, elektrozawory, przepustnicę, pokrywę zaworów która łapała lewe powietrze, świece ngk i jako ostatnie cewkę. Dopiero po wymianie cewki zaczął się lepiej zbierać, równiej pracować i lepiej wkręcać w obroty - warto sprawdzić. Ale najpierw błędy na kompie.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar thrillco
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR 159 1.8 MPI
    Postów
    54

    Domyślnie

    jak zdiagnozowales pokrywę zaworów (dziurawa odma)? jakie były objawy?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    50

    Domyślnie

    Mam samochód z gazem. Po wymianie rozrządu mechanik stwierdził , że jest nieoryginalny przewód od odmy (zwykły wąż gumowy), który nie jest drożny -jakby spłaszczony po środku. Kazał kupić oryginał. Kiedy mu przywiozłem okazało sie że przewody od wtrysków gazowych są za krótkie i nie można założyc oryginalnego przewodu. Odesłał mnie do gaziarzy, którzy założyli przewód. Po założeniu przewodu auto zaczeło mocno nierówno pracować, brak mocy, sypało błędami. Powiedzieli że łapie lewe powietrze ale nie wiedzą skąd i odesłali do mechaniora. Okazało się, ze w pokrywie zaworów jest taki element gumowy który był naderwany i po wymianie praca silnika sie wyrównała i przestał sypać błędami.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Asti
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Wrocław / Krosno
    Auto
    AR 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Miałem podobny problem w swojej AR159 1.8MPI, po osiągnięciu odpowiedniej temperatury na biegu jałowym zmieniała się delikatnie jego kultura pracy, co gorsze samochód robił się mułowaty, 5 bieg pedał gazu w ziemie i w bólach 120km/h ani więcej, dzisiaj podłączyłem kostkę i podczas jazdy sprawdzałem parametry, nigdzie nie było żadnego problemu, tylko zapamiętany P0011. Katalizator, przepustnica, przepływomierz na krótkich/długich, wszystko bez podejrzeń. Gaz w podłogę i wynik: przepływomierz 79,0 g/s powietrza = przepustnica 91,8%, obejrzałem dolot i okazało się że główna rura (najgrubsza) ma dosyć zauważalne rozszczelnienie od dołu pod opaską zaraz za czujnikiem przepływomierzem, po nasunięciu rury i doraźnym wyeliminowaniu defektu pomiar: 98,2 g/s powietrza = przepustnica 92%. Problem z zamulonym silnikiem ustąpił i odzyskał moc, wielka ulga ale będę obserwował i miał nadzieję że to była główna przyczyna.
    Polecam na starcie wykluczyć nieszczelność
    Ostatnio edytowane przez Asti ; 29-01-2022 o 13:21 Powód: Aktualizacja/Zmiana parametrów

Podobne wątki

  1. [159] Spadek mocy
    Utworzone przez maties w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 14:29
  2. Spadek mocy
    Utworzone przez tomasz7777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 21:50
  3. Spadek mocy
    Utworzone przez Dziarka83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 19:08
  4. 1.9 JTD spadek mocy
    Utworzone przez M A R I O w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 11:17
  5. [146] Spadek mocy jtd
    Utworzone przez zhyperpl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 09:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory