Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kupiłem EGR z KAMOKA- opinia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 159 1.9
    Postów
    12

    Domyślnie Kupiłem EGR z KAMOKA- opinia

    Byłem zmuszony szybko kupić egr z Kamoki, byłem wraz z żoną u znajomych w innym mieście i auto powiedziało, że dalej nie jedzie, u jakiegoś mechanika podłączyliśmy do komputera i okazało się, że egr do wymiany. Na szybko była montowana Kamoka i ostatnio wracam z Warszawy i alfa znowu stwierdziła, że nie pojedzie, powód- EGR. 4 miesiące wytrzymała. Straciłem mnóstwo czasu i nerw, a o pieniądzach nie będę wspominał. Mieliście też takie problemy z Kamoka?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Nie bo my egr zaslepiamy i zapominamy o problemie, a silnik jest w lepszej kondycji

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego wymieniałeś EGR ale one rzadko się psują "na amen". Czyszczenie oryginału pomaga w zdecydowanej większości przypadków. Oczywiście mówię o opcji, gdy chcemy EGR zostawić. Poza tym nie wiemy też, jaki to błąd EGR. A jeśli pytasz o markę Kamoka to masz do czynienia z kolejną marką robioną na potrzeby rynku i nie są to produkty premium

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 159 1.9
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nie wiem dlaczego wymieniałeś EGR ale one rzadko się psują "na amen". Czyszczenie oryginału pomaga w zdecydowanej większości przypadków. Oczywiście mówię o opcji, gdy chcemy EGR zostawić. Poza tym nie wiemy też, jaki to błąd EGR. A jeśli pytasz o markę Kamoka to masz do czynienia z kolejną marką robioną na potrzeby rynku i nie są to produkty premium
    No tak, ale okazało się, że nie miałem ori tylko też jakiś zamiennik. Samochód szarpał silnikiem przy przyśpieszaniu i nierówno pracował na luzie. A wiesz jak to jest jak Ci baba jojczy nad głową, chciałem jak najszybciej mieć to z głowy. Wjechałem, zapłaciłem, wyjechałem nie pytając o nic, Chciałem tylko jak najszybciej dojechać do domu i nie słuchać marudzenia żony, zresztą Panowie sami wiecie jak baba potrafi męczyć.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Zaślep EGR, albo programowo wyłącz. Kup sobie na Allegro za 30zł ELM BT, ściągnij apkę Torque i będziesz wiedział co się dzieje i błędy sobie pokasujesz.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar bartiolado
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16V 2005
    Postów
    22

    Domyślnie

    Mechanik zawsze będzie mówił, że masz wymienić i to najlepiej na coś takiego żebyś zaraz musiał do niego wrócić i znowu płacić za naprawę. Lubią też polecić części niższej jakości bo po pierwsze ma z tego profit ( od producenta, albo od sklepu, od którego kupuje), a dwa przy krótkiej żywotności części u niego biznes też się kręci. Zaślepiaj i nie zakładaj takiego szrotu.

Podobne wątki

  1. Kupiłem 1 alfe...
    Utworzone przez sebol22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 08:49
  2. Kupiłem AR 156 2,4 jtd 20V i co dalej
    Utworzone przez mdmathc w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 19:58
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. stały temat wahacze górne Kamoka,TRW,Delphi
    Utworzone przez KrystianoCC w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 18:56
  5. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory