Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Awaria układu napędowego

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie Awaria układu napędowego

    Auto obecnie stoi na kobyłkach i problem jest ewidentnie w układzie napędowym . Po wrzuceniu pierwszego biegu słychać "dudnienie" od spodu , natomiast jak włączę drugi bieg to już telepie niemiłosiernie całą budą . Skrzynia była wymieniana miesiąc temu, co prawda jest używana i pochodzi z brery ale zakładając ją wiedziałem że jest w bardzo dobrym stanie , półosie również były wymieniane ( prawa używana ale w stanie bardzo dobrym ) , lewy przegub wewnętrzny z kielichem kupiłem od użytkownika z tego forum również w stanie bardzo dobrym bez żadnych luzów do tego dokupiłem tylko przegub zewnętrzny firmy LOBRO i wszystko kręciło się pięknie i auto znowu odżyło . Ostatnio padły mi dwa amortyzatory z przodu i od tego momentu zaczęło się "zrywanie" lewej strony auta, (opisywałem to już na forum) . Na dwa dni dosłownie problem znikł po założeniu seryjnych sprężyn na przód , ale później było jeszcze gorzej . Wczoraj założyłem nowe amortyzatory BILSTEIN wraz z tymi sprężynami AP które miałem wcześniej , pojechałem się przejechać i dramat.... Autem zaczęło " nabijać" po całej drodze i nie da się jechać więcej niż 40 km/h . Dodam jeszcze że gdy koła się kręcą w powietrzu i skręcam kierownicą w prawo lub lewo to wtedy jest dużo ciszej i nie telepie nadwoziem . Załączam filmiki i proponuje założyć słuchawki dla lepszego efektu dźwiękowego. Dodam jeszcze że gdy położyłem się pod autem i obserwowałem co się tam wyrabia to pierwsza myśl że wał korbowy chce koniecznie wyjść bokiem . Ogólnie rzecz biorąc jest bardzo nieciekawie.

    Nie mogę wysłać kilku video na raz więc dodam je w odpowiedziach

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jesteś mechanikiem, czy hobbystą?
    Jeśli komuś zlecałeś naprawę to niech poprawi. Jesli nie to pewnie jak sam rozbierzesz to będziesz widzial gdzie jest problem. Przy takim biciu coś już się pewnie uszkodziło i będzie ślad po problemie.

    Spróbuj poluzować poduszki silnika i skrzyni delikatnie. Później odpalić i dokręcić. Zobacz czy się któraś nie rozwulkanizowala. Mialem podobne dźwięki ale przy wyzszych prędkościach kiedyś po wymianie poduszki skrzyni w jednym z aut.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie

    Jestem hobbystą . Wszystko robię sam przy aucie, z tym że w tym momencie nie wiem gdzie jest źródło problemu . Poduszkę silnika wymieniałem w tamtym roku przy okazji wymiany sanek, ta od strony skrzyni nie była w złym stanie. Mimo wszystko spróbuję tak zrobić jak piszesz "Bobby" . Wrzucam filmik od spodu gdzie widać jak cały silnik wraz ze skrzynią "telepie" się na boki

Podobne wątki

  1. Awaria układu hamowania
    Utworzone przez Nemiroff w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-12-2019, 12:06
  2. [159] Drgania / wibracje z układu napędowego
    Utworzone przez MISSIEKS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 13:26
  3. [146] zawieszenie układu napędowego
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 20:29
  4. [155] Awaria układu chłodzącego
    Utworzone przez ja.m w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:24
  5. Remont układu napędowego - planowanie głowicy?
    Utworzone przez ciechu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-04-2007, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory