Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Dziwne dudnienie po wymianie sprzegla i dwumasy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie Dziwne dudnienie po wymianie sprzegla i dwumasy

    Witam , auto po wymianie kompletu sprzegła i dwumasy , zauwazylem ze na zimnym slychac takie "dudnienie" , dziwna sprawa bo przed wymiana była cisza , sprzeglo mi slizgalo to mechanik stwierdzil ze dwumase tez trzeba zmienic bo stara miala duze luzy. Kiedy auto sie zagrzeje jest ok ale glownie wystepuje przy zimnym silniku , czasami dudnni pare sekund i przestaje a czasami pare minut (wydaje mi sie ze to z okolic skrzyni , i pytanie mial ktos z was podobnie ? Nie moj filmik ale dokladnie mam takie same objawy.

    https://www.youtube.com/watch?v=X44t...NU2WZJmKbwtHP4

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Skrzynie M32 tak maja, pchnij lekko lewarek zm.b. bez sprzęgła do przodu ( 1 lub 3-ka), jak przestanie "terkotać" to masz winowajcę.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    no tak ale robilem wczoraj test 5 bieg obroty 1200 gaz w podloge i widac ze cos sie tlucze ewidentnie i auto zamiast plynnie przyspieszac to slychac ze jest cos nie tak tak jakby rozsypana dwumasa , ale nie chce mi sie wierzyc... nowa Luka zalozona za 1200 zl... dwa ze probowalem tak robic i jak wbijalem 3 bieg na "sucho" to nic nie ustawalo , chwile dudni zaraz przestaje , potem znowu dudni i silnik widac ze ma duze wibracje bo pokrywa sie cala trzęsie

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Więc znasz winowajcę. Reklamuj.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek15 Zobacz post
    no tak ale robilem wczoraj test 5 bieg obroty 1200 gaz w podloge i widac ze cos sie tlucze ewidentnie i auto zamiast plynnie przyspieszac to slychac ze jest cos nie tak tak jakby rozsypana dwumasa , ale nie chce mi sie wierzyc... nowa Luka zalozona za 1200 zl... dwa ze probowalem tak robic i jak wbijalem 3 bieg na "sucho" to nic nie ustawalo , chwile dudni zaraz przestaje , potem znowu dudni i silnik widac ze ma duze wibracje bo pokrywa sie cala trzęsie
    To już kolejny przypadek z okresu kilku tygodni jak forumowicze po wymianie sprzęgła z dwumasą zauważają u siebie dziwne odgłosy i "trzepanie" budą auta. U mnie takie zjawisko występowało jak na 5 lub 6 biegu przy 90-100 km/h wciskałem mocno pedał gazu. Auto całe się trzęsło. Mechanik założył mi początkowo komplet z LUKa twierdząc, że jest najlepszy. Po wymianie i stwierdzeniu tych nieprawidłowości dwumas trafił na reklamację. Oczywiście reklamację odrzucono, a ja z kolei nie popuściłem mechanikowi i powiedziałem, że sprawa jest na jego głowie, bo to on sprzedał mi usługę z częściami. Stanęło na tym, że kupił nowy dwumas z VALEO i temat się uspokoił. Coś musi być na rzeczy i chyba LUK wypuścił na rynek wadliwą partię części. Niemożliwe, żeby to był zbieg okoliczności i czysty przypadek.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    No coraz częściej niestety są takie akcje. Tu przykłady z 1.4 Fiata Bravo, kilka fabrycznie nowych uszkodzonych kół:
    https://www.youtube.com/watch?v=fdNq1YR_x8c

    Tu jeszcze inny:
    https://www.youtube.com/watch?v=xYNu...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 20-12-2020 o 13:51

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    Najgorsze jest to że teraz mechanik znowu musi rozbierać od nowa wszystko a każdy wie ile z tym jest zabawy, to nie klocki że ściągniesz koło i po sprawie. Boję się jedynie reklamacji, bo wiem że każde grabie grabia do siebie i oddając ten złom interarsowi to oni dopiero wysyłają do producenta a znając życie producent napisze że albo zły montaż albo że wszystko jest ok... Ale napewno tego nie odpuszczę to nie jest 50 zł tylko 1000+ , nie znam dokladnych procedur ale jak trzeba bedzie pojde z tym nawet do sądu , ale wczesniej skorzystam z pomocy rzecznika praw kosumenta , moze on cos pomoze. Bo sory ale placac kupe kasy i kupujac od firmy ktora jest juz X lat na rynku ( i ktora wiekszosc poleca) nie wierze ze dział jakosci patrzy na dwumas i na oko pakuje do wysylki .
    Ostatnio edytowane przez misiek15 ; 20-12-2020 o 14:33

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Dlatego, przy zakupie dwumasy warto, to zlecić mechanikowi w razie czego masz gwarancję i to on będzie się tym martwił.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    nauka kosztuje...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    Kolego życzę Ci powodzenia i dużo cierpliwości w reklamowaniu tej dwumasy. Kiedyś próbowałem reklamować łożyska do SKF miałem gości z papierami na montaż łożysk każdego rodzaju, i lipa nie uznane. Powiem Ci tak, przedstawiam Ci masę papierów że koło było sprawdzone na wszystkie możliwe sposoby i zwalą wszystko na montaż, a Ty co im powiesz ?Jedyna Twoja szansa że mechanik weźmie to na siebie.
    Życzę Ci powodzenia ale czarno to widzę.

Podobne wątki

  1. [159] 159 1.9 16V, stuki po wymianie sprzęgła i dwumasy (filmik)
    Utworzone przez Achaj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 19:18
  2. [159] Hałas po wymianie sprzęgła, dwumasy, wysprzęglika
    Utworzone przez JAC0 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-01-2017, 17:34
  3. Dziwne dudnienie
    Utworzone przez leon090 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 10:51
  4. Po wymianie dwumasy nie działa turbina
    Utworzone przez jkrol w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 17:20
  5. [159] Dziwne odglosy po wymianie sprzegla
    Utworzone przez marti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory