Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 2.0 jtdm - błędy, szarpanie, utrata mocy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159 2,0 jtdm 16v 2011r
    Postów
    95

    Domyślnie 2.0 jtdm - błędy, szarpanie, utrata mocy

    Witam,

    Mam ostatnio problem z moją alfą - przebieg 151 tys km. W trakcie jazdy wyskoczył mi check engine. Auto czasem podszarpuje np. przy delikatnej jeździe. Czasem jest tak, że potem straci całkiem moc i nie da się przyspieszać. Dopiero po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy. W zasadzie spadku mocy przy dynamicznej jeździe nie ma. Auto śmiga aż miło, natomiast problemy pojawiają się czasami gdy silnik nie jest zbyt mocno eksploatowany. Podpiąłem do kompa przez MES. Wyskoczyło kilka błędów (załączam screeny - pierwsze skanowanie to jest tam gdzie jest błąd na czerwono). Wyczyściłem EGR, choć nie był jakoś specjalnie brudny, wykasowałem błędy. Chwilkę było ok. ale po jakiś parudziesięciu kilometrach znowu to samo. Ponownie podłączyłem auto pod MES-a i zrobiłem screena. Zdarza się to w różnych odstępach czasu, check świeci zawsze zaraz po uruchomieniu. Jedyne co wiem to to, że przy dynamicznej jeździe nie dzieje się nic. Pytanie: co robić? Domniemam, że problem jest z egr-em. Czytałem tu i ówdzie. Zaślepić czy regenerować? Bo słyszałem, że jakieś tulejki...coś tam...A może kupić oryginał używkę lub nówkę? Wcześniej miałem 1,9 i tam był podczas chipa zaślepiony i programowo wyłączony. Trochę dłużej zajmowało nagrzanie do pełnej temperatury. Nie wiem jak będzie w 2.0 ale podejrzewam, że podobnie.
    https://ibb.co/YQWk2Sn
    https://ibb.co/PjGbFtY
    Nie dam rady inaczej załączyć zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez irek81 ; 10-01-2021 o 20:04

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Masz błąd EGR związany z jego elektryką. Być może wtyczka, może wiązka... Szarpanie przy wolnej jeździe, a brak szarpania przy ostrym przyciśnięciu, utrata mocy do ponownego odpalenia, to w szczególności w zakresie do 3000 obr, to faktycznie objawy związane z EGR.
    Przy błędach elektrycznych sterownika, który jest w twoim samochodzie, jeśli chcesz pozbyć się problemu przez pozbycie się EGR nie wystarczy standardowe jego zamknięcie histerezami.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    właśnie. sprawdź wtyczki, odepnij, wepnij, wyczyść. Na pewno nie zaszkodzi, a pomóc może. Na koniec napisz co było przyczyną,

Podobne wątki

  1. [159] Utrata mocy Alfa 159 2.0 jtdm
    Utworzone przez filip.m w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2020, 06:46
  2. [159] 1.9 JTDm 150KM Szarpanie, przygasanie na ciepłym silniku - błędy przepustnicy
    Utworzone przez diegotm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 22:07
  3. [159] 2.4 JTDm Utrata mocy w czasie jazdy na pełnym bucie
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 11:14
  4. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  5. [159] Szarpanie, stuki, brak mocy, 1.9 jtdm 16v, 150km
    Utworzone przez sebawro w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-11-2015, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory