Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Bicie przy hamowaniu - powracający problem

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Bez przesady, to nie silnik. Wystarczy kilkadziesiąt km nie pałowania hamulców i wszystko się ułoży. Ja jak wymieniałem u siebie tarcze i klocki na EBC dostałem w instrukcji procedurę docierania zaraz po wymianie, która polegała na 5-krotnym rozpędzeniu auta do określonej prędkości (40km/h, 80km/h i bodajże 100km/h), po czym należało wykonać delikatne hamowanie do ok. 20km/h, bez zatrzymania pojazdu. Po tej procedurze, należało unikać ostrego hamowania do ok. 60 przejechanych kilometrów. Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją i nie mam żadnych wibracji przy hamowaniu.
    Brawo. Ile już przejechałeś na nich? Nie chodzi o "ułożenie się". Raczej o przegrzanie tarcz. Inni mówią o zagotowaniu.
    Jak dotąd moja metoda na kilkudziesięciu autach zdaje egzamin. Tarcze wytrzymują mi po ok. 150,180 tysięcy km. Każdy robi jak chce, tylko niech później nie beczy na forum, że mechanik do kitu, że produkt do d... itd.
    Proszę: https://brakestock.pl/instrukcje/vie...mulcowych.html
    Kończę dyskusję w tym temacie. Róbta jak chceta.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 01-01-2021 o 16:26

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Na pewno przez 500km unikniesz ostrego hamowania,zwłaszcza jadąc po autostradzie 140km/h,gdy wyjedzie ci na lewy pas Pan w tirze,który nagle postanowił wyprzedzać swojego kolegę,jadącego o 2km/h mniej...
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    U mnie bicie spowodowane było uszkodzonym łożyskiem. Tarcze Rotinger HP i klocki Galfer Sport. Po wymianie problem zniknął

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Na pewno przez 500km unikniesz ostrego hamowania,zwłaszcza jadąc po autostradzie 140km/h,gdy wyjedzie ci na lewy pas Pan w tirze,który nagle postanowił wyprzedzać swojego kolegę,jadącego o 2km/h mniej...
    To nie forum na pogaduchy i prezentowanie "mojszej " racji...

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    To nie forum na pogaduchy i prezentowanie "mojszej " racji...
    no przeciez, to TY przedstawiasz swoja racje , a swoja droga to ile masz lat ,bo mi wychodzi ze , majac kilkadziesiat aut i robiac srednio 150 tys km autem , rocznie niech to bedzie ze 70 tys. no to auto masz dwa do trzech lat , razy kilkadziesiat to jest dużo

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Panie Kolego. Ja udzielałem porady, przedstawiłem konkretne fakty (zob.link). Jeden z kolegów kwestionuje oczywiste fakty, nie popierając ich wiedzą tylko "nie, bo nie i mojsza prawda jest lepsza". Stąd moja odpowiedź. Ty, jak widzę na forum, lubisz podrażnić się, delikatnie rzecz ujmując.
    PS. W metrykę mi nie patrz, bo to bardzo niegrzeczne i świadczy o Twoim ... niezbyt dobrym obyciu. Można mieć po kilka aut i użytkowane są przez np. członków rodziny. Nie pomyślałeś o tym. Proszę uprzejmie zajmij się swoim ego i popracuj nad sobą. Jeśli nadal będziesz czynił to co teraz, to zgłoszę cię do moderacji. To wszystko nie służy nam wszystkimi. Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 02-01-2021 o 11:29

  7. #17
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    [MENTION=78480]Yarek[/MENTION], to co zrobiłeś, nie miało absolutnie żadnego wpływu na dalszą eksploatację hamulców, równie dobrze, mógłbyś napisać, ze przez 20 tys. km jeździłeś z prędkością 20 km/h, przy każdym hamowaniu oglądając się przez lewe ramię, przymykając prawe oko i dzięki temu, hamulce się ułożyły - to, co przedstawiłeś, to są jakieś mity, nie poparte ani żadną wiarygodną teorią, ani tym bardziej praktyką, bo Twoja dokładnie niczego nie dowodzi, poza wiarą w cuda

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Napisałem: róbcie jak chcecie. Ja jeżdżę i nie mam problemów. Raz tylko z 10 lat wstecz zaszalałem i po 500 km bicie i kolejna wymiana tarcz... To mnie nauczyło. Po wymianie jeżdżę normalnie lecz nie hampluję do czerwoności, czy aż niebieskie się zrobią. Robię to delikatnie i w tym jest cały wyc.
    Koledzy pozwólcie, że już zamilknę. W tym temacie. Każdy robi jak chce.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Napisałem: róbcie jak chcecie
    Skoro tak, to czemu się tak oburzasz? forum jest też do dyskusji, a nie do stwierdzeń, że ja robię najlepiej, a inni przepraszam za zwrot p...ą głupoty. Nie twierdzę, że moja racja jak to określiłeś jest: "mojsza", ale jeżdżenie przez 500km ledwo dotykając hamulca w normalnej eksploatacji auta jest wg. mnie niemożliwe i jak już inni koledzy stwierdzili w niczym nie pomoże.
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Posprzątałem bajzel, proszę merytoryczne wpisy.
    Wiele istotnych podpowiedzi już padło. Dodam od siebie możliwą przyczynę bicia przy hamowaniu - końcówka drążka kierowniczego. W 159 jest ona wyposażona w tłumik drgań, który czasem może przestać spełniać swoją funkcję.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. bicie przy hamowaniu
    Utworzone przez dawid221 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-07-2019, 21:32
  2. Dziwne bicie przy hamowaniu
    Utworzone przez mufas w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-10-2016, 20:54
  3. Bicie kół powyżej 120km/h oraz przy hamowaniu
    Utworzone przez dejvid27 w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 09:11
  4. bicie przy hamowaniu, tarcze?
    Utworzone przez remik230 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 08:12
  5. Bicie przy hamowaniu
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2009, 07:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory